shiba inu shib coin nedir

Shiba Inu Coin Yorum ve Geleceği 2023

Merhaba, bu yazımızda Shiba INU Yorum ve Shiba INU Coin Geleceği başlıklarını ele alacağız.

2009 yılı para için dönüm yılı olmuştur. 2009’da Bitcoin piyasaya çıkmış ve merkezi para piyasasını olumsuz anlamda etkilemiştir. Parayı devletin denetiminden alıp özgürleştirmiştir.   

  Bitcoin üretimi herhangi bir fiziksel varlığa dayalı değildir. Üretimi bilgisayarlar kullanılarak yapılır. Block zinciri adlı bir yazılım üretim alt yapısını oluşturur. 2009 yılından sonra piyasaya olan ilgi artmış hatta son yıllarda bitcoinin değerinin aşırı artışı ile piyasa hacmi çok yüksek noktalara gelmiştir. Bitcoin dışında bir çok altcoinde piyasa hacminin yükselmesine sebep olmuştur.

Başlıklar

SHIB Coin Nedir ?

  Shiba Inu ( SHIB ) coinde bu altcoinlerin önemlilerinden birisidir. SHIB Coin Japonların meşhur av köpeği Shiba’dan ilham alarak oluşturulmuş bir şaka coinidir. Ethereum altyapısı ile oluşturulmuş Dogecoin’e ( DOG ) alternatif olarak piyasaya sunulmuştur.

shiba inu nedir

Shiba coinin piyasası tamamen Shiba Inu topluluğunun kontrolündedir. Bu coin ‘Bir yatırım aracının yönetimi yüzde yüz şekilde topluluk tarafından yapılırsa sonucu ne olur?’  sorusuna cevap olan bir projedir. Shiba Inu’nun düğer bir ismi de ShibaArmy’dir. Shiba Inu topluluğunun üyesi beş yüz bin kişi civarındadır.  

Shib Inu topluluğunun prensipleri şu şekildedir:

  • Proje sıfırdan ve elde sıfır ile, hiçlikten bir şey yaratma ruhuyla başlamıştır.
  • Proje, mevcut bir topluluk ya da ekibe dayanmamaktadır.
  • SHIBArmy üyeleri, Shiba türü köpeğe sevgi besler.

  Shiba Inu (SHIB), Ağustos 2020’de Ryoshi takma ismini kullanan kişi ya da kişilerce kurulmuştur. Ryoshi, Aralık 2013’te oluşturulan Dogecoin (DOGE) ve benzeri şaka coinlerine alternatif olarak ortaya çıkmıştır.

Shiba Inu (SHIB) projesi daha önce Dogecoin’i destekleyen Tesla kurucusu Elon Musk tarafından da desteklenmektedir.

SHIB Inu Nedir ?

Shiba Inu (SHIB), Ethereum (ETH) blok zinciri üzerinde oluşturulmuş ve Shiba köpeğinden ilham almış bir kripto para birimidir.

bone ve leash coin nedir

Leash (LEASH) ve Bone (BONE) Tokenlar Nelerdir?

LEASH token, Shiba Inu ekosisteminin arzı sınırlı tokenıdır. BONE token ise Shiba Inu ekosisteminin yönetişim tokenıdır.

SHIBArmy Nedir?

SHIBArmy, yaklaşık 500 bin üyesi bulunan Shiba Inu (SHIB) topluluğudur.

Toplam Shiba token arzı ne kadardır?

SHIB tokenın toplam arzı 589.735.030.408.323 adettir.

Shiba Token Ne İşe Yarar?

SHIB tokenın başta herhangi bir işlevi yoktu. Şimdi ise SHIB token ile ShibaSwap üzerinden BONE token alınabiliyor. Aynı zamanda SHIB token, Shiboshi NFT’lerini destekliyor.

Son Dakika Kripto Para Haberleri ve Güncel Bitcoin Haberleri ile ilgili haberlere ilk ulaşan siz olmak isterseniz Web Sitemizi takip edebilirsiniz.

Shiba Inu Coin fiyatını anlık olarak öğrenmek isterseniz, buradan kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.