binance launchpad nedir

Launchpad Nedir? Binance Launchpool Nedir?

Launchpad Nedir?, Launchpool Nedir? Blok zincir projeleri, borsalarda işlem gören ve madenciliği yapılan projeler olmaktan çıktı. Artık çok daha spesifik ve yenilikçi çok farklı alanda blok zincir projelerinden izler görmek mümkün oluyor. Öyle ki, siyasetten lojistiğe, mobilyacılık faaliyetlerinden eğitime kadar akla gelmeyecek alanlarda bile blok zincir projelerinin ön plana çıktığını görmek mümkün oluyor. Üstelik sanayi ve yatırımcı açısından bazen bu projeler o kadar değerli oluyor ki, değeri çığ gibi büyümeden önce ilk yatırım yapan kişiler çok ama çok kazanmaya başlıyorlar.

Başlıklar

Launchpad Nedir?

Kısa bir girizgahtan sonra Launchpad ne anlama gelir? Sorusunun cevabına geri dönebiliriz. Kripto projelerinin değerlendirilmesine olanak sağlayan en büyük yatırım aracı ilgili projenin tokeni ya da coinidir. Bu projeler henüz tam aktif olarak çalışmaya başlamadan önce kendi tanıtımlarını yaparak yatırımcı toplamaya çalışırlar. Bu sayede hem projeler fonlanır hem de marka değerleri artar. İşte launchpad tam da bu noktada ön plana çıkar.

Launch pad blok zincir projelerine erken yatırım yaparak beklenti içerisine girdiğiniz bir platform olarak dikkatleri üzerinde toplar.

launchpad nedir

Launchpad Projeleri

Hali hazırda güvenilir yada sorunlu 1.700’ün üzerinde launchpad projesi olduğu bilinmektedir. Bu çalışmaların büyük bir kısmı kullanıcılar tarafından onaylanmamış ya da sağlam temeller üzerinde inşa edilmemiş projelerden ibarettir. Bu sebeple birkaç başarılı örnek vermemiz gerekirse şunları sayabiliriz. Bu listede tüm dünya tarafından bilinen Polkadot, Binance ve AVAX gibi seçeneklere yer vermedik. Daha az bilinen ve gelecek vaat eden birkaç launchpad projesinin altını çizelim istedik:

BullPerks:

Son derece başarılı ve adil dağıtım sağlayan kripto launchpadidir. Burada öncelikle kullanıcıların eşit miktarda dağıtım sağlanmasını amaçlar. Bu konuda derinlemesine çalışmalar yapar. BullPerrks platformunun tokeni olan BLP kilitlenerek ön satışlara katılmaya hak kazanılır. Kilitlenen BLP Token oranında BullPerks platformunda ki performansınız belirlenir. Bir tür karma yada seviye olarak da adlandırılabilen bu dağıtma sayesinde hem giriş sınırlanmamış olur hem de yeni kullanıcılarında tokenlerden almasına olanak tanınmış olur.

WeStarter:

Son derece yeni ve bir o kadar da başarılı bir Launchpaddir. WeStarter 2021 yılının başlarında tüm dünya koronavirüs ile sıkı fıkıyken ön plana çıkmış bir oluşumdur. Pek çok adres WeStarter’dan bahsederken ilk borsa arzı protokolü olduğunun altını çizerler. Ethereum, BSC ve HECO tabanlı projelerin arzını desteklemektedir.

TrustSwap:

Listemizin son sırasında ve en bilineni olarak TrustSwap’tan bahsedebiliriz. Yapı olarak BullPerks bu platformdan örnek almıştır. Platformun kendi içinde var olan tokeni de diyebileceğimiz SWAP alınarak DeFi Dapp erişiminin önü açılmaktadır. Aynı zamanda Kanada’da kurulan TrustSwap bu bölgede faaliyet gösteren ve pek çok kişi tarafından tanınan ve destek verilen bir projedir. Pek çok özelliği ile ilerleyen dönemlerde kurulacak projelere de örnek olacağı tahmin edilmektedir.

launchpool nedir

LaunchPool Nedir?

Son derece kolay ve kullanışlı bir alt yapıya sahiptir. Launch pool günümüzde Binance tarafından uygulanan ve bedava token kazanabilmenize olanak sağlayan bir sistem olarak dikkatleri üzerinde toplar. BNB, BUSD ve diğer Binance projelerinin coin ve tokenlerini kilitleyerek listede yer alan tokenlerden kazanmanıza olanak sağlamaktadır. Launchpad ile launchpool birbirine benzer oluşumlar gibi görünse de temelde LaunchPool bütünüyle alt yapısını temel coin ve tokenlerin kilitlenmesine bağlamaktadır.

Müşteri sadakatini üst düzeye ulaştırmak için çalışan Binance düzenli olarak kampanya ve fırsat indirimleri yaparak bu tarz çalışmaları ön plana çıkarmaktadır. Diğer borsalarda da ara ara bu tarz çalışmalar yapılıyor olsa da en zahmetsiz pasif gelir yöntemlerinden bir tanesi olarak dikkatleri üzerinde toplar. Bütünüyle Binance tarafından uygulanıp yine Binance tarafından finanse edilen bir proje olduğu için başka bir örneği olmadığının da altını çizmek gerekir.

Sonuç Olarak:

Launchpadler 2025 yılına geldiğimizde, çok popüler olmuş ve tanınır pek çok projenin başlangıç noktası olabilir. Bu konuda önde gelen launchpadler  projeleri incelerken yatırımcılara – projenin ön plana çıktığı seçeneklere ve pek çok farklı değişkene dikkat etmektedir. Doğru araştırma yaparak, kaliteli token ve projelere yatırım yapabilirsiniz. Bu sayede hızlı bir şekilde pasif gelir elde edebilirsiniz. Yalnız şunu da unutmamak gerekir ki, tüm token projelerinde olduğu gibi launchpad projeleri de aralıklarla yatırımcıyı zarara uğratabilmektedir. Bu riskin farkında olmanızı tavsiye ediyoruz.

Binance resmi sitesinden Launchpad projelerini incelemek isterseniz, buradan ulaşabilirsiniz.

“Binance Liquid swap Nedir?” adlı yazımıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.