resim 2023 04 12 032248114

NFT Satış Siteleri

NFT (Non Fungible Token) gelmesiyle birlikte kripto para dünyasında büyük değişim meydana geldi. Değiştirilmesi mümkün olmayan para olarak açılımı bulunan sistem içerisinde kişilerin yapmış olduğu eserleri dijital sistemde satmasıyla birlikte oldukça büyük kazançlar meydana geldi. NFT sistemlerinde eserler olarak dijital platformda birden fazla içerik yer alabiliyor. Bu alanlar içerisinde logolar, yeni tasarımlar, karakter tasarımları, takım oyuncuları, videolar gibi alanlardan oluşmaktadır.

Bu sistem içerisinde bir koleksiyon oluşturularak enderlik seviyesine göre para miktarları da biliniyor. Satılan NFT sadece bir kişiye ait olarak eserin ender ve popülerliği piyasa içerisinde ticareti de değiştirmektedir. Süreç içerisinde bu NFT koleksiyonları ve eserleri satabilmek için de güvenilir ve kullanıcısı bol yerlere ihtiyaç duyulmaktadır. Konumuzda en değerli NFT satış siteleri sıralamasını sağladık. Sıralama boyutunda içerik, kabul ettikleri cüzdan sistemi ve komisyon oranlarıyla sıralanması gerçekleştirilmiştir.

Başlıklar

En İyi NFT Satış Siteleri

Binance NFT

Binance şirketi tarafından kurulan alt sistemi olan Binance NFT piyasada en güvenilen siteler arasında yer almaktadır. Reklam payıyla birlikte dünya üzerinde popülerliği ön planda tutulmaktadır. NFT kullanıcılar en çok tercih ettiği site olarak yerini almaktadır. Milyonlarca kullanıcı olmasıyla birlikte özel kampanyaların yer alması komisyon ücretinde düşüklük ve indirimlerinin yanında ünlü kişileri barındırması bu alanda lider şekilde ilerlemesini sağlamıştır.

Ayrıca içerisinde bulundurduğu etkinlikler arasında gizemli kutu sistemi bulunmaktadır. Gizemli kutu sayesinde yüksek ücretle satılan NFT eserlerinden birini çok ucuza almanızı sağlayarak kar etme şansını ortaya koymaktadır.

Binance NFT Ne Kadar Komisyon Ücreti Alıyor?

Binance NFT satışı yaptığınızda %1 komisyon ücreti almaktadır.

Binance NFT Hangi Dijital Cüzdanları Kullanıyor?

Binance NFT sisteminde barındırılan dijital cüzdanlar Binance Wallet, Mea Mask, Trust Wallet, Atomic Wallet, Exods Wallet, Ledger ve Safepal üzerinde çalışmalar sağlamaktadır.

image 4

OpenSea:

NFT pazarının ilklerinden olan diğer satış sitesi de OpenSea olarak yer alıyor. İçerisinde birden fazla token üretilmesini sağlayarak ticaret yapılmasını sağlıyor. Kullanıcılar bünyesinde ürettiği dijital sanat, ticaret kartı, logo ve diğer alanda eserlerini satabiliyor. İçerisinde 80 milyondan fazla NFT ve NFT koleksiyonu tutarak popülerliğini korumaya devam ediyor.

Opensea NFT Ne Kadar Komisyon Ücreti Alıyor?

Opensea NFT satışı başı komisyon işlemlerinde %2,5 işlem ücreti almaktadır.

Opensea NFT Hangi Dijital Cüzdanları Kullanıyor?

Opensea desteklediği dijital cüzdan sistemleri olarak Coinbase, Metamask, Bitski, Torus, Dapper, Kaikas, Water Connect, Formatic sistemlerini kullanmaktadır.

Rarible

Türk kullanıcısı olarak en çok tercih edilen site arasında yer almaktadır. İçerisinde bulundurduğu kolay altyapısıyla birlikte birden fazla blok zincir ağı barındırmasından dolayı tercih edilmektedir. Ethereum, Flow ve Tezos bulundurmasından dolayı seçilme nedeni olmuştur. Kolay altyapısıyla birlikte takas ve satış işlemlerini gerçekleştirebiliyorsunuz. Eserlerinizi koleksiyon veya tekli halde satabilirsiniz.

Rarible NFT Ne Kadar Komisyon Ücreti Alıyor?

Rarible NFT satış başı komisyon ücreti %2,5 olarak almaktadır.

Rarible NFT Hangi Dijital Cüzdanları Destekliyor?

Wallelink, Metamask, Torus, Coinbase ve Myether dijital cüzdan sistemleri desteklemektedir.

