alice coin nedir ve yorum

My Neighbor Alice Nedir? Alice Coin Yorum

Blockchain dünyası ününü Bitcoinin birkaç centten binlerce dolara çıkarmasıyla kazanarak yıllardır insanların gönlünde bir yer edindi. Bu gönüllerde yer edinmenin sonucu olarak da “blockchain” kavramı gerçekten dünyamıza girmiş oldu. Tabii blockchain kavramı hayatımıza yeni bir soluk getirmiş olsa da peşinden getirdiği yeni teknolojilerle birlikte bizleri alışılması zor bir teknolojik gelişme furyasının tam içine soktu. Alice Coin‘de hayatımıza blockchain teknolojisi sayesinde girdi.

Blockchain teknolojisiyle birlikte hayatımıza giren Metaverse kavramı bu teknolojik gelişme furyası içinde ortaya çıkan yeniliklerden sadece bir tanesi ancak biz bugünkü yazımızda bir metaverse projesi olan My Neighbor Alice’den bahsedeceğiz. İsterseniz birlikte “Alice Coin Nedir?” adlı incelememizin detaylarına geçelim.

my-neighbor-alice

Başlıklar

Alice Coin Nedir?

My Neighbor Alice yani ALICE projesi ERC-20 ve Chromia (CHR) blok zincirleri altyapısı üzerinde oluşturulmuş bir metaverse projesidir. ALICE projesi aslında birçok metaverse projesinde olduğu gibi oyna-kazan modeliyle biz yatırımcıların ya da başka bir tabirle kullanıcıların karşısına çıkmaktadır. Ayrıca oyunun geliştirici ekibi 2001 yılında çıkan başka bir oyun olan Animal Crossing’ten ilham aldıklarını söylemektedirler. My Neighbor Alice projesinin resmi tokenı ALICE tokendır.

My Neighbor Alice Oyunu Neleri İçeriyor?

ALICE oyunu aslında bir çiftlik kurup kurduğunuz çiftliği yönetmek üzere tasarlanmış bir oyun diyebiliriz. Piyasadaki birçok metaverse projesinde olduğu gibi My Neighbor Alice oyununda da oyun içerisinde birçok insanlar tanışabiliyor, aklınıza gelebilecek her türlü oyun içi öğeyi (sanal araziler, avatarlar, eşyalar, yetenekler, evler, çitler, bitkiler gibi) NFT pazaryerlerinden alıp satabiliyorsunuz. Aynı zamanda My Neighbor Alice oyununda da diğer birçok metaverse oyununda olduğu gibi oyuncu sayısını arttırmak ve mevcut oyuncuların oyunun keyfine varmaları için herkesin katılımına açık birçok çeşit etkinlikler düzenlenmekte.

alice-coin-nedir

Alice Projesini Kim Kurdu?

My Neighbor Alice (ALICE),  daha önce Survive Studios adıyla bilinen ve VR yani sanal gerçeklik oyunları geliştirmesiyle ünlü ancak şu anki ismi Antler Interactive adıyla pazaryerinde yeni ürünler piyasaya süren bir şirket tarafından geliştirilmiştir. Antler Interactive şirketi İsveç merkezli bir oyun geliştirme şirketidir. Şirket 2016 yılında ChromaWay AB adlı bir üst kuruluş tarafından finanse edilerek kurulmuştur.

Toplam Arzı Ne Kadar?

Güncel teknolojiler çerçevesinde genel olarak metaverse projelerinin arzı sınırlı olmakta. Bir metaverse projesi olan My Neighbor Alice projesinin resmi tokeni ALICE’nin toplam arzı da güncel teknolojilerle doğru orantılı olarak 100.000.000 adet olarak sınırlandırılmıştır.

Nereden ve Nasıl Satın Alabilirim?

Bunca yazıyı okuyup araştırmalarınızı yaptıktan sonra ALICE token için yatırım yapmaya karar vermiş olabilirsiniz. Sizler de Binance, Gate.io, Uniswap, Coinbase gibi global borsalarda üyeliklerinizi tamamlayarak veya mevcut üyelikleriniz üzerinden ALICE token sahibi olabilirsiniz.

Geleceğin dünyası metaverse olacaksa ALICE tokenı biraz daha araştırmakta fayda var diyebiliriz.

Son dakika kripto para haberlerini ilk siz öğrenmek isterseniz; http://Kriptokulu.com web sitemizi takip edebilirsiniz.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.