raven coin

Raven (RVN) Coin Nedir? Raven Coin Yorum

Raven coin (RVN)son zamanların en fazla dikkat çeken altcoinleri arasında yer almaktadır. Ethereum merge ile iyi bir ivme yakalayan RVN, yatırımcısına gelecek ile ilgili pozitif yönde katkı sunmaktadır.

Ethereum Merge güncellemesi ile Ethereum ağında son derece büyük değişimler olmuştur. Bu değişim birçok projeyi de son derece yakından etkilemiş ve onlarda da değişim olmasına neden olmuştur.

Yaşanan bu değişim ile üst sıralara çıkan projelerin başında Raven coin gelmektedir.

Başlıklar

Raven Coin Nedir?

RVN, Bitcoin kod tabanının açık kaynaklı bir forku olarak piyasaya sürülmüştür. Geliştirici ekip tarafından ek yeni özellikler eklenmiş ve BTC kodunu kopyalayıp değiştirmiştir. Bitcoin ile benzer özellikler taşıyan ve son derece benzer mekanizmaya sahip olan Raven coin, güvenliği önceleyen yeni bir algoritmayı tasarlamıştır.

2017 yılında piyasaya sürülen RVN 2018 yılında tam anlamı ile işleme konulmuştur. RVN halka arzında ise Bitcoin’e atıfta bulunulmuş, 21 milyar maksimum arz olarak kullanıma sunulmuştur. Raven coin, şu an 11 milyara yakın adeti dolaşımnda yer almaktadır.

RVN coin, Bitcoin blok zincirine dayanmasına rağmen, çok daha hızlı ve çok daha kolay bir şekilde çalışmaktadır.

RVN eken sahiplerinin çok daha kolay ve hızlı bir şekilde token oluşturabilmesini sağlamak amacı ile kurulan Proof-of-Work blok zinciridir.

Ravn platformu aracılığı ile tokenler üretilebiliyor ve bu tokenler birçok farklı şekil ve amaç için kullanabiliyor. Kullanıcılar platform üzerinden gerçek zamanlı olarak varlık transferi işlemleri gerçekleştirebilmektedir. Ayrıca değiştirilemez tokenler de oluşturulabilmektedir.

rvn coin

Raven Coin Ne İçin Kullanılıyor?

Raven coin sanal ürünler, hisse senedi, ödül, altın ve pek çok şeyi temsil eden tokenlerin aktarılmasında kullanılabilmektedir. Bunun yanı sıra RVN, MangoFarmAssets aracılığı ile NFT oluşturmak için de kullanılmaktadır.

RVN Coin Avantajları Nelerdir?

RVN coin avantajları arasında en önde gelen, son derece büyük kripto para borsalarında listeleniyor olmasıdır. Likidite seviyeleri birbirinden oldukça farklı seviyelerde olan kripto borsalarında RVN coin farklı fiyatlar ile sunulabilmektedir. Bu durum RVN coinin bir borsadan alınarak diğer borsada satılması gibi bir riski de beraberinde getirmektedir.

RVN, çevrim dışı cüzdanlarda da saklanabilir özellikli olarak tasarlanmıştır. Bu çerçevede RVN coin sahipleri siber saldırılardan çok daha etkin bir şekilde korunabilmektedir.

RVN Coin Dezavantajları Nelerdir?

Raven coin dezavantajı noktasında en belirleyici olan, Bitcoin’de yaşanan fiyat hareketlerinden oldukça hızlı bir şekilde etkilenmesidir. RVN yatırımcıları bu neden ile Bitcoin fiyatlarını da anlık olarak takip etmeli ve kararlarını bu çerçeve vermelidir. Bir diğer dezavantajı ise; diğer tüm kripto paralarda olduğu gibi siber saldırıya uğrama riskidir.

raven coin nedir

RVN Coin Nasıl Alınır?

RVN coin pek çok kripto para borsasında işlem görmektedir. Binance, Huobi Global, OKEX, Bitmax, Indodax, WAZİRX, Paribu, CoinDCX, CoinEX,Garviex gibi kripto para borsaları RVN coini desteklemektedir.

RVN coin alabilmek için RVN coine destek veren kripto para borsasından istenilen birine üye olunup hesap açtırılmalıdır. Sonrasında gerekli satın alma işlemleri gerçekleştirilebilmektedir.

RAVEN Coin Yorum

Küresel piyasada yaşanan dalgalanmalardan Kripto para borsaları da etkilenmiştir. FED faiz arttırımlarının devam ettiği şu günlerde ayakta durmaya çalışan kripto para birimleri arasında RVN de gelmektedir. Yaşanan dalgalanmalara rağmen güçlü kalmaya devam eden RVN coin yatırımcısına gelecek için umut vermeye devam ediyor.

RVN ile Bitcoin son derece yakın ilişki içerisindedir ve BTC de yaşana değişimler diğer kripto para birimlerine göre RVN’yi çok daha fazla bir şekilde etkilemektedir. Bu neden ile RVN yatırımcısı aynı zamanda BTC piyasasını da takip etmelidir.

Son Dakika Kripto Para Haberleri‘ni ve Güncel Altcoin Haberleri‘ne” ilk ulaşan siz olmak isterseniz Web Sitemizi takip edebilirsiniz.

Raven Coin‘in resmi web sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.