picoin pi fiyati ne kadar picoin listelendi mi vmfdc59c

Picoin (PI) Fiyatı Ne Kadar? Picoin Listelendi Mi?

Kriptokulu.com – PiCoin’i (PI) duydunuz mu? Kullanıcıların telefonlarında kripto para madenciliği yapmasına imkan tanıyan, artık piyasaya sürülmemiş bir kripto para ünitesidir. Bu proje hakkında pek çok kuşkucu var çünkü kullanıcılar aslında piyasaya sürülmemiş bir kripto para ünitesini benimsiyor.

Başlıklar

Pi Network (PiCoin/PI) Nedir?

Pi Network, kullanıcıların lokal kripto para ünitesi PiCoin’i (PI) “mining” müsaade veren taşınabilir odaklı bir blok zinciridir. Miningi tırnak içine aldık çünkü kullanıcılar aslında kripto para madenciliği yapmıyorlar.

Madencilik uygulaması verilerinizi izler ve ardından reklamverenlere satar. Ayrıyeten, ekstra kar için uygulamada reklamlar imgeler.

Madencilik PI, uygulamada oturum açmak, bir düğmeye tıklamak ve cüzdanınıza PI almaktan oluşur.

Bu, rastgele bir hash gücü sağlamadığı için madencilik değildir. Ayrıyeten, tüm süreçler şirket sunucularında barındırıldığından, merkezi olmayan bile değildir.

Pi Network ile ilgili öbür sorunlarımız, blok zincirinin kaynak kodunun açık kaynak olmaması, merkezi olmayan olmaması ve toplam arzın yesyeni teknik incelemede açıklanmamasıdır.

PiCoin’i bir kripto para ünitesi olarak sınıflandırmayız bile. Daha çok bir imaj oyunundaki skor üzeredir, lakin daha değersiz ve daha az eğlencelidir.

Bu görünüşte saçma sapan projenin hepsinin bir gayesi var. Bunu bir sonraki kısımda ele alacağız.

Pi coin nedir? Pi coin ne kadar? İşte yorumlar... - Finans haberlerinin  doğru adresi - Mynet Finans Haber

Pi Network’u (PiCoin) Kim Kurdu?

Pi Network, 2017 yılında üç Stanford Doktora adayı tarafından kuruldu. Tüm kurucular, projeye iştirakleri konusunda inançlı ve halka açık.

Pi Network’un Amacı Nedir?

Pi Network saçma ve aldatıcı görünüyor. Daha önce de belirttiğimiz üzere, bir kullanıcı cüzdanında PI almak için Pi Network uygulamasındaki bir “Mine PiCoin” düğmesine basar.

Pi Network pazarlama departmanının insanlara söylediğine rağmen bu madencilik değil.

Projenin bu basamağının emeli iki taraflıdır.

İlk olarak, Pi Network proje için marka bilinirliğini artırmak istiyor. Bu, daha fazla kullanıcı yönlendirenlerin madencilikten daha fazla PI kazanmalarına müsaade vererek başarıldı.

Uygulama 29 milyonun üzerinde indirildiği için hayli düzgün çalıştı, bu mantıklı çünkü beşerler kolay parayı seviyor. Ve günde bir kere bir uygulamadaki bir düğmeye tıklayarak para “kazanmaktan” daha kolay değildir.

Not: Ana ağ artık özgür bırakılmadığı için tokenleri satamayacağınız için hiçbir şey kazanmıyorsunuz.

Aşamanın öteki gayesi, uygulama kullanıcılarına reklam satarak ve satış için bilgilerini toplayarak gelir elde etmektir.

Bazı kullanıcılar, tüm bunların ne kadar berbat göründüğünden dolayı Pi Network’ün bir bilgi madenciliği operasyonu olarak başlatıldığı fikrini aldı.

PiCoin Bir Dolandırıcı mı?

Influencerların yönlendirme irtibatlarını paylaşmaya başlamasından sonra, son birkaç ay içinde PiCoin çok fazla tenkit aldı. Bariz sorunlar, kullanıcıların hemen hiçbir fayda sağlamadan bedelli bilgiler sağlamasıdır.

