ogn coin yorum

OGN Coin Yorum ve Geleceği! Origin Protocol

OGN Coin yorumları ve geleceği nedir? OGN,P2P protokolünü kullanan bir kripto para birimidir. Burada katılımcıların ağ üzerinde çeşitli bilgi ve envanter paylaşımı yapması sağlanır. Ana özelliği ise bu paylaşımda aracı hiçbir şeye ihtiyaç duyulmamasıdır. Katılımcılar bir miktar OGN harcayarak ağ içerisinde paylaşım yapabilirler.

2017 yılında hayata geçirilen Origin Protocol, 2018 yılında Ethereum Mainnet üzerinde yerini almıştır. Bu süreç içerisinde pek çok gelişim yaşayan coin ise son olarak 2020 yılında borsalarda yerini almıştır. O günden bugüne kadar farklı borsalarda listelenmesi ile tanınmaya başlamış ve topluluğunu giderek genişletmiştir.

P2P dediğimiz sistem tam olarak eşler arasında gerçekleşen olaylardır. Burada paylaşılanlar ise şu şekildedir:

 • Mal paylaşımı
 • Hizmet paylaşımı
 • Envanter paylaşımı

3 ana faktörü de paylaşıma açan Origin Protocol, bu özelliği ile kripto paralar arasında bir ilki başarmıştır. Ayrıca coin hedefi arasında ETH ve IPFS blok zinciri arasında bir alan oluşturmak vardır. Bu alanın genişliği ise yapılacak olan geliştirmeler ile her geçen gün artmaktadır.

ogn coin yorum

Başlıklar

OGN Coin Nedir?

2017 yılında geliştirilmeye başlanan Origin Protocol, JoshFraser ve MatthewLiu tarafından piyasaya sürülmüştür. Blockchain ekosisteminde ortak bir ilgisi bulunan yediden farklı ülkenin projeye dahil olması ile birlikte hayata geçirilmiştir. Son derece başarılı olarak karşımıza çıkan OGN ile birlikte sizler de alım ve satımlarınıza yön verebilirsiniz.

Eşler arasında mal ve hizmet değişimi esasına göre hazırlanan OGN, bu anlamda bazı unsurları da göz önüne alır. Bunlar:

 • Hız
 • Düşük maliyet
 • Süreklilik
 • Merkeziyetsizlik

Bunun gibi özellikleri bulunan Origin Protocol üzerinde yapılan masraflarda OGN token kullanılmaktadır. OGN coin nedir sorusu da böylece biraz olsun cevaplanmış oldu.

OGN Coin Fiyat Grafiği

OGN coin grafiği itibari ile karşımıza bir çan eğrisi şeklinde çıkmaktadır. 2021 yılında ATH değerine ulaşarak 3.10$ seviyesini gören OGN, bu yazı kaleme alınırken ise yaklaşık olarak 0.10$ seviyelerinde işlem görmektedir. Origin Protocol, bu anlamda kripto paraların 2022 yılında yaşadığı düşüşten etkilenerek her kripto para gibi düşen bir grafik çizmiştir.

ogn coin geleceği

OGN Coin Borsaları

Origin Protocol, pek çok kripto para borsasında listelidir. Her bir yeni listeleme coin için olumludur. Zira bu coin genelinde yeni listelenmeler fiyatının artmasını sağlamaktadır. OGN listeleyen ve alım / satım konusunda hizmet veren borsalar şunlardır:

 • Binance
 • Kraken
 • Coinbase
 • Huobi
 • Gate.io
 • MEXC
 • Latoken
 • Bitforex

Bunun gibi farklı borsalarda listelenen coin, dünyadaki tüm önemli borsalarda kendisine yer bulmuştur. Bu da onun ne kadar çok tercih edildiğini gösteren önemli bir delildir. OGN token alarak sizler de cüzdanlarınızda bu coine yer verebilirsiniz. Hatta OGN borsaları üzerindeticaretlerinize yön verme şansınız da olur.

OGN Coin Yorum ve Geleceği

OGN fiyatı itibari ile karşımıza iyi bir fırsat sunan coin olarak çıkıyor. Dünyanın en sayılı ve büyük borsalarında dahi listelenmiş olan OGN sadece bu açıdan dahi insanlara güven vermektedir.Ethereum ağındaki düşük ücretler karşılığında takas yapılmasına olanak tanıyan OGN, sizlere bu açıdan olumlu bir yaklaşım sergilemektedir.

OGN madenciliğinin yapılamaması da toplam arzın sabit kalmasını sağlıyor. Yani sürekli olarak artan miktarlar ile OGN’de karşılaşmazsınız. Henüz toplam arzın %50’sinin dolaşımda olması da coin açısından ılımlı bir durumdur. Uzun zamandır fiyat istikrarını yakalamış olması ve diğer farklı faktörler coinin geleceği konusunda herkese önemli miktarda artı sağlamış durumdadır.

Son Dakika Kripto Para Haberleri ve Güncel Bitcoin Haberleri ile ilgili haberlere ilk ulaşan siz olmak isterseniz Web Sitemizi takip edebilirsiniz.

OGN Coin fiyatını anlık olarak öğrenmek isterseniz, buradan kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.