neo coin geleceği

Neo Coin Geleceği, Neo Coin Yorum

NEO Coin, açık kaynaklı, topluluk odaklı bir blok zinciri projesidir. Varlıkları dijitalleştirmek için blok zinciri teknolojisini ve bu varlıkların yönetimini otomatikleştirmek için akıllı sözleşmeleri kullanır. Ölçeklenebilir merkezi olmayan ağları ve dijital sözleşmeleri birleştirerek dijital dünya için “akıllı bir ekonomi” inşa etmeyi amaçlıyoruz. 2014 yılında Antshares adı altında geliştirilen bu projenin kaynak kodu Haziran 2015’te GitHub’da yayınlandı. Ekim 2016’da blok zincirini piyasaya süren Antshares, en son “akıllı ekonomi” vizyonuyla 2017 yılında NEO olarak yeniden markalandı.

NEO, dijital varlıkların, dijital kimliklerin ve akıllı sözleşmelerin bir birleşimidir. NEO platformunda oluşturulan dijital varlıklar, dijital sertifikalarla doğrulanır. Bu nedenle, tüm NEO varlıkları yasal olarak korunmaktadır. Bu varlıklar, aracılara ihtiyaç duymadan NEO ağı üzerinden kullanıcıdan kullanıcıya aktarılır. NEO akıllı sözleşmeleri birden fazla yazılım dilini destekleyebilir, işlemleri aynı anda işleyebilir, bölebilir ve süresiz olarak ölçeklendirebilir.

Başlıklar

Neo (NEO) Nasıl Çalışır?

Neo Coin geleceği, Neo Coin yorum, NEO platformunun para birimi olan toplam 100 milyon NEO üretildi. Kripto para birimleri genellikle 100 milyon parçaya bölünebilir, ancak NEO en az 1 birim olarak aktarılabilir. Kripto para transferleri için ödenen işlem ücretleri, platformda üretilen başka bir dijital varlık olan GAS tarafından karşılanır. NEO kullanıcıları, hesaplarındaki NEO miktarıyla orantılı olarak GAS alırlar. NEO sahipleri de platformda oy kullanma hakkına sahiptir.

Saniyede 1000 transfer yapabilen NEO blok zinciri, her 15-20 saniyede bir yeni bir blok üretir. Doğrulanan her blokla birlikte GAS üretimi de sağlanır. 2017’de her blok 8 gaz üretti, ancak bu sayının her yıl 1 azalması ve yaklaşık 22 yılda toplam 100 milyon gaz üretilmesi bekleniyor. Üretilen GAS, NEO sahiplerine cüzdandaki NEO miktarıyla orantılı olarak dağıtılacaktır.

neo coin yorum

NEO’yu Nasıl Saklamalıyım?

Çevrimiçi olarak, masaüstünüzde, cep telefonunuzda veya donanım cüzdanınızda saklayabilirsiniz. Tüm blok zincirini senkronize etmek istiyorsanız, Masaüstü Cüzdanı NEO GUI’yi (Windows) kullanabilirsiniz. Ancak, disk alanını ve internet bant genişliğini boşa harcamak istemiyorsanız, üçüncü taraf bir masaüstü uygulamasını tercih edebilirsiniz. (NEOn Cüzdan, NEOO3) NEO cüzdanınızı yanınıza almak isterseniz, mobil cüzdan (Aphelion, O3) veya çevrimiçi cüzdan (NEOtracker Cüzdan, Aphelion) kullanabilirsiniz.

Neo Coin geleceği, Neo Coin yorum, seçtiğiniz cüzdanın 12-24 kelimelik bir özel anahtar veya kelime öbeği paylaştığından ve cüzdanınızın özel anahtarını ve şifresini güvende tuttuğunuzdan emin olmanız gerekir. Ayrıca NEO ve NEO Platform NEP-5 varlıklarınızı her zaman internete bağlı olmayabilecek taşınabilir ve güvenli bir donanım cüzdanında saklayabilirsiniz. Donanım cüzdanınızdan NEO göndermek için cihazınızı bilgisayarınıza bağlamanız ve cüzdan uygulaması üzerinden işlemi yapmanız gerekmektedir. Cihazınızdaki fiziksel butonları kullanarak şifrenizi girerek ödeme işlemleri yaparken cüzdanınızı güvenle taşıyabilirsiniz.

