near coin nedir

NEAR Coin Nedir? NEAR Coin Yorum ve Analiz

Son günlerde adından oldukça fazla söz ettirmeye başlayan Near coin insanların merak konusu olmaya başladı. Hal böyle olunca Near coin nedir? üzerine araştırma sayılarıda artış gösterdi bugün ise sizlerle birlikte “Near Coin Nedir?” konusuna birlikte bakacağız.

Başlıklar

NEAR Coin Nedir?

Near protocol diğer değişle Near coin, Near coin, geliştiricilerin merkeziyetsiz bir platform yönetmek amacı ile bilgisayar ağını teşvik etmeyi hedefleyen bir tür yazılımdır diyebiliriz.

Tasarımının odak noktasında, nodeler olarak da isimlendirilen bilgisayar ağ işlemlerinin sadece belirli kısmını işlemek durumunda kalabilir. Ağın altyapısını farklı bölmelere ayırmayı hedefleyen bir süreç olan parçalama kelimesi yer almaktadır. Blockchain’in tümünü ağ katılımcıları arasında paylaştırmanın aksine blockchain segmentlerini dağıtır. Parçalara ayırmanın ağ verilerine sahip olmak ayrıca platformu ölçeklendirmek için daha iyi bir yol düşünülüyor.

Near coin yorum

Near coin, uygulamaların yaratıldığı temel bir katman olarak hizmet vermekte olan Amazon Web Services (AWS) benzeyen başka merkezi veri depolama sistemleri ile benzerlik gösteren biçimde işlem görür. Fakat Near coin, sadece bir varlık aracılığı ile yönetilmek yerine, dağıtılmış bilgisayar ağı tarafından sürdürülür yada çalıştırılır.

AWS’nin geliştiricilerin kendilerine ait altyapılarını yaratılmasına ihtiyaç duyulmadan bulutta kod dağıtmalarına onay vermesine benzer, Near Protokolü de bir pc ağı ve yerel kripto para olan Near coin çevresinde yaratılmış benzer bir tasarımı kolaya indirir.

Near Protocol’ün ve Near Coin’in Kurucusu Kimdir?

Şimdi ise merak edilen bir diğer konu olan Near Coinin kurucusu yani kurucularını öğreneceğiz.

Near coinin kurucuları Alex Skidanov ve Illia Polosukhin’dır.

Alex Skidanov, daha önceleri veritabanı şirketi olan MemSQL’de mühendislik direktörü olarak çalıştı. Illia Polosukhin ise bu projeden önce Google’da çalıştı burada ise yapay zeka yeteneklerinin ayrıca arama motoru ürünlerinin geliştirmede görev almıştır. Near coin, Andreessen Horowitz ve Pantera Capital gibi ismini duyurmuş risk sermayesi şirketlerinden birden çok turda 20 milyon dolardan fazla kâra imza attı. 1 milyar Near coin ilk arzının ortama yüzde 35’i erken aşamada olan yatırımcılara satışı gerçekleştirildi.

Nasıl Çalışır?

Near coin, ‘Nightshade’ olarakta isimlendirilen parçalama yöntemi sayesinde başka platformlarla rekabet halinde olmayı hedefleyen bir Proof of Stake (PoS) blockchaindir.

Near coin resim

Neden Değerli?

Near coin, kullanıcılarının yaptıkları işlemler için para ödemesine, uygulamaları açmasına ayrıca depolama için ücret ödemesine imkan tanıyan Near isimli yerel token kulanıyor.   

Protokol de bulunan uygulamalar, ağda bulundurdukları bütün hesaplamalar ve veriler için Near coin depolama parasını ödemek zorundadır. Ağ, bu belirteçleri az da olsa “yakar” yada bütün bunları dolaşımdan çıkarır, bu sırada ise dolaşımda olan Near tokenlerinin arzını azaltır.

Near Protocol yazılımını çalışmasını sağlayan bilgisayarlar, yapılan işlemlerin doğru bir biçimde olmasını ve doğrulayıcılar aracılığı ile bilinmesine olanak sağlar. işlem gören doğrulayıcılar, coinlerin ağ üzerinde cüzdanda tutarak Near blockhain  geçerliliğini ve güvenliğini sağladıkları için ödül alırlar. 

Near coin, token arzını her sene yüzde 5 artırır ve piyasaya yeni sürülen tokenlerin yüzde 90’ı doğrulayıcılara gider. Geri de kalan kısım ise, platformu daha iyi hale getirmeyi desteklemek için blockhainin kasasına gider.

Near Coin Fiyatı Nedir?

Günümüz kripto para borsasına göre Near coin 80.53 türk lirasından işlem görmekte. Near coin güncel fiyatı 24 saat içerisinde 5.12% oranında değişim göstermiştir.

Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

Near Coin, Global kripto para borsalarının hemen hemen hepsinde listelenmiş durumdadır. Örnek verecek olursak: Binance, Coinbase, KuCoin, Kraken, FTX, Gate.io, Mexc gibi kripto para borsalarının hepsinden güvenli bir şekilde satın alabilirsiniz.

Son Dakika Kripto Para Haberleri‘ni ve Güncel Altcoin Haberleri‘ne” ilk ulaşan siz olmak isterseniz http://Kriptokulu.com web sitemizi takip edebilirsiniz.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.