pax gold paxg nedir paxg coin fiyati 3LYQOKL6

PAXG Nedir?? PAXG Coin Kaç TL? 2023


Kriptokulu.com – Pax Gold yahut bilinen kısaltılmış ismiyle PAXG altın dayanaklı bir kripto para ünitesidir ve altına yatırım yapmayı daha erişilebilir bir hale getirmeyi amaçlamaktadır. Bir öbür deyişle, PAXG fizikî altını dijital olarak kullanıcılara sunmaktadır.

Başlıklar

PAXG Nedir?

PAXG, Eylül 2019’da Paxos Standard’ın (PAX) yaratıcıları tarafından başlatılan altına dayalı bir kripto para ünitesidir. Ethereum blok zincirinde çalışan bir ERC-20 token’ı olan Pax Gold, çok çeşitli borsalarda alınıp satılabilir ve kullanıcıların altına yatırım yapmaya başlamaları için erişilebilir bir yol haline gelir.

Pax Gold’un ardındaki temel maksat, fizikî emtia nakliye açısından kolay kolay bölünemez yahut esnek olmadığından, altını daha ticarete uygun hale getirmektir. Bu nedenle Paxos Standard, büsbütün altınla desteklenen bir kripto para ünitesi yaratmaya karar vermiştir. Teknik incelemeye nazaran, Pax Gold yatırımcıların kripto para ünitesi aracılığıyla süresiz olarak küçük ölçülerde altın satın almalarına müsaade vermek için yaratılmıştır ve böylelikle emtia için en az satın alma limitlerini fiilen ortadan kaldırmıştır.

Charles Cascarilla, hem Paxos Standard hem de Pax Gold’un kurucusu ve CEO’sudur. Cascarilla’nın sermaye idaresinde kapsamlı bir mesleği vardır ve bu da onu kripto para ünitelerinin sunduğu çeşitli olasılıkları keşfetmeye yöneltmiştir.

PAXG Fiyatı Nasıl Belirleniyor?

PAX Gold, ERC-20 protokolünü izleyen Ethereum tabanlı bir token olarak oluşturulmuştur. ERC-20 token’larını kabul eden tüm Ethereum cüzdanlarıyla uyumludur. Tüm süreçler Ethereum blok zincirindeki akıllı mukavele kurallarına nazaran çalışır. Bu akıllı kontrat sayesinde süreçler insan kusurunu ortadan kaldırır ve sistem yalnızca programlandığı üzere çalışır.

PAX’ın kıymeti gerçek vakitli altın fiyatı ile de izlenir.

Pax Gold Hangi Borsalarda Var?

Pax Gold için alım satım yapılabilecek çok sayıda yerli ve yabancı kripto para borsası bulunmaktadır. Piyasada PAXG için tanınan süreç çiftleri ortasında PAXG/USD, PAXG/TRY ve PAXG/EUR vardır.

 • Binance
 • BingX
 • Bitget
 • XT
 • Kraken
 • UnisWap
 • KuCoin
 • Bitlo

Pax Gold Nereden Alınır?

PAX Gold çeşitli borsalarda ve ticaret platformlarında satın alınabilir. Örneğin, Coinbase, Binance ve Kraken üzere tanınan borsalarda alım satım süreci yapılabilir. Ayrıyeten, bu para ünitesinin satın alınabileceği çeşitli ticaret platformları da mevcuttur. PAX Gold’u satın almak için, öncelikle bir kripto para cüzdanına sahip olunması gerekmektedir. Daha sonra, bir borsa yahut ticaret platformuna giderek, istenilen ölçüde PAX Gold satın alınabilmektedir. Satın almak için kullanılan ödeme yolları ortasında kredi kartı, banka havalesi ve öbür seçenekler bulunmaktadır.

Pax Gold Nasıl Alınır?

PAXG satın almak için bu kripto para ünitesinin yer aldığı borsalar üzerinden süreç yapmak gerekmektedir. Başkalarının tersine Pax Gold kimi yerli borsalarda da yer alır ve alım satım yaparken bu borsalar tercih edilebilir. Bitlo PAXG’nin yer aldığı yerli borsalar ortasındadır.

Pax Gold nasıl alınır? sorusunun karşılığı ise şu adımlar izlenerek yanıtlanabilir:

 1. PAXG’nin yer aldığı borsalardan birinde hesap oluşturun.
 2. Hesap oluşturduktan sonra hesabın doğruluğunu size gönderilen mail yahut SMS yoluyla onaylayın.
 3. Hesaba giriş yaptıktan sonra cüzdana para yükleyin.
 4. Banka hesabından transfer ya da kredi kartı ile para yükleme süreci gerçekleştirilebilir.
 5. Para yükleme süreci tamamlandığında PAXG alımı yapabilirsiniz.

PAXG Piyasa Verileri

Kripto para piyasalarının bilgilerini incelemek için çeşitli araçlar ve platformlar mevcuttur. Örneğin, CoinMarketCap üzere siteler, kripto para ünitelerinin fiyatlarını, hacimlerini ve piyasa kıymetlerini gösterir. Ayrıyeten, birçok borsa ve ticaret platformu da kripto para bilgilerini gösterir. Bu bilgiler, çoklukla grafikler yahut tablo formatlarında sunulur ve kripto para ünitelerinin fiyat hareketlerini, hacimlerini ve öteki değerli bilgilerini gösterir. Kripto para piyasalarını incelemek için bu bilgileri kullanarak fiyat trendlerini takip etmek, hacimleri ve öbür bilgileri karşılaştırmak üzere formüller kullanılabilir.

Pax Gold En Yüksek Kaçı Gördü?

PAXG bugüne dek en yüksek fiyatı yani ATH’sini 17 Mayıs 2021’de 2.241,37 USD olarak görmüştür.

Pax Gold En Düşük Kaçı Gördü?

PAXG en düşük fiyatı yani ATL’si 18 Kasım 2019 tarihinde 1.399,64 USD olarak kaydedilmiştir.

PAXG Kaç Dolar?

Bazı kripto para üniteleri, bedellerinin altın üzere sabit yahut yüksek olmasını hedefleyen projelerdir. Pax Gold da fizikî altının piyasa bedeline nazaran fiyatlandırılmış bir kripto para ünitesidir. Bu çeşit para üniteleri, çoklukla bir varlık olarak altını temsil etmektedir ve bu nedenle bedellerinin altın fiyatına paralel hareket etmesini hedeflemektedir. Fakat, kripto para altın bağında piyasaların volatilitesi nedeniyle bu çeşit para ünitelerinin bedelleri altın fiyatından farklı hallerde hareket edebilmektedir.

PAXG şimdiki fiyatı ise dolar kuru üzerinden takip edilebilmektedir. PAXG kaç dolar? sorusunun mevcut durumda karşılığı aşağıdaki üzeredir.

PAX Gold (PAXG)

Price
1,858.89 $

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.