NEO Coin Analizi

Küresel varlıklar ve sözleşme varlıkları. Küresel bir varlık sisteme kaydedildiğinde, tüm akıllı sözleşmeleri kullanan kullanıcılar tarafından görülebilir. Sözleşme varlıkları ise özel bir alanda depolanır ve yalnızca uyumlu akıllı sözleşme kullanıcıları için tasarlanmıştır. Sözleşme ortakları daha fazla kullanıcıya ulaşmak için belirli kurallara uyar. Dijital kimlik, elektronik ortamda kişisel ve kurumsal kimlikleri tanımlar. NEO Coin, X509 standart ortak anahtar yapısını kullanır. X509 standardına uygun anahtarlar daha güvenli bir ortam sağlar. Bu standartlar arasında yüz tanıma, parmak izi tarama, ses tanıma, SMS ve kimlik doğrulama için çok faktörlü sistemlerin kullanımı yer alıyor.

Neo Coin’in Geleceği

NEO, geliştiricilerin yeni bir programlama dili öğrenmesini gerektirmez. Geliştirmeye C# ve Java becerilerine sahip herkes katılabilir. NEO, NeoVM aracılığıyla geliştirilmiştir. NeoVM, yüksek kararlılık ve ölçeklenebilirlik ile karakterizedir. Uygulamalar ekosistem için çok önemlidir. NEO Coin’in başarısı için akıllı ağlarda yeni uygulamaların sürekli geliştirilmesi esastır. NEO, geliştiricilere uygulamalarını geliştirmeleri için gerekli araçları, finansal desteği ve belgeleri sağlar. NEO tarafından desteklenen projeler, merkezi olmayan borsalar, fiziksel cüzdanlar ve sosyal ağ uygulamaları gibi birçok yeniliği içeriyor.

NEO Coin Hangi Ülkeye Aittir?

Neo Coin geleceği, Neo Coin yorum, NEO coin ekibine bakıldığında projenin Çin kaynaklı olduğunu söylemek abartı olmaz. Ekip ayrıca dünyanın farklı ülkelerinden çok sayıda çalışanı içermektedir. Bununla birlikte, diğer merkezi olmayan kripto para birimleri gibi, NEO da halka açıktır ve herhangi bir kuruma, hükümete veya kişiye bağlı değildir.

neo coin resim

Neo Coin Neden Farklı?

Neo-Blockchain ağının en benzersiz yönü, sürekli gelişmesidir, bu da onu gelecekteki değişikliklere karşı bağışık hale getirir ve talepteki dalgalanmalarla başa çıkabilir. Daha önce de belirtildiği gibi, proje Neo 3.0’da geliştirildi. Bu, ağ güvenliğini iyileştirir ve saniyedeki işlemleri artırır. Diğer birçok blok zincirinden farklı olarak, bu ağın iki yerel jetonu vardır: NEO ve GAS. Neo, insanların blok zincirindeki gelişmelere oy vermelerine olanak tanıyan bir yatırım tokeni olarak hareket ederken, GAS, ağdaki tamamlanmış işlemler için ödeme yapmak için kullanılacak.

Birkaç blok zinciri projesi, Neo gibi büyük geliştirme fonlarına sahiptir. EcoBoost, 2019’da başlatıldı ve bağışlar, teknik destek ve sosyal medya promosyonları dahil olmak üzere “potansiyel projeleri yaşam döngüleri boyunca destekleme” girişimi olarak tanıtıldı.

NEO Ağı Güvenli Mi?

Daha önce de belirtildiği gibi Neo, Yetkili Byzantine Hata Toleransı kullanır ve blok zincirinin saniyede binlerce işlemi işleme kapasitesine sahip olduğu tahmin edilmektedir. Neo’ya göre, dBFT mekanizması Pratik Bizans Hata Toleransı algoritmasından esinlenmiştir. Neo Coin geleceği, Neo Coin yorum, her iki konsensüs mekanizmasının da token sahiplerinin işlemi yürütmek için bir temsilciye oy verebilmeleri koşuluyla, Yetkili Hisse Kanıtı ile benzerlikleri vardır. Delegelerin üçte ikisi dBFT aracılığıyla fikir birliğine vardığı sürece bloklar blok zincirine eklenir. Bu süreç, kötü niyetli kişilere veya ağın düzgün çalışmasına müdahale etmeye çalışanlara karşı koruma sağlar.

Son Dakika Kripto Para Haberleri ve Güncel Bitcoin Haberleri ile ilgili haberlere ilk ulaşan siz olmak isterseniz Web Sitemizi takip edebilirsiniz.

Kripto Para Birimleri fiyatlarını anlık olarak öğrenmek isterseniz, buradan kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.