Shiba Inu (SHIB)’in Kurucusu Kimdir?

Ağustos 2020 de piyasaya sürülen Shiba Inu’nun yaratıcısı “Ryoshi” adlı anonim kişi veya kişilerdir. Popüler meme coin piyasaya sürüldükten aylar sonra binlerce kat yükseliş yaşadı. Shiba Coin fiyatının bu kadar artmasının en önemli sebeplerinden birisi de arkasına aldığı Twitter topluluğu diyebiliriz. ShibArmy çatısı altında birleşen binlerce kişi Shiba Inu’nün dünyaya tanıtılmasında önemli bir rol oynamışlardır. Bu kadar popüler olmasına rağmen Ryoshi adıyla tanınan kişi hala ortaya çıkmamıştır.

shib coin kurucusu kimdir

Shiba Inu Kurucusu Projeyi Bıraktı mı?

SHIB, DogeCoin’e (DOGE) rakip olmak için piyasaya sürülmüştür. 2020 yılında çıkmasına rağmen 2021 yılına gelindiğine DOGE coinin yerini alarak en popüler köpek meme coini olmayı başarmıştır. Bunun yanı sıra Ryoshi 2021 yılında sessizliğini korumayı başarmıştır. 30 Mayıs tarihinde Ryoshi adlı kişi Twitter’daki bütün tweetlerini silerek twitter hesabını kapatmıştır. Bunun sebebinin kendini gizlemek mi yoksa hesabının çalınması mı olduğu halen bir tartışma konusu.

Ryoshi’nin attığı bir tweet bu konuda cevap vermemize yardımcı oluyor; “ÖNEMLİ DEĞİLİM VE BİR GÜN HABER VERMEDEN GİDECEĞİM” şeklinde tweet atan Ryoshi bu dediğini yapmış gibi gözüküyor.

Ryoshi’nin kayıplara karışması proje ekibinin dağılmasına sebep olmadı. Aksine proje ekibi daha da hırslı bir şekilde çalışmaya devam ederek Shiba’yı meme coin olmaktan çıkararak en değerli ilk 10 kripto para arasına sokmayı başardı. SHIB ekibi bu konuyla ilgili şöyle bir yazı paylaştı; “KURUCUMUZUN ÇİZDİĞİ YOLDA GİDİYORUZ.”

shiba inu kurucusu kimdir

Shiba Inu’nün sahibinin bir gün ortaya çıkıp çıkmayacağı bir merak konusu. Çoğu insan bu durumu Bitcoin’e benzetiyor. Satoshi Nakamoto’nun 13 yıldır kimliğini gizlemesi ve halen bilinmemesi ve bu sayede Bitcoin’in merkeziyetsiz olarak insanlara daha da güven vermesi sebebiyle Ryoshi’nin de aynı şeyi planladığı iddaa ediliyor.

Satoshi Nakamoto’nun kim olduğu hakkındaki teorileri de merak ediyorsanız, sayfamızdaki “Satoshi Nakamoto Kimdir?” adlı yazımızı okuyabilirsiniz.

Son Dakika Kripto Para Haberleri‘ni ve Güncel Altcoin Haberleri‘ne” ilk ulaşan siz olmak isterseniz http://Kriptokulu.com web sitemizi takip edebilirsiniz.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.