kripto para borsası

Türk Kripto Para Borsaları; Paribu, BtcTurk, Bitlo

Kripto para birimini duyan her insan nasıl kripto para alacağını merak ediyor. Bugün ise sizlerle nasıl kripto para edineceğinizi ve hangi Türk kripto para borsalarını kullanabileceğinizi sizlerle paylaşacağız. Biz sizlerle bu bilgileri paylaşırken sizlere düşen görev ise kendinize en uygun kripto para borsasını seçmek ve dilediğiniz coine yatırımınızı yapmanız. Şimdi ilk olarak kripto para nasıl alınır ona bakacağız. Daha sonrasında ise Türk kripto para borsalarını sizlere tanıtacağız.

kripto para borsaları

İlk yapmanız gereken bu noktada kendinize en uygun kripto para borsasını seçmek daha sonrasında ise borsanın sizden isteyeceği KYC (kimlik doğrulaması)doğrulamasını yapmak.  Kripto para borsasına kaydınızı gerçekten sonra cüzdan kısmınıza bakiye aktarımı gerçekleştirmek birazdan vereceğimiz Türk borsalarında kredi kartı veya banka kartı ile bakiye yükleme işini kolaylıkla halledebilirsiniz.

Daha sonrasında ise kendinize en uygun kripto parayı ve almak istediğiniz miktarı seçin. Bütün bunları gerçekleştirdikten sonra ise kripto paranızın alımını gerçekleştirebilirsiniz. Bu noktada zorluk çekmemek için kolay ara yüze sahip kripto para borsalarını tercih edebilirsiniz. Şimdi ise yukarıda da bahsetmiş olduğumuz Türk borsalarına birlikte bir göz atalım sizlerde kendinize en uygun kripto borsasını seçebilirsiniz. Ayrıca bir kripto para borsasını seçerken en çok nelere dikkat etmeniz gerektiğini de sayfamızda yazmış olduğumuz yazımızı okuyarak öğrenebilirsiniz.

Başlıklar

PARİBU 

Listemizin ilk sırasında adını mutlaka bir kere dahi olsa duymuş olduğunuz bir kripto para borsası olan Paribu bulunuyor.

paribu kripto para borsası

Paribu, 2017 senesinde Türkiye’de kurulmuştur. Yüksek hacime sahip bir kripto para borsasıdır. Şu anda 84 tane kripto para alımını bünyesinde barındırmaktadır. 2020 senesinde ise 12 milyon TL değerinde ki sermayesi, şu anda 120 bin aktif kulanan toplam da ise  600 bin kullanıcı ile Türkiye’nin lider kripto para borsası olarak işlem görmektedir. Mart 2021 yılına geldiğimizde ise günlük ise 1,5 milyar dolarlık işlem hacmi ile rekor kırarak dünyada üçüncü olmuştur. Bütün bu başarılar kendisini üye sayısının artışında da göstererek toplam 5 milyondan fazla müşteri sayısına ulaşmıştır. Nisan 2021 yılında ise mükemmel bir atılım ile 2.5 milyar dolara aşkın ticaret hacmine ulaşmıştır.

Galatasaray Fan Token’ı listesine katarak Türkiye’de fan token’ı bünyesine katan ilk Türk kripto para borsası olmuştur. Şimdide Türkiye’nin  Paribu’nun, kullanıcılara ne avantajlar sunduğuna bakalım.

Paribu’nun avantaj sağlayan özellikleri;

 • Bir türk borsası oluşu
 • Türk bankaları sayesinde hızlı bir biçimde para transferi gerçekleştirebilme
 • 7/24 Müşteri desteği sağlaması
 • Türk lirası ile kripto para alabilme imkanı

BtcTurk

Listemizin ikinci sırasında Paribu kadar olmasa dahi popüler olan bir kripto para borsası olarak yer alıyor.

btcturk kripto para borsası

 2013 senesinde piyasaya çıkan BtcTurk  Türkiyede ilk, dünyada ise 4. olarak kurulan kripto para borsasıdır. Türk lirası kullanılarak ilk defa Bitcoin alım işlemi 1 Temmuz 2013 tarihinde gerçekleşmiş bir ilke imza atılmıştır. 2018 senesinde kurulan Blockchain yani blok zincir Türkiye platformu’nun kurucuları arasında yerini alarak Türkiye’deki kripto dünyasının öncüsü olmuştur diyebiliriz.

Nisan 2021 yılında, 1,4 milyar işlem hacmine ulaşarak rekora imza attı. 2022 senesine geldiğimizde ise 1 milyon kullanıcıya ulaşarak en popüler kripto borsaları aradında yerini almıştır. Günümüzde ki işlem hacmi ise 600 milyon dolardır. Rekorlara imza atan BtcTurk borsası  Türk kullanıcılarına ve yurtdışı kullanıcılarına ne fırsatlar sunuyor şimdi ona bakalım.

BtcTurk borsasının avantaj sağlayan özellikleri;

 • Minimum alım miktarının düşük oluşu
 • 7/24 Müşteri desteği sağlıyor oluşu
 • Türk lirası ile kripto para alabilme
 • Kolay arayüze sahip olması

BİTLO

Listemizin üçüncü ve son kripto para borsası ise Bitlo.

bitlo kripto para borsası

2017 senesinde temelleri atılmaya başlayan Bitlo,  Haziran 2018 yılında kripto paraların alım satım işlemlerini yatırımcılara açık hale getirmiştir. Bitlo kendi bünyesinde 70’den daha fazla altcoinleri  bulunmaktadır. Mustafa Alpay ve Hakan Baş ortaklar tarafından yaratılan Bitlo, Türkiye’de yer alan en iyi borsalardan birisidir. Dahaca yeni bir borsa olan Bitlo buna rağmen köklü kripto borsalarıyla yarışabilecek özellikleri bulunmakta.

Bitlo, Türk yatırımcılarına daha önem göstermekte. Türkiyede bulunan insanların her beş kişiden birisi kripto para kullanıyor olması Türkiyedeki insanların ne kadar kripto dostu bir ülke olduğunu kanıtlıyor.

Bitlo,Türkiyede bulunan genç nüfusun kripto paralara karşı olan merakı ilgisini çekmiş  internet sitelerini ve mobil uygulamalarını hizmete açık hale getirmiştir. İlk başta Ziraat Bankası ve İş Bankası olmak üzere pel çok  banka üzerinden borsaya para transferlerinizi gerçekleştirebilirsiniz ayrıca bunları yaparken ek bir ücret ödemezsiniz.

Bitlo borsasının avantaj sağlayan özellikleri;

 • Minimum alım – satım emrinin 1 Türk lirası olması
 • 7/24 müşteri hizmeti
 • Kolay arayüz

Bu yazımızda sizlere Türk kripto para borsalarını tanıttık eğer global kripto para borsalarını da merak ediyorsanız; Kripto Para Borsaları adlı yazımızı inceleyerek fikir sahibi olabilirsiniz.

Son Dakika Kripto Para Haberleri‘ni ve Güncel Altcoin Haberleri‘ne” ilk ulaşan siz olmak isterseniz http://Kriptokulu.com web sitemizi takip edebilirsiniz.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.