ziraat bankasi kripto hesabi nasil acilir wXkLiErv

Ziraat Bankası Kripto Hesabı Nasıl Açılır?

Kriptokulu.com – Ziraat Bankası, Türkiye’nin sağlam devlet bankalarından biridir. Kripto ekosistemindeki yatırımcıların merak ettiği, “Ziraat Bankası Kripto hesabı nasıl açılır? Banka üzerinden coin nasıl alınır?” sorularının karşılıkları..

Başlıklar

Ziraat Kripto Hesabı Açmak Mümkün Mü?

Ziraat Bankası, Türkiye’de uzun yıllardır hizmet veren bir devlet bankasıdır. En değerli devlet bankalarından biri olarak, ülkemizde en sağlam bankalar ortasında yer alır. Türkiye’de muteber bir banka olması sebebi ile, kripto para ekosistemindeki yatırımcılar tarafından da piyasalarda süreç yapmak için tercih edilen bir bankadır. Bitcoin ve Ethereum üzere kıymetli kripto para üniteleri, günümüzde bir yatırım olarak bedellendirilmektedir. Bu sebeple, ilgilisi ve yatırımcısı da epey fazladır.

Bitcoin, kripto para ünitelerinin birincisi olarak liderliği üstlenmiş bir kripto para ünitesidir. 2009 yılında piyasaya sürülmesinin ardından birçok kripto para ünitesinin ortaya çıkmasında etkili olmuştur. İnanılmaz yükselişler görerek yatırımcılarına kazandıran Bitcoin, vakitle en çok tercih edilen yatırım tercihlerinden biri haline gelmiştir. Merkeziyetsiz yapısı sebebi ile de yatırımcıların dikkatini çekmiş ve ilgisini kazanmıştır. Deneyimli yatırımcılar kadar yeni başlayan yatırımcılar da Bitcoin (BTC) ya da Ethereum üzere diğer bedelli kripto para ünitelerine yatırım yapmak istemektedir.

Çalışanın Artısı Ziraatte | Yaşamın İçinde Bankacılık | Ziraat Bankası

Yatırım ve ticaret süreçlerini borsalar haricinde sağlam bankalardan yapmak isteyen yatırımcılar, Ziraat Bankası üzerinden kripto para ticareti ve yatırımı yapmak için araştırmalar yapmaktadır. Haliyle Ziraat Bankası Bitcoin hesabı açılabilir mi? sorusu gündeme gelmektedir. Bu soruya karşılık olarak; Türkiye’deki hiçbir banka kendi bünyesinde kripto para hesabı açmaya imkan tanımamaktadır. Ziraat bankası da, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) üzere kripto para üniteleri ve öteki altcoinler için hesap açma imkanı sunmamaktadır. Bu durumun sebebi, bankacılık kanunları ve BDDK düzenlemeleridir.

Ziraat Bankası’ndan Bitcoin (BTC) Nasıl Alınır?

Ziraat Bankası ve öteki bankalar, düzenlemeler mucibince kendi bünyesinde kripto para hesabı açma imkanı sunmamaktadır. Bu sebeple, kripto para ünitelerinin satışlarını da yapamamaktadır. Lakin kripto para ünitesi satın almak istendiğinde, muteber borsalara TL ya da döviz cinsinden para göndermek mümkündür. Yatırımcıların kripto para ünitelerini alıp satabildiği, ticaretini yapabildiği ve saklayabildiği çeşitli sağlam birçok kripto para borsası bulunmaktadır. Bu borsalara TL ya da döviz cinsinden para aktarılmak istendiğinde Ziraat Bankası bir aracı görevi görerek para transferine imkan sağlar. Ziraat Bankası üzerinden kripto para borsalarına para aktarmak için de bir hesaba ihtiyaç vardır. Ziraat Bankası hesabına sahip olduktan sonra inançla para transferleri sağlanabilir ve yatırımlara devam edilebilir.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.