yasin oral kimdir

Paribu Kimin? Paribu Sahibi Yasin Oral Kimdir?

Başlıklar

Paribu’nun Kurucusu Kimdir?

Türkiye’nin en yüksek günlük hacmine sahip kripto para borsası olan Paribu’nun kurucusunu hepimiz merak etmişizdir. Bugün sizlere Paribu’nun kurucu ve CEO’su olan Yasin Oral hakkında bilgi vereceğiz. 

Yasin Oral Kimdir?

Yasin Oral, 1985 senesinde Ankara da dünyada gelmiştir. Yazılım üzerine çalışmaları ise lise yıllarında başlamıştır. 2001 yılına geldiğimizde ise TÜBİTAK’ın düzenlemiş olduğu yarışmaya katılmış ve TÜBİTAK web sitesinin geliştirilmesine dışarıdan destek vermiştir. Üniversite yıllarına geldiğimizde ise taşımacılık sektöründe faaliyette bulunan internet sitesini kurmuştur. Çok zaman geçmeden nakliyeciler arasındaki düzeni sağlayan tek dijital platform haline gelmiştir. Şu anda ise Türkiye’nin en büyük hacmine sahip kripto para borsasının kurucusu ve CEO’dur.

paribunun kurucusu kimdir

Yasin Oral ‘ın Eğitim Hayatı

Yasin Oral 2009 yılında Gazi üniversitesinin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nden mezun oldu. Girişimcilikle uğraşan Yasin Oral, Türkiye’nin ilk online matbaası olan matbuu markasını 2010 yılında kurdu. Ayrıca Yasin Oral, Blockchain Türkiye Platformu Yürütme Kurulu üyesi ve Türkiye Genç İş Adamları Derneği üyelerinden biridir. Bu girişimlerin tümünün yanı sıra bütün dünyada hizmet vermekte olan birçok mesafe hesaplama ve rota görüntüleme projesi tasarlayarak günlük 250 binden fazla üyeye hizmet vermeye başlamıştır.

2015 yılına gelindiğinde ise genç girişimci online bilet satın alma platformu olan Biletgo projesini hayata geçirdi. Yine aynı yılda kripto para borsası olan Paribu için hazırlıklara başladı.2016 yılında ise Paribu’yu tam anlamı ile kurdu ancak 14 şubat 2017 yılında halka açık hale getirildi. Halka açık hale gelişinden itibaren ise kripto borsasının CEO’su olarak görev yapmaya başlamıştır.

Paribu’nun Kuruluşu

paribu yasin oral

Yasin Oral kripto para borsası olan Paribu‘yu 14 şubat 2017 de hayata geçirdikten kısa süre sonra  30 bin kullanıcıya ulaşmıştır. 2017 yılından sonra  dünyanın en büyük 16. platformu olmuştur. Yasin Oral, bu başarının bir benzerini 2021’de yaşadıklarını dile getirdi. 2021 yılında ise 5,5 milyon kullanıcıya ulaşan kripto para borsası olan Paribu’nun, günlük 500 milyon dolar işlem hacmine, o yıl içinde ise 2 milyar dolar işlem hacmine ulaşıldığını açıkladı.

Kısaca Paribu Nedir?

Paribu kripto para borsası olup kriptoların alımının ve satımının yapıldığı platformdur. 2015 yılında Paribu borsasının kurulma fikri ortaya atılmış 2016 da kurulmuş 2017 yılına geldiğimizde ise insanların kullanımına açık hale gelmiştir. Kullanıcıların kullanımına tam açılış tarihi ise 14 şubat 2017 ‘dir.

PRB Token

Yerli kripto borsası olan Paribu’nun blockzincir projesi olarak isimlendirilen PRB Token 2022 ocak ayında kullanıcılara duyrulmuş hemen ardından ise 21 Şubat tarihinde ön satışı tamamlandı, Hemen ardından ise 9 Mart 2022 tarihinde Paribu.com üzerinde aktif bir halde işlem görmeye başladı. 

Bugün Paribu’nun kurucusu olan Yasin Oral hakkında bildiklerimizi sizlere aktarmaya çalıştık Paribu yada PRB token ile alakalı daha ayrıntıla bilgiye ulaşmak isterseniz sayfamızda yayınladığımız diğer yazılarımızada göz atabilirsiniz.

Yazımızı Yasin Oral’ın beğendiğim şu sözleri ile bitirmek istiyorum “Projenin mükemmel bir şekilde hayata geçmesini beklerseniz, muhtemelen çok uzunca bir süre hayata geçiremezsiniz. “

Son Dakika Kripto Para Haberleri‘ni ve Güncel Altcoin Haberleri‘ne” ilk ulaşan siz olmak isterseniz http://Kriptokulu.com web sitemizi takip edebilirsiniz.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.