peckshield shitcoinler icin alarm verdi 9G15eCx5

Peckshield, Shitcoin’ler için Alarm Verdi!


Kriptokulu.com

Blockchain güvenlik şirketi PeckShield, yapay zeka (AI) dayanaklı ve ChatGPT ile alakalı onlarca “pumpdump” token’ı için harekete geçti.

Blockchain teknolojisi için güvenlik hizmetleri sunan PeckShield, AI takviyeli ve chatbot ChatGPT entegreli onlarca token için dikkat davetinde bulundu. PeckShield, yatırımcılara bu sistemin “pumpdump” halinde çalıştığını vurgulayarak yatırımcılara dikkatli olmaları için seslendi.

PeckShield, Yatırımcıları Shitcoin Ticarti için Uyardı

Peckshield, yayınladığı raporlar doğrultusunda, belirlenmiş olan token’ların birinci pahalarını neredeyse yüzde 100 kaybettiğini belirtti. Ayrıyeten Peckshield, gerçekleşen shitcoin süreçlerinin yüzde 65‘inin “rug pull” formunda olduğunu belirtti. Tipik bir “pumpdump” stratejis halinde olduğunu belirten Peckshield, kripto yatırımcılarına shitcoin’lerde gerçekleşen ticaretten uzak durmalarını ısrarla vurguladı.

Peckshield, gerçekleşen shitcoin ticaretinin başlangıcını yatırımcıda ilgi uyandıran ve abartılı tabir edilen sisteme dayandığını belirtti. Peckshield bu sistemi, yatırımcıda shitcoin’i almaya yönelik istek uyandırmak, fiyatlamanın devam edeceğini dair umut vermek akabinde fiyatın belli bir doygunluğa erişmesiyle shitcoin’lerin toplu olarak satılması halinde açıkladı.

Kripto piyasasında devam eden yasa dışı olaylar karşısında tedbir alınmasına ve yatırımcının bilinçlenmesine ısrarla değinen Peckshield, toplumsal medya üzerinden yaptığı paylaşımlar ile yatırımcılara davette bulunuyor.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.