ön satış nedir, nasıl katılınır

Ön Satış Ne Demek? Ön satışa Katılmak

Merhaba, bu yazımızda Ön Satış Ne Demek ? ve Ön Satışa Katılmak başlıklarına değineceğiz. Kripto paralar, blokchain teknolojisine dayalı; devlet, merkez bankaları vb. gibi herhangi bir para otoritesine ihtiyaç duymayan, bilgisayarlarda kripto mining yapılarak elde edilen, tamamen sanal bir para birimidir.

Bitcoin 2008 yılında ilk piyasaya sürülen kripto paradır. Bu yıldan sonra yavaş yavaş kripto paralara ilgi artmış ve son 3-5 yıldır ise herkesin konuştuğu, merak edip öğrenmek istediği bir konu oldu.

Başlıklar

KRİPTO PARALARDA ÖN SATIŞ NEDİR?

Bu ilgi artışından sonra kripto para piyasalarında tedavüle bir çok Altcoin daha girdi. Altcoinin açılımı Alternatives to Bitcoin yani Bitcoin Alternatifleridir. Bitcoin yükselişinden sonra  piyasaya çıkan ilk altcoin Namecoin olmuştur. Bundan sonra piyasaya binlerce altcoin girip çıkmış ve Kripto Para Piyasaları oluşmuştur.

ön satış

Bitcoini satın almak, depolamak veya satmak için denetlenmeyen bir pazar olan kripto para piyasası bulunur. Amsterdam Menkul Kıymetler Borsası 1611’de kuruldu. Finans camiasının yatırımcılara yönelik araçlar ve stratejiler geliştirmesi için dört yüzyılı oldu. Kripto para piyasaları da bu dört yüzyıllık doğru ve yanlışlardan yani kısacası tecrübeden yararlanıyor.

HALKA ARZ ve ÖN SATIŞ da gerek menkul kıymet borsalarında gerek kripto para borsalarında kullanılan bazı finansal terimlerden ikisi. Halka arzı, hisse senetlerinin satışa çıkarıldığı ilan eden bir şirketin tüm yatırımcılara hissedar olma yolunu açması faaliyeti olarak tanımlayabiliriz. Arz işlemi olduktan sonra şirketin sahip oldukları varlıklar veya hatta karlar bile küçük küçük parçalara bölünerek borsalarda işlem görmeye başlar.

Ön Satış Nedir? 

Ön satış yani ICO (Inıtial Coin Oering) kısaca coinin piyasaya girmesinden önce satışının gerçekleşmesi işlemine verilen addır. Geleneksel finans piyasalarında şirketlerin fon sağlamak için kullandığı ilk halka arz, kripto paralardaki ICO yani ön satış ile aynı mantıkta çalışır. Ve hatta ICO kripto paralardaki ilk halka arz yerine kullanılan terimdir. ICO’lar yani ön satışlar ilk başta 2017’de popülerleşmeye başladı ve o tarihten sonra çeşitli kripto paralar ve projeler için milyarlarca dolar bu yöntemle toplandı

ön satış ne demek

 Eğer sizde ön satıştan yararlanmak istiyorsanız kripto para borsalarını veya haberlerini sıkı bir şekilde takip etmelisiniz. Ön satışlarda başlangıç tarihi olur ve bu başlangıç tarihi başladığı anda sınırlı bir süre içinde yatırımcının ön satış işlemini yapması lazım. Ön satışlar genelde belirli miktarlarla sınırlıdır. Bu nedenle çok hızlı bir şekilde tükenebilir. Bunun için kullandığınız kripto para borsasında ön satış için kullanacağınız paranın hazır olması önemlidir. Yoksa ufak tefek aksaklıklar bile sizi önemli fırsatlardan mahrum edebilir.

 Ön satışlarda iki farklı seçeneğimiz bulunur. Bunlardan ilkine kilitsiz denir ve yüksek ücretlidir. Diğerine ise kilitli denir. Kilitli düşük ücretli ve uzun dönemlidir.

ÖN SATIŞIN (ICO) FAYDALARI

  • Ön satış sayesinde dünyanın her yerinden küçük tasarruf sahiplerinin de girişimci finansmanına katılması sağlandı ve bu sayede daha adil bir finans çevresi oluşumuna zemin hazırlandı.
  • Detaylandırılmış ön satış projeleri yatırımcılardan yüksek miktarda fon bulmayı başardı ve bu sayede projelerini finanse etti.
  • Ön satış birçok farklı kripto varlık türüne yatırım imkanı sağladı.

Son Dakika Kripto Para Haberleri ve Güncel Bitcoin Haberleri ile ilgili haberlere ilk ulaşan siz olmak isterseniz Web Sitemizi takip edebilirsiniz.

Kripto Para Birimleri fiyatlarını anlık olarak öğrenmek isterseniz, buradan kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.