star atlas coin yorum

Star Atlas Coin Yorum ve Geleceği 2023 2025

Merhaba, bu yazımızda Star Atlas Coin Yorum ve Star Atlas Coin Geleceği başlıkları üstünde duracağız.

Son yıllarda dünyada popüler olan metaverse oyun projelerinden birisi de Star Atlas projesidir. Oyun 2620 yılında yani uzak gelecekte geçmektedir. Oyuna yatırdığınız veya oyundan kazandığınız NFT varlıklar aynı zamanda sizin gerçek dünyadaki varlıklarınız olarak da düşünülebilir.

Kısaca oyundan kazandığınız sanal varlıklarınız sadece sanal olmakla kalmayıp sizlerin gerçek dünyadaki ekonominize de fayda sağlayacaktır. Oyun içinde ATLAS ve POLIS olmak  üzere iki adet token türü bulunmaktadır. Bu tokenlerden yazının devamında bahsedeceğiz.

star atlas coin yorum

Star Atlas hızla gelişen ve güçlü bir ağ olan Solana(SOL) ağı üzerine kurulmuştur. Solana ağının hızından faydalanan Star Atlas projesi saniyede 50.000 işlem gerçekleştirme gücüne sahiptir. Oyun çok güçlü bir görsel geliştirme kiti bulunan oyun motoru Unreal Engine 5’in Nanite teknolojisiyle dizayn edilmektedir. Açıkçası Star Atlas projesinde oyunun, oyunculara gerçek dünya hissi yaratması açısından en gelişmiş teknolojilerin kullanıldığını söylemeliyiz.

Başlıklar

ATLAS Token nedir?

Daha önce de bahsettiğimiz gibi oyunda iki adet token bulunmaktadır ve bunlar ATLAS ve POLIS tokenleridir. Atlas Token, oyun içerisinde kullanılan tokendir. Atlas tokenle oyun içerisindeki gemileri, arazileri, gerekli ekipmanları kısaca oyun içindeki NFT ürünleri satın alabilirsiniz. Star Atlas projesindeki NFT ürünler için genel itibariyle Atlas Token kullanılmaktadır.

ATLAS Token nasıl dağıtılacak ?

Mevcut Atlas Tokenlerin ve gelecekte dağıtıma çıkacağı düşünülen Atlas Tokenlerin  %80’i oyuncular arasında performansı en iyi olanlara hediye edilmesi planlanmıştır. Atlas Token’in %20 si ortaklar için ayrılmışken %45’i mining işlemleriyle Atlas’ın gelişmesinde katkıda bulunan madencilere ayrılmıştır. Atlas Token’in %15’i ise yatırım yapmak veya almak üzere kullanılması planlanmıştır.

star atlas coin geleceği

POLIS Token nedir ?

POLIS Token Star Atlas projesinde söz sahibi olmak isteyen kullanıcılar için oluşturulmuştur. Bu sayede proje kurucularının da istediği gibi projede merkeziyetsiz bir ortam oluşacaktır. POLIS Token sahipleri oyun geliştirme ekibiyle birlikte kararlar alabilecek ve yönetim ekibine kendi fikirlerini sunabilecekler. Aynı zamanda yönetim ekibi içerisinde yapılacak oylamalara katılabilecekler.

POLIS Token nasıl dağıtılacak ?

POLIS Token dağıtımı neredeyse tamamlanmıştır diyebiliriz. İlk aşamada mevcut POLIS tokenlerin %20’si satılmıştır. Geriye kalan POLIS tokenler ise bir süredir POLIS tokeni stake eden kullanıcılara ödül olarak dağıtılmaktadır.

Son Dakika Kripto Para Haberleri ve Güncel Bitcoin Haberleri ile ilgili haberlere ilk ulaşan siz olmak isterseniz Web Sitemizi takip edebilirsiniz.

ATLAS Coin fiyatını anlık olarak öğrenmek isterseniz, buradan kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.