paribu nedir? paribu güvenilir mi

Paribu Güvenilir mi? Paribu Destek 2023

Bu yazımızda Paribu Güvenilir mi? ve Paribu Destek başlıklarına değineceğiz. Kripto para borsası günümüzde milyarlarca dolar hacme ulaşmış, önemli iş adamlarının ortaya çıkmasında rol oynamış ve birçok iş adamının da yakından takip ettiği bir borsa durumundadır.

Dünyanın hemen hemen her yerinde kabul ve ilgi gören kripto para borsasında bir Türk şirketinin ve Türk bir yatırımcının boy göstermesi de bu nedenle gurur vericidir. Kripto para borsasında aktif olarak rol alan birçok Türk yatırımcı olmasına karşın rakiplerinin oldukça önünde olan, sadece yerel işlemlerde değil global işlemlerde de adını duyuran Paribu bu yönde ülkemiz adına oldukça önemli bir değer durumundadır.

paribu destek

Başlıklar

Paribu Nedir?

Paribu Nedir?” sorusunun cevabını geniş anlamıyla vermek gerekirse; Paribu, geleneksel finans enstrümanlarının ülkelere dayalı kısıtlayıcı yapısından modern finans enstrümanlarının kurumlara ve ülkelere hesap vermeyen yapısına geçişin hem ulusal hem de global öncülerinden biridir.

2009 yılında Japon bir mucit olduğu sanılan Satoshi Nakamoto tarafından icat edildiği iddia edilen Bitcoin’in piyasaya çıktıktan sonra. Uzun süre kimse tarafından umursanmasada, değer kazanmasının ardından kripto para sektörünü ani bir yükselişe geçmiş ve tüm dünyada kabul gören en aktif borsalardan birine dönüşmüştür. Bu durum hem dünyada hem de ülkemizde Paribu ve benzeri birçok kripto para girişiminin önünü açtı.

Paribu Nasıl Ortaya Çıktı?

Paribu’nun bugüne kadarki serüvenini birçok kırılma noktasıyla bağdaştırmamız mümkün. Ön çalışmaları 2016 yılında şuan ki kurucusu Yasin Oral tarafından başlatılan Paribu, yoğun bir geliştirme sürecinin ardından Şubat 2017’de kullanıma açıldı.

Kullanıma açıldığı dönemde henüz bir uygulaması bulunmamasına rağmen oldukça başarılı olan Paribu  günlük 50.000.000 TL’lik borsa hacmine ulaşmıştır. Henüz 3. Ayında olmasına rağmen Coinmarketcap-market listesinde 16. Sıraya yerleşti.

2018 yılına gelindiğinde Paribu üzerinde TL ile kripto para alışverişi yapabilmekteydiniz. Bunun yanında, bitcoin gibi ana coinler dışında altcoin yatırımları da 2018 yılında yapılabilir hale getirildi.

2019’da işe daha da önemli atılımlar yaparak günümüzdeki haline geldi. Ekim 2019’da TL Yatırma ve çekme işlemleri 7/24 yapılabilir hale getirilirken Paribu mobil uygulaması da hem Playstore hem de Apple Appstore’da kullanıma açıldı.

paribu güvenilir mi

Yasin Oral Kimdir?

  • Paribu’nun kurucusu olan önemli bir Türk girişimci olan Yasin Oral, ülkemizin güzide okullarında öğrenim görmüş ve birçok önemli projeye imzasını atmış önemli bir iş adamıdır.
  • Milli Piyango Lisesinden 2003 yılında mezun olan Yasin Oral, ülkemizin önemli üniversitelerinden olan Gazi Üniversitesi İİBSF, İktisat Bölümünü kazanmış ve 2009 yılında mezun olmuştur.
  • Yasin Oral sonraki yıllarda ilk uzun soluklu girişimini hayata geçirmiş ve Matbuu.com’u hayata geçirmiştir.
  • Sonraki yıllarda ikinci bir girişim olarak 2016’da Biletgo’yu kurmuştur. Hem Biletgo’da hem de Matbuu.com’da Co-Founder olarak görevi devam ederken Yasin Oral üçüncü bir girişim için paçaları sıvamış ve anlattığımız üzere oldukça da başarılı olmuştur.
  • Yasin Oral şuan bahsi geçen üç firmada da aktif görev yapmaktadır.

Paribu İşlem Ücretleri

Paribu hizmet vermeye başladığı günden beri birçok firmanın ve kişinin ilgisini çekmiş önemli bir platformdur. Dolayısıyla Paribu’nun işlem ücretleri de dikkat çekmektedir. Paribu işlem ücretleri hakkında daha fazla bilgi edinebilmek için orijinal web sayfasını ziyaret edebileceğiniz gibi sitemizin diğer bloglarını da inceleyebilirsiniz.

Komisyon Ücretleri

Paribu komisyon ücretlerini diğer birçok firma gibi Maker-Taker  dengesine göre kurmuştur. Piyasa yapıcı ve Piyasa alıcı olarak da çevirilebilecek olan bu bu komisyon tipleri yatırılan paranın miktarına göre değişebilmektedir.

Para Yatırma/Çekme ücretleri

Paribu ile yapacağınız tüm yatırma işlemleri ücretsiz olmasına karşın çekme işlemi yapacağınız tasarrufa göre ücret talep etmektedir. TL ile yapacağınız çekme işlemlerinden 3TL kesilirken  AAVE ile yapacağınız çekme işlemlerinden 0.21 AAVE, ADA ile yapacağınız çekme işlemlerinden 1 ADA işlem ücreti kesilir. Bu ve bunlar gibi birçok coin, tasarruf ve altcoin bulunmaktadır. Dolayısıyla işlem ücretleri işlem yapacağınız değere göre değişebilmektedir.

Son Dakika Kripto Para Haberleri ve Güncel Bitcoin Haberleri ile ilgili haberlere ilk ulaşan siz olmak isterseniz Web Sitemizi takip edebilirsiniz.

Kripto Para Birimleri fiyatlarını anlık olarak öğrenmek isterseniz, buradan kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.