Yine, kullanıcılar basitçe “Mine PiCoin”e tıklar ve cüzdanlarındaki sayılar artar. Cüzdandaki bu numaralar, Pi Ağı ana ağının sonunda özgür bırakılması sırasında bir tıp öncül olarak tahsis edilecektir.

Bununla ilgili sıkıntımız, projenin 2017’de başlatılmış olması. Neredeyse beş yıl oldu ve geliştiriciler nihayet ana ağın 2022’nin ikinci yarısında başlayacağını söylüyorlar.

Planlanan bu sürümü çok ciddiye almazdık. Gecikmeler beklemeniz gerekir çünkü yazılım geliştirme endüstrisinde gecikmeler her vakit olur.

PiCoin ile ilgili gördüğümüz bir öteki büyük sorun, projenin başlatılması sırasında büyük olasılıkla ne olacağıdır. Geliştiriciler nihayet azamî kripto para arzını 100 milyar kripto para olarak belirttiler.

Kullanıcılar madencilik sürecinden o kadar çok para kazanmazlar. Uygulamayı iki yıl kullandıktan sonra 2000 token sahibi olan kullanıcılarla ilgili raporları okuduk.

Bu, kullanıcıların verilerini bir teknoloji şirketine yıllarca sattıkları için epey bedelsiz bir kripto yığınına sahip olacağı manasına gelir.

Özetlemek gerekirse, PiCoin yasal bir iştir. Bunu bir dolandırıcılık olarak bile sınıflandırmayız çünkü kimse para kaybetmez ve kullanıcılar uygulamayı indirdiklerinde tüm bunları kabul ederler.

Temel olarak, kullanıcılar daha sonra yüksek değerli bir kripto para ünitesi vaadi için verilerini bir teknoloji şirketine satıyorlar. Şanssız haber şu ki, kripto para ünitesinin gelecekte fazla bir bedeli olmayacak, bu yüzden kullanıcılar bilgilerini (ve zamanlarını) çok makus bir fiyata satıyorlar.

Pi Coin Nedir? Değeri ne kadar? - Popüler Ekonomi

PiCoin Kâfi Bir Yatırım mı?

Şu anda rastgele bir yerden PiCoin satın almak bile mümkün değil. Kazanmanın tek yolu, Pi Network taşınabilir uygulamasında “madencilik” yapmaktır. Bu durumda madencilik, reklamlar tarafından bombardımana tutulmak ve verilerinizi Pi Ağına satmak manasına gelir.

Bunu oldukça makûs bir mutabakat olarak görüyoruz çünkü ana ağ başlatıldığında / başlatıldığında PiCoin’in değeri konusunda çok düşüyoruz.

Yine de kimi beşerler bunun harika bir yatırım olduğunu düşünüyor. Uygulamanın yaklaşık 30 milyon indirmesi var.

Bu “kripto para birimini” “mining” edip etmemeye karar vermeden önce grup ve proje hakkında daha derinlemesine araştırma yapmanızı öneririz. Kâfi haber şu ki, madencilik birkaç saniyeden fazla sürmüyor, lakin uygulamaya bilgilerinizin bir kısmını satmalarına müsaade veren kimi müsaadeler veriyorsunuz.

Son Sözler

Bu, PiCoin hakkında bilmeniz gereken her şeyi kapsar – bu bir kripto para ünitesi bile değildir ve kısımdaki herkesin madenciliği tanımladığı biçimde aslında madencilik yapılabilir değildir. Proje, temel olarak, kullanıcılardan reklamları izlemelerini ve gelecekte belgisiz bir noktada yüksek bir ödeme için ferdî verilerini (büyük olasılıkla reklamcılara satılır) sağlamalarını ister.

Biz, kripto para ünitesine aşina olan hemen çabucak herkesle birlikte, PiCoin’i kaçınılması gereken çok karanlık ve makûs bir proje olarak görüyoruz.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.