paribu borsası nedir

Paribu PRB Coin Yorum ve Geleceği

Son zamanlarda yerli borsalara duyulan ilgi son derece artmış durumda. Türkiye’de en çok kullanılan yerli borsa olan Paribu, kendi coinini piyasaya sürdü. Bizler de bu yazımızda “PRB Coin Yorum ve Geleceği” konularına değineceğiz.

Başlıklar

Paribu PRB Coin Nedir?

Yerli kripto borsası olan Paribu’nun blockzincir projesi olarak adlandırılan Paribu Token ocak 2022 yılında halka duyrulmuş hemen sonrasında ise 21 Şubat’ta ön satışı tamamlandı, ardından 9 Mart 2022 tarihine geldiğimizde Paribu.com üzerinde aktif bir şekilde işlem görmeye başladı.

Aktif işleme geçilmesinin ardından şaşırtıcı şekilde  değer kazanan Paribu (PRB) token, ön satış ile erkenden PRB Token sahibi olan herkese para kazandırmış vaziyette. Kâr satışları ile beraber son zamanlarsa değer kaybetmiş olsa da gelmiş olduğu noktaya baktığımızda yüksek bir tempo ile değer elde ettiği gözlemleniyor.

prb coin yorum ve geleceği

Paribu PRB Coin Ocak 2022 yılında resmi olarak finansal hayatına giriş yaptı ve Paribu aracılığıyla 21 Şubat 2022 tarihinde ön satışa açık hale geldi daha sonrasında 9 Mart günü aktif işlem tarihine başlamış oldu.

PRB Coin Madenciliği Yapılabiliyor Mu?

Ne yazık ki madenciliğinin yapılmasına müsade edilmeyen dijital bir para birimidir. Gelecek günlerde PRB ağı içerisinde stake etebilme özelliği gelmesi ayrıca oylama gücüne sahip olmayı planlanıyor.

İşlem onaylarında pay sahibi olan insanlar katkıda bulunduklarında onay alan işlem ücretlerinden pay sahibi olabilecek. Alım satım yapmadan sahip olmanın tek yolu ise şu anlık  gelece zamanlarda yapılacak olan stake özelliği olarak görünmekte.

Paribu Nedir? 

2017 yılında insanların kullanımına sunulmuştur. Paribu kripto para borsası olup kripto para alım satımın yapıldığı platformdur. 2015 yılında Paribu kurulma fikri ortaya atılmış 2016 da kurulmuş 2017 yılına geldiğimizde ise halkın kullanımına açık hale gelmiştir. Halka tam açılış tarihi ise 14 şubat 2017 ‘dir.

paribu coin yorum ve geleceği

Paribu’nun Kurucusu Kimdir?

2021 yılında işlem hacminin 1 milyar dolar ulaşması ile Türkiye de işlem gören en yüksek hacime sahip dijital kripto para platformu konumuna gelmiştir. 5 milyon kullanıcıyada ev sahipliği yapmaktadır. Bitcoin (BTC), Ethereum gibi pek çok  kripto para için alım satım işlemlerinin gerçekleşmesini sağlar.

Bu platforma yani kripto para borsası olan Paribuyu bizlerle buluşmasını sağlayan yani kurucusu Yasin Oral’dır. 1995 Ankara doğumludur aynı zamanda şu anda da Paribu’nun CEO’luğunu yapmaktadır. Yasin Oral ile ilgili daha ayrıntılı bilgiye sahip olmak isterseniz sayfamızda “Yasin Oral Kimdir? “ yazısına göz atabilirsiniz.

Paribu Güvenilir Mi?

Elbette bir kripto para borsası duyduğumuzda aklımızda ilk gelen soru “güvenilir mi?” Şimdi gelin birlikte Paribu ne kadar güvenilir?

Kuruluşundan bu yana ciddi şekilde herhangi bir saldırıya maruz kalmamış, kullanıcıyı ön planda tutarak çözüm önerileri sunan bir dijital platformdur. Evrensel kripto para borsalarında bulunduğu kadar coin bulunmasa da Bitcoin, Ethereum gibi önde gelen kripto paralara ev sahipliği yapmaktadır. Güvenlik konusunda da herhangi bir zafiyet göstermiyor. 

Paribu ile ilgili daha ayrıntılı bilgilere sahip olmak isterseniz sayfamızda “Paribu Nedir” yazısına göz atabilirsiniz.

Son Dakika Kripto Para Haberleri ve Güncel Bitcoin Haberleri ile ilgili haberlere ilk ulaşan siz olmak isterseniz Web Sitemizi takip edebilirsiniz.

PRB Coin fiyatını anlık olarak öğrenmek isterseniz, buradan kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.