luna coin jpeg

Luna Coin Yorum ve Luna Coin Geleceği

Luna Coin Yorum ve Luna Coin Geleceğikripto para birimleri ve finansal uygulamalar kullanan bir Terraform Labs projesi olan Luna, bir algoritma ile ABD dolarına bağlanır. Lunar madeni para, Bitcoin gibi popüler para birimlerinin oynaklığını azaltmak için piyasaya sürüldü. 2018 yılında Güney Kore Terraform Labs tarafından kurulmuştur. Kurucuları, şirketin CEO’su Daniel Shin ve Kwon olarak bilinir. Shin şu anda Terra ortağı Chai’de Çevrimiçi Ödeme Hizmetleri Direktörüdür. Kwon, Terra’nın para birimi olan Luna coini sinema bileti veya diğer ürünleri satın almak için Chai’nin hizmetini kullanır.

Terra, küresel bir ödeme yöntemi olarak bir sabit para sistemi kullanır ve Ethereum’a dayalı bir protokoldür. Diğer madeni paraların aksine, Terra Luna istikrarlı bir fiyat trendi sürdürme eğilimindedir. Birçok yatırımcı fiyatları tahmin edilebilir olduğu için tercih ediyor. Terra Luna bir blockchain projesi olarak biliniyor ve oluşturulan algoritma sayesinde para birimi ABD doları ve ona bağlıdır.

Luna Coin Yorum ve Luna Coin GeleceğiEthereum veya diğer kripto para birimleri gibi oynaklığa dayalı değildir, ancak küçük oyunlar hala mümkündür. Bir anlamda Terra Luna, kripto para birimleri ve diğer geleneksel para birimleri arasında bir köprü kurmuştur. Terra UST alınması ve Luna’nın yakılması tamamen denge kurulmasıyla alakalıdır.  

Başlıklar

LUNA Coin Projesi

Luna Coin Yorum ve Luna Coin Geleceğiiki ana kripto para biriminden, Terra Protokolü, Terra Stable Cryptocurrencies ve LUNA Coin’den oluşuyordu. Terra’nın en büyük sabit parası, teorik olarak ABD dolarına eşit bir fiyatı olan USTC’dir.  USTC krizinden önce ve hard fork’tan önce LUNA ve UST’ye sahip olanlara yeni blok zincirinde Terra 2.0 ve LUNA madeni paraları dağıtıldı.

luna coin geleceği

Luna Coin Krizi

LUNA, Mayıs 2022’de fiyat dengesinin USTC tarafının zayıflamasıyla büyük bir kriz yaşadı ve tüm kripto pazarını etkiledi. Krizden sonra Terra’yı kurtarmak için bir hard fork, mevcut LUNA madeni parası olan Terra 2.0’ı doğurdu.  Sert çatallanmadan önce, LUNA madeni para, Terra’da yayınlanan istikrarlı kripto para birimlerinin fiyat dalgalanmalarını düzelten orijinal yığın madeni paraydı. Hard fork’tan önce, kullanıcılar LUNA coinlerini terra platformunda yakarak USTC gibi stabil kripto para birimleri oluşturabiliyorlardı.  Bu ciddi değer ve güven kaybından sonra, projenin kurucuları olan eski LUNA projesi LUNC, Mayıs 2022’de 7790000 bloğuna gitti ve Terra 2.0 ile yeni bir LUNA blok zinciri oluşturdu.

Hükümet Düzensiz Luna Krizinden Sonra Harekete Geçiyor

 Terra LUNA krizi ve UST dalgalanmaları, algoritmik stabil coinlerin etkinliğine olan güveni azalttı. Bu olaydan sonra dünya genelinde birçok ülke, stabilcoinleri ve genel olarak kripto paraları düzenlemeye yönelik adımlar atmaya başladı.  Olaydan sonra Do Kwon ve şirketi hem Güney Kore’de hem de Amerika Birleşik Devletleri’nde soruşturuldu. Güney Kore’de Do Kwon ve Terra’dan oluşan ekip, yaklaşık 80 milyon dolarlık vergi kaçırmakla suçlanıyor. Yetkililer, UST’yi desteklemek ve doları sabit tutmak için BTC satan Terra ekibi hakkında da bir soruşturma başlattı.

