pi coin

Pi coin Nedir? Pi Coin Kaç TL? 2023 – 2025

Kripto para birimleri içinde pek çok insanın takibinde olduğu dijital varlıklar vardır. Kalabalık bir topluluk tarafından takibi yapılan bu projelerin nasıl bir yol izleyeceği ve çıkış tarihi oldukça fazla merak konusudur. Ülkemizde de milyonlarca insan tarafından takip edilen Pi Coin nedir?, Pi Coin Kaç TL? Bugün sizlerle birlikte bu konuya değineceğiz.

Başlıklar

Pi Network (Pi Coin/PI) Nedir?

Pi Coin, yatırımcılarının yerel kripto para PiCoin’i (PI) “mining” onay veren mobil odaklı bir blockchaindir. Miningi özellikle vurguladık çünkü yatırımcılar aslında kripto para madenciliği yapmamaktadırlar. Madencilik uygulaması verilerinizi takip eder ve daha sonra reklam verenlere satışını gerçekleştirir. Aynı zamanda, ekstra kar elde etmek için uygulamada ki reklamları da görüntüler.

pi coin kaç tl

Madencilik PI, uygulama da oturum açmak sandığınızdan daha kolay, bir düğmeye basıyorsunuz ve cüzdanınıza PI alıyorsunuz.
Bu uygulama, herhangi bir hash gücü sağlamadığından dolayı madencilik olarak görülmemektedir. Aynı zamanda yürütülen tüm işlemler şirket sunucularında tutulduğundan, merkeziyetsiz bile değildir.

Pi Network ile alakalı bir diğer sorunlarımız, blockchain kaynak kodunun açık kaynak olmaması. Merkeziyetsiz olmaması ve toplam arzının orijinal teknik incelemelerde açıklanmıyor olmasıdır. Picoin için kripto para birimi diyemeyiz bile. Daha çok herhangi bir video oyunundaki skor gibidir diyebiliriz, fakat daha az eğlenceli ve daha değersizdir.

Pi Network kurucusu Kimdir?

PiCoin, 2017 senesinde üç Stanford Doktora adayı tarafından yaratıldı. Bütün kurucular, projeye katılım göstermeleri konusunda halka açık ve inançlıydılar.

Pi network Amacı Nedir?

Pi Network insanlara aldatıcı ve saçma görünüyor. Daha öncesinde de dile getirdiğimiz gibi, herhangi bir kullanıcı cüzdanına PI alabilmek için Pi Network uygulamasında bulunan bir “Mine PiCoin” düğmesine basması yeterlidir. Pi Network pazarlama departmanındakilerin insanlara söylediğine göre buna madencilik diyemeyiz. İşte projenin bu aşamasının hedefinin iki yönlü olduğu.

İlki, Pi Network projesi için marka popülerliğini artırmayı istiyor. Bu durum, daha çok kullanıcı yönlendirenlerin madencilikten daha çok PI kazanmalarını onaylayarak başarıldı.

picoin kaç tl

Uygulama 29 milyondan fazla kişi tarafından indirildiğinden dolayı oldukça iyi çalıştı, bu durum mantıklı nedeni ise insanlar kolay parayı seviyorlar.
Not: Ana ağ dahaca serbest bırakılmadığından dolayı için tokenleri satamayacağınız için hiçbir ücret kazanamıyorsunuz.
Aşamanın bir başka hedefi, uygulamanın kullanıcılarına reklam satışı gerçekleştirerek ve satış için gerekli verilerini toplayarak gelir sağlamaktır.

Pi Coin Bir Dolandırıcı mı?

Influencerların link paylaşmaya başladıktan sonra, son birkaç ay içerisinde PiCoin çok çok fazla eleştiriye maruz kaldı.
Basit anlatımla kullanıcılar “Mine PiCoin”e tıklar ve cüzdanlarındaki rakamlar artış gösterir. Cüzdandaki bu rakamlar, Pi Ağı ana ağının serbest kalması sırasında bir nevi öncül olarak tahsis edilecektir.

Bu konu ile alakalı sorunumuz, projenin 2017 senesinde hayata geçirilmiş olması. Nerede ise beş sene oldu ve geliştiriciler nihayet ana ağın 2022 senesinin ikinci yarısında başlayacağını dile getiriyor.
Planlanan bu sürümü pek fazla ciddiye almazdık. Gecikmeler olasıdır çünkü yazılım geliştirme endüstrisinde gecikmeler çoğu zaman yaşanır.
PiCoinla alakalı gözlemlediğim bir başka sorun ise, projenin başlatılması esnasında büyük olasılıkla ne yaşanacağıdır. Geliştiriciler sonunda max kripto para arzını 100 milyar olarak belirttiler.

Kullanıcılar madencilik yaparak o kadar çok fazla para elde edemezler. Uygulamayı iki yıl kullanmanın ardından 2000 token sahibi olan kullanıcılarla alakalı raporları inceledik.
Bu, yatırımcılarının verilerini bir teknoloji şirketine seneler boyu sattıklarından dolayı oldukça değersiz bir kripto para yığınına sahip olacak diyebiliriz.

picoin

Tüm bu anlattıklarımızı özetlemek gerekirse, PiCoin için meşru bir iştir diyebiliriz. Bunu bir dolandırıcılık olarak isimlendirimeyiz nedeni ise kimse para kaybetmez ayrıca kullanıcılar uygulamayı indirdiklerinde tüm bu koşulları kabul ederler.
Temel olarak, yatırımcılar sonrasında yüksek değerli bir kripto vaadi için bilgilerini bir teknoloji şirketine veriyor. Kötü durum şu ki, kripto paranın gelecekte fazla bir değeri olmayabilir, bundan dolayı kullanıcılar verilerini çok çok az bir fiyata satıyorlar.

Pi Coin Kaç TL?

Günümüzde herhangi bir yerden PiCoin almak pek mümkün değil. Alabilmenin tek yolu ise, Pi Network mobil uygulaması aracılığı ile “madencilik” yapmaktır. Bu da, verilerinizi Pi Ağına satmak ve sürekli reklamlara maruz kalmak anlamına gelir.

Bu durumu oldukça kötü bir anlaşma olarak düşünmekteyiz nedeni ise ana ağ başlatıldığında PiCoin’in değeri konusunda şüphe ediyoruz.
Tabii ki herkes bu şekilde düşünmüyor bazı insanlar bunun harika bir yatırım olduğunu düşünmekte. Uygulamanın ise günümüzde yaklaşık 30 milyon indirmesi mevcut.
Bu kripto para üzerinden madencilik yapmadan önce proje hakkında daha kapsamlı bir araştırma yapmanızı öneririz. Madencilik birkaç saniyeden daha fazla sürmemekte, fakat uygulamaya verilerinizin belirli bir kısmını satmalarını onaylıyorsunuz

Son Dakika Kripto Para Haberleri ve Güncel Bitcoin Haberleri ile ilgili haberlere ilk ulaşan siz olmak isterseniz Web Sitemizi takip edebilirsiniz.

Kripto Para Birimleri fiyatlarını anlık olarak öğrenmek isterseniz, buradan kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.