Sandbox Sand Coin Yorum

SAND Coin Nedir? Sandbox (SAND) Coin Yorum

2021 yılına kripto para dünyasına damga vuran Metaverse projeleri oldu. Hal böyle olunca da Sand Coin Nedir? soruları her geçen gün daha fazla artmaya başladı. Bugün ise “Sandbox (SAND) Coin Nedir?” sorusuna sizlerle birlikte bakacağız.

Başlıklar

SAND Coin Projesi Nedir?

sandbox nedir

Pixowl’un kurucu ortakları Sebastien Borget ve Arthur Madrid’in fikri olan Sandbox, oyun oynayanların Ethereum blockchain oyun deneyimleri edinebilecekleri, benimseyebilecekleri ve bütün bunlardan para elde edebilecekleri NFT’nin de içinde yer aldığı bir Metaverse‘tür. 

Sandbox, Android ve İOS genelinde milyonlarca indirilen, The Sandbox ve The Sandbox Evolution ile tanınır. 2018 yılında yayıncı/geliştirici Pixowl, bunları mobilden blok zinciri ekosistemine getirmeyi hedefledi. Bunları istemesindeki amaç ise Minecraft ve Roblox gibi oyunlara rakip çıkarak tasarımdılarına tasarladıklarını değişikliğe uğrayamayan NFT’ler olarak asıl sahipliğini sağlayarak onların bu dünyaya katılımları için ödüllendirerek teşvik etmektedir.

Sandbox blockchain oyun platformu, ürün kullanıcıları tarafından oluşturulan içerik (UGC) üretimileri için detaylı bir deneyim oluşturan birbiri ile uyum içinde olan üç adet üründen oluşur. Bir araya getirilmiş ürünler, blockchain ve akıllı sözleşmeler sayesinde kullanıcı tarafından yaratılan içerikler için telif hakkı sahipliğini güvene almalarına onay vererek kullanıcılarına daha çok fayda sağlar.

SAND bünyesinde bulundurmuş olduğu NFT pazarı, kullanıcılarının VoxEdit aracılığı ile tasarımı yapılan NFT’lerin yayınlamalarına, yüklemelerine ve satmalarına imkan sağlar. Kreasyonlar ilk merkeziyetsiz depolama sağlayabilmek için IPFS ağına yüklenir ve hemen sonrasında sahipliğini ispat etmek için blockchain kayıt edebilir. Bütün bu başarıya ulaştığında, yaratımlar, potansiyel alıcılarının sonra cüzdanlarına ekleyebileceği pazarda ilk satış teklifinde bulunarak satılabileceği hale getirir.

Bahsettiğimiz özelliklerin haricinde platformda VoxEdit gibi bir paket bulunur. Bu paket, PC/Mac için kullanıcıların hayvanlar, insanlar, araçlar, yapraklar, öğeler ve araçlar gibi üç boyutlu cisimler meydana getirmesine ve canlandırmasına imkan sağlayan, kullanması kolay fakat güçlü aynı zamanda ücretsiz üç boyutlu voksel modelleme ve NFT yaratabilme paketidir. Yapı taşlarına benzeyen kare üç boyutlu pikseller olan vokseller, güzel kreasyonları hızla bir biçimde meydana getirebilmek için VoxEdit dan yararlanarak manipüle edilebilir. Bir defa yaratıldıktan sonra, cisimler NFT oyun varlıklarının platformda bulunması için VoxEdit’ten The Sandbox pazarına taşınabilir.

sand coin nedir

Sandbox Hangi Ağ Üzerine İnşa Edilmiştir?

Sand Coin, The Sandbox ekosisteminde etkileşimler ve işlemler için temel bir biçimde kullanılan, Ethereum blockchain üzerine oluşturulmuş  ERC20 tabanlı coindir.  Proof of Stake konsensüsünden yararlanan Sandbox’ta, platformla etkileşimde bulunarak bütün kullanıcı türleri arasında döngüsel bir biçimde ekonomi sağlayabilmek için SAND haricinde iki tane token türü tercih edilir.

SAND İlk Piyasaya Sürüldüğünde Fiyatı Ne Kadardı?

Yatırımcıların bir diğer merak ettiği konu ise Sand Coin piyasaya ilk sürüldüğünde ne kadardı. İlk olarak 2020 yılında piyasaya sürülen Sand Coin o yıl ağustos ayında 0,08658 dolar değerindeydi. O günden bu yana ise %5000 den fazla yükseliş sağlamıştır.

SAND Coinin Gördüğü En Yüksek Fiyat Nedir?

Yatırım yapmak isteyen insanların kafalarında oluşan bir diğer soru ise Sand Coin‘in ne kadara kadar çıktığı. Sand Coin şu zamana kadar gördüğü en yüksek değer 8,44 dolardır.

Sandbox (SAND) Coin Nereden ve Nasıl Satın Alınır?

Bir diğer merak edilen konu ise Sand Coinin nereden ve nasıl alacağımız.

Sand Coin en sık karşımıza çıkan metaverse projelerinden bir tanesi hal böyle olunca Sand Coin tüm majör borsalarda bulunuyor. Sizlerin yapması gereken tek şey ise kendimize en uygun kripto para borsasını seçmek (bunun için sayfamızda kripto para borsalarını incelediğimiz yazılara bakabilir ayrıca bir kripto para borsasını seçerken en çok nelere dikkat etmemiz gerektiğini öğrenebileceğiniz yazılarımızı inceleyebiliriz).

Daha sonrasında ise istediğiniz miktarda para yüklemesi yaparak alım işlemini gerçekleştirmeniz. Bu şekilde yatırım işlemlerini çok kolay bir biçimde gerçekleştirebiliriniz. Kolay bir yatırım işlemi için kolay arayüze sahip ayrıca Türkçe dil desteğine sahip kripto para borsalarını tercih etmelisiniz.

Son dakika kripto para haberlerini ilk siz öğrenmek isterseniz http://Kriptokulu.com web sitemizi takip edebilirsiniz.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.