Amerika Birleşik Devletleri’nde, Terra ekibi ve Do Kwon, UST durumu için soruşturma altında. Güney Kore, kripto para birimlerini düzenlemek için bir Dijital Varlıklar Komitesi kurulduğunu duyurdu. Bu olayla birlikte Çin hükümeti, stablecoin’lerin daha fazla düzenlenmesi için çağrıda bulundu. Birleşik Krallık Hazinesi, dijital işlem varlıklarıyla uğraşan şirketler için bir bekçi görevi görecek özel bir Finansal Piyasalar Altyapı Otoritesi için mevzuat yayınladı.

Luna Coin Projesinin Kurucuları Kimdir?

Terra (LUNA), 2018 yılında Terra form Labs’den Do Kwon ve Daniel Shin tarafından kuruldu. Ancak projenin hard forku ile Mayıs 2022’de USTC tarafında yaşanan bir krizin ardından blok zinciri Terra 2.0 ile hayat buldu. Aynı zamanda Terra form Labs’ın CEO’su olan Do Kwon, blockchain alanındaki yatırımları ve girişimleriyle tanınıyor. Daniel Shin, Asya’da büyük ödeme şirketi Chain and Terra (LUNA) projesinin kurucusu ve CEO’su olarak biliniyor.

 Luna Coin Para İstatistikleri

Terra 2.0 için Terra blok zinciri, çataldan sonra 1.000.000.000 kopya yeniden başlatıldı. Terra blockchain, kriz ve saldırıdan sonra alınan ekran görüntülerine göre yeni LUNA parasını yayınladı. Saldırıya uğrayan Terra blok zinciri (şimdi Terra Classic (LUNC) olarak adlandırılıyor) 7 Mayıs 2022’de 7544910 bloğunda saldırı öncesi bir ekran görüntüsüne ve 27 Mayıs 2022’de 7790000 bloğunda saldırı sonrası bir ekran görüntüsüne sahipti.

luna coin yorum

LUNA Nasıl Çalışır?

Terra, genişletilmiş algoritması ve teslimat sözleşmeleri ile fiyat istikrarı sunan bir para birimi protokolü olarak görülüyor. Terra, madenciliğin efendisini, dağıtımı kolaylaştıran bir iş teşviki olarak kullanır. Luna, Terra platformunda kullanılan dijital bir varlıktır. LUNA’nın madencisi, Terra platformunun güvenliğini ve istikrarını sağlayan işlem ücretlerinden ödüller kazanıyor. Bunlara ek olarak Terra platformu geleceğin ödeme sisteminin sloganı olan CHAI sistemi ile daha düşük ücretler ve daha büyük avantajlar sunuyor. CHAI, Terra Blockchain’de bulunur ve bir ödeme ağı olarak çalışır.

Terra Ne Zaman Çıktı? Ne İşe Yarıyor?

Luna Coin Yorum ve Luna Coin GeleceğiOcak 2018’de başlayan Terran’ın resmi açılışı Nisan 2019 olarak biliniyor. Eylül 2020’den itibaren Terran ABD doları, Moğol tuhri ve Güney Kore wonu ile ilişkilendirilecek. Daha fazla özellik ve farklı para birimleri hedefleyen Terra, her geçen gün gelişiyor ve büyüyor. Terra, sabit paralar oluşturma konusunda uzmanlaşmış bir blok zinciri ağıdır.

Luna, token sahiplerinin ağ ücretlerini ödemelerine, yönetişime katılmalarına veya sabit paraları endekslemelerine izin verir. Stabil coinlere yatırım yapmak isteyen yatırımcılar daha çok Luna coin’i tercih ediyor. Özellikle stabil kalması ve çok fazla düşme şansı olmaması nedeniyle yatırımcıların ilgisini çekmektedir. Büyük ve güvenilir borsalardan Luna coin alıp bu şekilde yatırım yapmak mümkündür.

Son Dakika Kripto Para Haberleri ve Güncel Bitcoin Haberleri ile ilgili haberlere ilk ulaşan siz olmak isterseniz Web Sitemizi takip edebilirsiniz.

Luna Coin fiyatını anlık olarak öğrenmek isterseniz, buradan kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.