Solanart

NFT dünyasında farklı bir sistem arıyorsanız Solanart kendi sistemi yer alabilmektedir. Solona tabanı bulundurarak popülermiş site olarak bünyesinde NFT oluşturma sağlanarak güvenli bir şekilde satışını sağlıyor. Dijital koleksiyon oluşturarak ve eserlerinizi yayarak NFT dünyasına atılabilirsiniz. Dünyaca ünlü Ape Academy NFT koleksiyonlarının yer almasıyla birlikte kullanıcıların çoğu satış işlemlerini gerçekleştirmektedir.

Solanart NFT Ne Kadar Komisyon Ücreti Alıyor?

Solanart NFT satış başına komisyon ücreti %3 olarak almaktadır.

Solanart NFT Hangi Dijital Cüzdanları Destekliyor?

Solanart NFT destekledikleri cüzdan sistemleri olarak Sollet, Solflare, Ledger, Clover, Slope ve Phantom sistemlerinden yararlanmaktadır.

image 5

SuperRare

SuperRare NFT market sistemi içerisinde özel kişilerin bulundurduğu alan olarak yer alıyor. İçeriye girmeniz için bir sanatçının size davet etmesi gerekiyor. Bu yönden içeride sadece özel ticaret bulundurmasına neden oluyor. Başvuru kısmından kişiler girebiliyor ancak bu durum nadir bir şekilde devam ediyor.

Sistem olarak kaliteli sanatçıları bulundurmasıyla birlikte içeride de ticaret boyutlarının yüksek olmasını ve nadir olmasını sağlayarak değerli bir site yönünde ilerleme sağlıyor. Piyasa içerisinde en güvenli sistem olarak yerini almasıyla meşhur bir NFT sitesi olarak yer alıyor.

SuperRare NFT Ne Kadar Komisyon Ücreti Alıyor?

Superrare NFT satış başına komisyon ücreti olarak %15 almaktadır.

SuperRare NFT Hangi Dijital Cüzdanları Destekliyor?

Superrare NFT Ethereum block zincirini kullanmaktadır.

Nifty Gateway

Nifty Gateway içerisinde ünlü NFT tasarımcılarını bünyesinde barındırmaktadır. Kendine özel tasarımlarını yayan kişiler vazgeçilmez yer olarak bilinmektedir. Sistemin en büyük getirisi de kişileri kripto paralarla uğraştırmak yerine banka ve kredi kartı sisteminden para yatırmak ve çekmek mümkün oluyor.

NFT üzerinden satış yaptığınızda bankanıza direk olarak para aktarma sağlayabilirsiniz. Ancak kripto olarak işlem yapmanıza da izin vermektedir. Çoğu NFT satış sitesi kripto paralarla sadece iş yaparken bu durumu tersine çeviren site olarak yaygın bir şekilde kullanıma sunması ayrı bir nitelik taşıyor. Kendine özel kuralları da barındıran Nifty Gateway, çalıntı NFT durumunda ise şikayet etmek gibi özellikler barındıran yer olarak tanımlanıyor.

Nifty Gateway NFT Ne Kadar Komisyon Ücreti Alıyor?

Nifty Gateway NFT satış başına %15 komisyon ücreti almaktadır.

Nifty Gateway NFT Hangi Dijital Cüzdanları Destekliyor?

Nifty Gateway NFT sistemlerinde Ethereum blok zinciri üzerinde çalışmalar sağlamaktadır. Ayrıca Omnibus Wallet destekleyerek işlemlerinizi sağlayabilirsiniz.

image 6

Axie Infinity

Farklı proje olarak yerini alan Axie Infinity, bünyesinde sadece oyun içi NFT satış imkanı sağlayarak kendini yaymış durumda yer alıyor. İçerisinde sanal arsa satımı sağlayarak da kendini yükselten yatırımcılara fırsat veren yer olarak kendini tanımlamaktadır. Süreç içerisinde rekor satış 2,3 milyon dolara kadar arsa satışının olmasıdır. Ayrıca site içerisinde iki haftalık süreçlerle AXS ve SLP token dağıtması da büyük özelliklerden bir tanesidir. Ödeme araçlarından da nakit para olarak yer alması da ayrıcalığını korumaktadır.

Axie Infinity NFT Ne Kadar Komisyon Ücreti Alıyor?

Axie Infinity NFT satış başı işlemlerinde hem alıcıdan hem satıcıdan %4,25 komisyon ücreti almaktadır.

Axie Infinity NFT Hangi Dijital Cüzdanları Destekliyor?

Axie Infinity NFT Ronin ve Ethereum dijital cüzdanlarını desteklemektedir.

