truefi tru nedir PpivyfT9

TrueFi (TRU) Nedir?


Kriptokulu.com

TrueFi, kullanıcılarına teminatsız kredi ve faiz yararı sağlayan, DeFi odaklı bir blockchain protokolüdür. Platform, kullanıcılar tarafından yönetilir. Ethereum blokzinciri üzerine inşa edilen TrueFi’ın lokal kripto para ünitesi ise TRU coin’dir.

TrueFi Nedir?

TrueFi, likidite sağlama odaklı bir merkeziyetsiz kredi projesidir. Proje, kullanıcılarına yüksek orandan faiz ve getiri sağlar. TrueFi protokolü farklı likidite havuzları ile isteyen her yatırımcının kendi özel bir risk/getiri oranı seçebilmesini ve buna nazaran yatırımını yönlendirebilmesini maksatlar. Ayrıyeten sistemde her yatırımcı için bir kredi oranının da oluşturulması ve buna nazaran farklı kar oranları elde edilmesi olumlu özellikler ortasında gösterilir.

Ethereum blokzinciri üzerine inşa edilen protokolün lokal kripto para ünitesi TRU coin’dir. Platform, merkeziyetsiz ve dağıtık bir yapıya sahiptir. Bu durum platformun kullanıcılar tarafından yönetildiği manasına gelir. TrueFi, kullanıcılarına teminatsız ve düşük riskli borç süreçleri gerçekleştirmenin yanı sıra, staking imkânı da sunar. Kullanıcıların varlıklarını stake ederek pasif gelir elde etmesi mümkündür.

TrueFi Nasıl Çalışır?

TrueFi merkezi olmayan bir protokol olduğu için, borç verenlere kayıp muhafazası sağlamak, protokolün geleceğini yönetmek ve başarılı olması için gerekli katkıları yapmak için TRU yönetişim token’ın stake sahiplerine de güvenir.

Platform vergi beyannameleri, yasal faaliyetler ve tahsilat süreçleri üzere belli zincir dışı vazifeleri yönetmek için gerçek dünya temeline dayanan hibrit bir DAO modeli kullanır. Ayrıyeten, bağlayıcı zincirleme oylama yoluyla büyük karar verme gücünü TRU coin sahiplerine verir.

TRU payları, hem TrueFi yönetişiminin ön cephesini hem de varsayılanlara karşı birinci muhafaza çizgisini oluşturur. TRU’yu stake edenler resmi olarak coin kapılı DAO konuşmalarına katılabilir ve Anlık Manzara ve Tally hareketlerine oy verebilir, böylelikle TrueFi’nin geleceğine giden yolu çizebilir.

TRU Coin Nedir?

TRU coin, TrueFi protokolünün lokal kripto para ünitesidir. Kullanıcıların proje üzerindeki havuzlara katılması karşılığında elde edecekleri yarar TRU üzerinden verilir. Ayrıyeten kullanıcılar coin’lerini ağdaki değişikliklerde oy kullanabilmek için de kullanabilirler.

TRU sahipleri bu yeni ve merkezsiz kredi sisteminin oluşturulmasında bir modüle ve teknik olarak paya sahip olurlar. Bankaların sunduğu kredi hizmetini büsbütün merkeziyetsiz bir halde sunan TrueFi’ın büyümesi ise en çok TRU’ya katkı sağlayacaktır.

Truefi Piyasa Verileri

TrueFi, global kredi pazarından sahiden yararlanmak ve DeFi ile kurumsal yatırımcılar ortasındaki boşluğu doldurmak için iki istikametli bir yaklaşım benimser.

Önümüzdeki süreçte protokol, klâsik finansal kurumlar ortasında daha derin bir entegrasyon elde ederken, DeFi entegrasyonunu büyük DAO’lar, misal borç verme protokolleri ve perakende DeFi uygulamaları ile büyütmeye devam etmeyi planlamaktadır. TRU coin piyasa bilgileri de bu gayenin yatırımcı açısından planlamasına biçim verir. Arz, talep, hacim, artış ve düşüş sayıları üzere pek çok bilgiye piyasa dataları üzerinden erişilebilir.

TRU Arzı Ne Kadar?

