matic coin yorum

Polygon (MATIC) Nedir? MATIC Coin Yorum

Son yıllarda yatırımcıların en çok yatırım yaptığı alanlardan biri olan, blockchain teknolojisine bağlı olarak gelişen kripto paralar her geçen gün oluşturulan yüzlercesiyle birlikte borsalarda listeleniyor. Bu coinler arasında Google’da yatırım yapmak üzere en çok aratılan coinlerden biri de MATIC Coin oldu. Bu yazımızda “MATIC coin nedir ?” konusunu ele alacağız. 

polygon matic coin

Başlıklar

POLYGON (MATIC) Coin Nedir ? 

Eski adı MATIC olan Polygon platformu Ethereum ağına dahil olan bir kripto varlık projesidir. Polygon platform içindeki akıllı sözleşmeler ölçeklendirilebilir ve özerk bir biçimde yönetilebilmektedir. MATIC coin, Bitcoin veya Ethereum gibi madencilik yöntemiyle elde edilemez. Zira MATIC tokenleri aylık periyotlara bağlı olarak piyasaya sürülüyor. Ayrıca MATIC coinden her ay belli bir miktarda piyasaya sürülmesi dolaşımdaki MATIC Token adetinin sonsuza kadar artacağı anlamına gelmiyor. MATIC Token’den maksimum 10.000.000.000 adet dolaşıma girebilir. Dolayısıyla MATIC Token için sınırlandırılmış arza sahip bir projedir diyebiliriz. 

MATIC Platformu Nasıl Kuruldu ? 

Eskiden MATIC olarak adlandırılan Polygon platform, dillerden düşmeyen bir blok zincir ağı olan Ethereum ağına çok büyük katkılarda bulunmuş olan bir ekip tarafından ortaya çıkarıldı. Polygon projesinin kurucu ekibi arasında Jaynti Kanani, Sandeep Nailwal ve Anurag Arjun yer almakta. Kripto para dünyasında adını duyurmuş bu ekip, yarattıkları Polygon projesini 2017 yılında piyasaya sürdüler. 

matic coin

Kurucuların Geçmişi 

  • Janynti Kanani – Co-Founder: “Yazılım ve Teknoloji” ağırlıklı bir kariyer yolunda ilerlemiş.
  • Sandeep Nailwal – Co-Founder: “Finans ve Tedarik Zinciri” ve “Proje Yönetimine” dayalı bir kariyer geçmişine sahip. 
  • Anurag Arjun – Co-Founder: “Analist”, “Ürün” ve “Proje Yönetimi” ağırlıklı bir kariyer geçmişine sahip. 
  • Mihailo Bjelic – Co-Founder: “Girişimci”, “Bilgisayar Bilimi” ve “Proje Yönetimi” gibi konularda oldukça deneyimli bir kariyer geçmişine sahip. 

Ayrıca projenin danışmanlar kurulu tam anlamıyla yuvarlak masa şövalyelerini andırıyor diyebiliriz. Polygon projesine en büyük borsalardan biri olan ve bugünün büyük borsalarının kurulmasına yön veren Coinbase ve Bankless gibi büyük topluluklardan önemli isimler Polygon projesine danışmanlık yapmaktadırlar. 

Danışma Kurulu: 

  • Hudson Jameson – Ethereum Vakfı 
  • John Lilic – ex ConsenSys 
  • Pete Kim – Coinbase 
  • Anthony Sassano – EthHub 
  • Ryan Sean Adams – Bankless

Ayrıca projenin danışmanlar kurulu tam anlamıyla yuvarlak masa şövalyelerini andırıyor diyebiliriz. Polygon projesine en büyük borsalardan biri olan ve bugünün büyük borsalarının kurulmasına yön veren Coinbase ve Bankless gibi büyük topluluklardan önemli isimler Polygon projesine danışmanlık yapmaktadırlar. 

MATIC Platformu Kullanıcılara Ne Vadediyor ? 

MATIC yani Polygon platformu Ethereum ağı üzerinde, katman 2 ölçeklendirme çözümü yani Arbitrum teknolojisini kullanıyor. Bahsettiğimiz katman 2 ölçeklendirme çözümünü yani Arbitrum teknolojisini kullanan MATIC yani Polygon projesi blok zincir üzerinde yapılan işlemlerin onay süresinde iyileştirmeler yapmak, ağ üzerinde sınırsız sayıda merkeziyetsiz uygulama oluşturabilmek, daha büyük bir ekosistem üzerinde işlem gerçekleştirmek gibi birçok harika yeniliği Ethereum blok zincir ağına kazandırdı.

MATIC Alabileceğiniz Borsalar: 

Coinbase, Huobi, Binance, OKX, Kucoin, Gate.io gibi borsalar üzerinden MATIC coin alabilir, stake edebilir veya satabilirsiniz. Ayrıca satın aldığınız MATIC tokenleri Metamask cüzdanınıza ekleyebileceğiniz Polygon Wallet adresinize göndererek güvende tutabilirsiniz. 

Son Dakika Kripto Para Haberleri‘ni ve Güncel Altcoin Haberleri‘ne” ilk ulaşan siz olmak isterseniz http://Kriptokulu.com web sitemizi takip edebilirsiniz.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.