NBA Top Shot

NBA üzerine kurulu NFT sitesi olarak hizmet vermektedir. Satış oranlarının farklı şekilde yüksek olmasını sağlaması da ilgi çeken yönü olarak yer almaktadır. İçerisinde video NFT, dijital kartlar ve setlerin yapılmasını sağlamaktadır. Setleri toplayan kişilere çok nadir olan dijital varlıklara ulaşım sağlayarak kilidin açılmasını sağlamaktadır. Yapılan dijital kartlarında yüksek miktarlara satılması da büyük oranda ilgiyi kendine doğru çekmesini sağlamaktadır.

NBA Top Shot NFT Ne Kadar Komisyon Ücreti Alıyor?

NBA Top Shot NFT satış başına %5 komisyon ücreti almaktadır.

NBA Top Shot NFT Hangi Dijital Cüzdanları Destekliyor?

NBA Top Shot içerisinde bulundurduğu cüzdanlar olarak Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Dapper, DAI ve USDC olarak çalışmalarını sağlamaktadır.

Mintable

Mintable diğer NFT sitelerinden en ayıran özelliği ise kaydınızı yaparken ve NFT oluşturmak istediğinizde herhangi ücret almamasıdır. Çoğu NFT sitesi giriş parası olarak alsa da Mintable’nin bu türlü hareket etmesi kullanıcıların çoğalmasını sağlamıştır. İçerisinde yer alan satışlar açık artırma sisteminin yer almasıdır. NFT sahibinin dilediği gibi açık artırma fiyatı sunarak satış yapması da özgürlüğü de getirmektedir.

Mintable NFT Ne Kadar Komisyon Ücreti Alıyor?

Mintable NFT satış başı işlem olarak %5 komisyon ücreti almaktadır.

Mintable NFT Hangi Dijital Cüzdanları Destekliyor?

Mintable NFT desteklediği cüzdan olarak Metamask sistemlerinden yararlanılmaktadır.

LooksRare

Looksrare asıl kurulma amacı dünyaca ünlü satış sitesi olan Opensea rakip olarak kurulmuş olmasıdır. Sistemin en büyük avantajlarından biri de hem satıcının hem de alıcının ödüllendirme sisteminin yer almasıdır. Ayrıca kendine özel kripto para birimi bulundurmasıyla ayrı özellikler barındırıyor. LOOKS kripto para birimiyle alış ve satış sağlayarak topluluk üzerinde büyük etkisi bulunduruyor.

LooksRare NFT Ne Kadar Komisyon Ücreti Alıyor?

Looksrare NFT satış başı ücreti olarak %2 komisyon almaktadır.

LooksRare NFT Hangi Dijital Cüzdanları Destekliyor?

Looksrare desteklediği dijital cüzdan olarak OKX, FTX, Bybit, Huobi Global ve Coinbase sistemlerini desteklemektedir.

Decentraland NFT

Decentraland NFT yapısı olarak kendine özel para birimi bulundurmaktadır. Para biriminin adı MANA olarak geçmektedir. Satış platformu olarak oyun içerisindeki karakterler, sanal arazi yapımı, giysi tasarlanmaları, uygulama satışı ve diğer içerikleriyle ön plana çıkan NFT satış sitesi olarak ilerlemektedir. Arazi satışlarından da çok büyük pay edilmesi de sitenin popülerliğini artırmıştır.

Decentraland NFT Ne Kadar Komisyon Ücreti Alıyor?

Decentraland NFT satış ücreti olarak %10 komisyon ücreti almaktadır.

Decentraland NFT Hangi Dijital Cüzdanları Destekliyor?

Decentraland NFT desteklediği cüzdanlar olarak Metamask, Ethereum ve Walletconnect sistemlerini desteklemektedir.

Foundation NFT

Foundation NFT içerisinde sadece gerçek sanatçıları barındırmasıyla ünlü bir site olarak yerini alıyor. İçeriye girebilmeniz için sanatçının size davetiye linki sağlaması gerekiyor. Ancak bu durum içerisinde gene farklık barındırıyor. Davet linki yollayacak sanatçının daha önceden satış yapması gerekmektedir.

Bu tür seviyede daha da nadirlik sağlayarak kendine özel platform üretmektedir. NFT oluşturma ücretinin yüksek olması ve müzayede salonunun açık artırma sisteminin yer almasıyla farklılığı ön plana koymaktadır.

Foundation NFT Ne Kadar Komisyon Ücreti Alıyor?

Foundation NFT satışlarından komisyon ücreti olarak %10 olarak almaktadır.

Foundation NFT Hangi Dijital Cüzdanları Destekliyor?

Foundation NFT Ethereum, Metamask, Walletconnect sistemlerini desteklemektedir.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.