Dolaşımda 960 milyon TRU coin arzı, toplamda ise 1,1 milyar TRU arzı bulunmaktadır. Yani bu data TRU coin’in piyasada bulunabilecek azamî ölçüsünü tabir eder. Arz, oluşturulma anından itibaren makul bir algoritma çerçevesinde yavaş yavaş artar yahut azalır ve belli bir mühlet sonra sabit kalabilir. Kripto para ünitelerinin fiyatı, arz ve talep istikrarlarına nazaran belirlenir. Arzın düşük olması ve talep istikrarlarının yüksek olması, kripto para ünitesinin fiyatının yükselmesine neden olabilir. Birebir formda, arzın yüksek olması ve talep istikrarlarının düşük olması, kripto para ünitesinin fiyatının düşmesine neden olabilir.

TrueFi coin yeni fiyatı şu haldedir:

TrueFi (TRU)

0.044950 $

TRU Coin En Yüksek Kaçı Gördü?

TRU coin en yüksek 1,02 doları görmüştür. ATH düzeyi 12 Ağustos 2021 tarihinde kaydedilmiştir. Kripto para piyasaları çok volatil olabilir ve fiyatlar süratle yükselip düşebilir. Bir coin’in en yüksek fiyatı, ekseriyetle bir ralli sırasında belirlenir ve daha sonra tekrar düşebilir. TRU’nun geçmiş fiyat hareketlerini incelemek, bir fikir verse de gelecekteki fiyat hareketleri hakkında hiçbir garanti vermez. Kripto para yatırımları yüksek riskli yatırımlardır ve her vakit dikkatli bir halde araştırılmalı ve karar vermeden evvel uzman bir danışmanla görüşülmelidir.

TRU Coin En Düşük Kaçı Gördü?

TRU coin en düşük fiyatı 0,02 dolardır. ATL düzeyi 23 Kasım 2022’de görülmüştür. Öte yandan bir kripto para ünitesinin fiyatının düşmesi, birçok faktör tarafından etkilenebilir. Bunlar ortasında şunlar bulunabilir:

Talep düşmesi: Talepteki azalma, fiyatın düşmesine neden olabilir.

Arz artışı: Kripto para ünitesinin arzının artması, fiyatın düşmesine neden olabilir zira daha fazla ölçüde para piyasada mevcut olduğunda fiyatı düşürür.

Regülasyonlar: Dijital varlıklar hakkında yapılan negatif regülasyonlar fiyatların düşmesine neden olabilir.

Hızlı spekülasyon: Kripto ekosisteminde süratli spekülasyonlar, fiyatların süratle düşebileceği ani dalgalanmalara neden olabilir.

Hacking akınları: Kripto para borsalarının yahut kripto para ünitelerinin hacklenmesi, fiyatların düşmesine neden olabilir.

TrueFi Coin Nasıl Alınır?

TRU coin satın almak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

Kripto para borsalarını araştırın: TrueFi coin her kripto para borsasında bulunmayacaktır. Hasebiyle bu Çin’in yer aldığı borsaları araştırmalı ve bunlar ortasından size uygun olanı seçmelisiniz. Seçim yaparken süreç fiyatlarına ve borsanın güvenirliğine dikkat edebilirsiniz.

Hesap açın: Seçilen kripto para borsasında hesap açın ve doğrulama süreçlerini tamamlayın.

Para yatırın: Kripto para borsasına istediğiniz para ünitesini (TL, USD, EUR vb.) yatırın yahut var olan bir kripto para ünitesini kullanarak alım gerçekleştirin. Para yatırmak için kredi yahut banka kartı kullanabileceğiniz üzere, banka havalesi de gerçekleştirebilirsiniz.

Kripto para satın alın: Kripto para borsasındaki hesabınıza para yatırdıktan sonra, istenilen ölçüde TRU coin seçin ve satın alın.

Güvenli saklama: Satın alınan coin’ler inançlı bir cüzdanda (sıcak yahut soğuk) saklanmalıdır.

TRU Hangi Borsalarda?

Her kripto para ünitesi her borsada listelenmez. Münasebetiyle TruFi coin satın alımı için coin’in listelendiği borsaları bilmeniz gerekir. TRU coin yer alan borsalar en önemli şunlardır:

 • Binance
 • Coinbase Exchange
 • KuCoin
 • SushiSwap
 • Gemini
 • Poloniex
 • Phemex
 • Jubi
 • Hotbit
 • Bitay
 • HitBTC
 • Bitrue
 • DigiFinex

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.