satoshi nakamoto resim

Satoshi Nakamoto Kimdir? Bitcoinin Kurucusu

Başlıklar

BİTCOİNİN KURUCUSU SATOSHİ NAKAMOTO KİMDİR? 

Bitcoin’in mucidi olarak varsayılan Satoshi Nakamoto’nun kimliği kripto para dünyasının en çok merak edilen bilinmezi. Birçok kişi bitcoinin kurucusunun Nakamoto olduğunu iddia ediyor ama kimse elle tutulur deliller sunabilmiş değil.Şimdi bulabildiğimiz bilgilerle Satoshi Nakamoto kimmiş hep birlikte bakalım.

SATOSHİ NAKAMOTO KİMDİR? 

Bitcoin hayatımıza girdiği günden bu yana Satoshi Nakamotoyu sıkça duymuşuzdur.

Bu ismi Bitcoin’i oluşturan , Bitcoinin bütün incelemesini yazan ayrıca Bitcoin’in orijinal referans uygulamasının yaratıcısı, bir kişi yada bir çok kişi tarafından kullanılan takma ismi ifade ediyor. Ne yazık ki, Bitcoinin arkasında kimin olduğu halen anlaşılamadı. Ancak Satoshi Nakamoto’nun 5 Nisan 1975 tarih doğumlu Japonyada yaşayan bir insan olduğu düşünülüyor bunun yanı sıra yaklaşık 1 milyon tane Bitcoin’nin sahibi olduğu iddia ediliyor.

Satoshi Nakamoto Davası

Amerika Birleşik Devletleri’nin Florida eyaletindeki başlatılan dava belki bu merakımızı giderebilir. Şimdi gelin birlikte açılmış olan davanın içeriğini öğrenelim.

Vefat eden David Kleiman ailesi, Kleiman’ın eskiden iş ortağı olduğu Craig Wright’a ortak miraslarının kontrolü hakkında mahkemeye başvurulması ile ilginç bir durum ortaya çıktı.

Craig Wright, 51 yaşında Londra’da hayatını sürdüren ve 2016 yılından itibaren Bitcoin’i oluşturduğuna dair  iddialarda bulunan Avustralyalı bir programcı. Ancak bu iddia Bitcoin topluluğunda bununan çoğu insan tarafından reddedilmemekteydi.

David Kleiman ailesinin mirastan pay istemesi üzerine , Wright’ın savunma avukatı ise Bitcoini  sadece Wright’ın icat ettiğini kanıtlamayı hedefliyor. Bu davada bizleri Satoshi Nakamoto’nun kim olduğunu öğreneceğimizi düşündüren şey ise söz konusu edilen bu mirasın sadece Satoshi Nakamoto’ya ait yaklaşık bir milyon bitcoinden oluşuyor olması bu iddiaları güçlü kılıyor.

satoshi nakamoto kimdir

Son Dakika Kripto Para Haberleri ve Güncel Bitcoin Haberleri ile ilgili haberlere ilk ulaşan siz olmak isterseniz Web Sitemizi takip edebilirsiniz.

Kripto Para Birimleri fiyatlarını anlık olarak öğrenmek isterseniz, buradan kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.