tron-coin

Tron (TRX) Coin Nedir? Tron Coin Yorum ve Geleceği 2022

Başlıklar

Tron (TRX) Coin Nedir?

Tron-coin-nedir

2017 yılında Singapur’da kâr amacı gütmeyen Tron Foundation tarafından kurulmuştur. Tron, Tronix yada TRX olarak isimlendirilen kendi kripto para birimine sahip blockchain tabanlı merkezi bulunmayan bir dijital kripto para platformdur.

Tron dijital içeriğin uygun bir maliyete paylaşılması için evrensel bir eğlence sistemini bünyesinde barındırmayı amaçlıyor.

 İlk önce Asya’da pazarlanan Tron, artık evrenselleşmişti. Platformun 2021 Ağustos ayı tibari ile 50 milyonu aşkın hesabı bulunuyordu. Şimdi ki CEO’luğunu yapan Justin Sun tarafından açılan Tron’un Singapur ve San Francisco’da ofisleri bulunuyor. 1990 yılı doğumlu olan Justin  Sun, bütün bunlara ek olarak dosya paylaşım programı olan BitTorrent’in de CEO’luğunu yapmaktadır

Tron Kurucusu Kimdir?

Tron, Forbes Asia’nın 30 yaşından küçük en iyi girişimcilerin bulunduğu “30 yaş altı ” listesinde bulunma onurunu iki kez yaşayan Justin Sun isimli bir adam tarafından kurulmuştur.

Justin Sun, XRP kripto parayı kuran şirket olan Ripple de çalıştı. Justin Sun, 2017 senesinde The Tron Foundation’ı kurmadan önce Sun’ın geçmişi başarıları ve itibarı, yatırımcıları ayrıca girişimcileri kendine çekti, Tron’un 2017 eylül ayının ilk madeni para arzının (ICO) milyonlarca kripto parayı toplamasına sebep oldu.

Tron Nasıl Çalışır?

tron-coin-görsel

Tron, üçüncü taraf sağlayıcılara neredeyse hiç ama hiç güvenmeyerek yeni, merkeziyetsiz bir internet yaratmayı amaçlıyor.

Mevcut durum halinde, internet, aslan payını veri, web bulundurma ayrıca reklamcılık payını kontrol altında tutan birkaç şirket tarafından yoğun bir halde domine edilmiştir. Çoğu insan bu durumu sorun olarak görüyor çünkü bu, az miktarda insanın internetin nasıl çalıştığına dair orantısız bir kontrole sahip olduğunu düşünebiliriz.

Trx, farklı farklı biçimlerde “interneti iyileştirmeyi” hedeflemektedir.

  • Verileri ücretsiz bir biçimde ve kontrolsüz hale  gelmesi.
  • Kullanıcıları direkt içerik paylaşabilmeleri için ödül veren bir içerik ekosistemi kurmak.
  • Pazar tahmini ve oyunlar dahil edilmek üzere  dijital varlıkların merkeziyetsiz bir biçimde değiş yapmayı sağlayacak çevrimiçi altyapı yaratmak.

Tron, verilerini pazarlamacılara satmayı düşünmeyerek (modern sosyal ağ sitelerinin yapmış olduğu gibi) kullanıcılarını içerikleri ile ödül veren dApp’ler için yaratmıştır.

TRX Katmanları

Tron blockchain bilgiyi üç katman üzerine kurmuşlar bunlar ise şu şekildedir; depolama katmanı, uygulama katmanı, çekirdek katman.

Depolama katmanı: Blockchain de geçmişin kaydı yani depolama geçmişi ayrıca akıllı sözleşmelerin durumu yani blockchain durum verilerini katmanlara ayırmak için kullanılır.

Uygulama Katmanı: Geliştiricilerin desteklenen uygulamalar ve cüzdanlar yaratmak için tasarlanmıştır.

Çekirdek Katmanı: Java programlama dilinde yada Solidity diye isimlendirilen Ethereum için özel birer dilde yazılan talimatları bulundurur. Talimatlar ise daha sonralarda programların işendiği Tron Sanal Makinesine devredilir.

Tron Ne İçin Kullanılır?

TRX kripto para,Tron blockchain de çalışan programlara güç desteği verir. Konsept, ETH belirtecinin Ethereum blockchain ki programlara güç verdiği Ethereum ile benzerlik göstermektedir.

Tron kripto para, Tron’un ağında işlem gören yani çalışan programlara güç vermek için yaratılmıştır. Böyle teknolojilerin en çok ihtiyaç duyulan kullanımlarından bir tanesi ise kullanıcılara direkt içerik yaratma ayrıca iyileştirme için ödül veren sosyal platformlar oluşturmaktır. Tron kripto para ayrıca spekülatif hedefler için kullanılır. Tüccarlar, kar etmek için daha sonrasında daha yüksek bir ücrete satmayı planlayarak jetonları düşük bir fiyata almayı hedeflediler.

TRX Nasıl Satın Alınır?

Kendinize en uygun ve sizin için güvenilir olduğunu düşündüğünüz bir borsayı seçerek işleminizi halledebilirsiniz.

Borsayı seçtikten sonra ise gerekli para yükleme işlemini yerine getirerek istediğiniz kadar kripto parayı alarak cüzdanınızda tutabilirsiniz. Bu işlem için daha öncesinde yazmış olduğumuz kripto para borsaları ile ilgili yazımızı okuyabilir kendinize en uygun borsayı rahatlıkla seçebiliriz.

Son Dakika Kripto Para Haberleri‘ni ve Güncel Altcoin Haberleri‘ne” ilk ulaşan siz olmak isterseniz http://Kriptokulu.com web sitemizi takip edebilirsiniz.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.