kriptodan nasıl para kazanılır

Kriptodan Nasıl Para Kazanılır? Bitcoin’den Para Kazanmak

İnsanlar ek kazançlar elde etmenin peşine düşmüş durumda, para kazanmak için çeşitli iş arayışlarında. Hal böyle olunca bizlerde hem bu kitleye hitap edebilecek hem de kripto para meraklılarına hitap edebilecek bu konuyu sizlere derledik.

Dilerseniz buradan ek gelirler elde edebilir yada bu işlere tam anlamı ile odaklanarak gelir kaynağımız haline getirebilirsiniz. Şimdi dilerseniz kripto paradan nasıl para kazanabileceğimize geçelim sizlere bunları madde madde anlatacağım. Birinci maddemiz olan alım satımdan başlayalım.

Başlıklar

AL – SAT ile Para Kazanmak

Düşükten alarak yüksek fiyattan satıp kar edebileceğiniz kripto para kazançlarına Al -Sat ile para kazanma olarak isimlendirebiliriz ancak fiyatın ters yönlü gitmesi durumunda para da kaybedebilirsiniz. Son yıllarda küresel çaptaki ekonomik krizler sebebi ile tüm piyasalar uzun bir süredir negatif yolda seyir halindedir. Bu yüzden Kripto paralarda bu durumdan etkilenmiştir. Ama uygun zamanda uygun işlemlerde bulunabilirseniz güzel paralar kazanabilirsiniz bunun içinde piyasayı takipte kalmalısınız.

Kripto para al sat

AIRDROP

Sözlük anlamı “hava yardımı” olan airdrop, yeni bir kripto paraya farkındalık yaratmak için insanların cüzdan adreslerine token yada coin gönderen bir reklam yönetemidir. Bu yöntemde insanlara, tanıtımını yapmış olduğu kripto para birimi ile alakalı bir tweet atmak gibi çeşitli yapacağınız minik görevler karşılığında ücretsiz bir şekilde az miktarlarda token veya coin gönderilir. 

Kripto paralar hariçinde, aslında her biri değiştirilemeyen bir token olan NFT ürünleri tıpkı airdrop yöntemi gibi dağıtımı gerçekleştirilebilir. Günümüzde birden fazla NFT koleksiyon için airdrop gerçekleştirilmektedir.

Airdrop yöntemindeki hedef çoğunlukla, yeni piyasaya sürülecek bir kripto paranın tanıtımını gerçekleştirmektir. Airdroplar sayesinde bir kripto paranın daha çok insana ulaştırılması hedeflenir. 

 Ara ara kripto para cüzdanları veya kripto para borsaları gibi blockchain tabanlı hizmet vericileri de sürekli müşterilerini ödül vermek için airdrop yöntemini kullanmayı tercih eder. Airdroplar çoğunlukla ilgili şirketlerin internet sitelerinde, sosyal medyada veya kripto para forumlarında tanıtımı yapılır. Airdroplardan faydalanabilmek için herhangi bir kripto para cüzdanınızın bulunması gerekmektedir.

Bu airdropları takip ederek sizlerde kazanç elde edebilirsiniz.

HOLD

Kripto para dünyasına ait terimlerden bir tanesidir,  “canı pahasına elinde tutmak” anlamına gelir. Piyasalarda düşüş olduğunda portföyündeki kriptolarını satmayarak elinde tutan kişi HODL uygulamıştır diyebiliriz.

Elinde bulunan kripto paraların düşüşe rağmen satmayan bir kişi bütün bu varlıkların tekrardan değerleneceğini düşünmektedir. HODL stratejisinin de ana noktasına budur diyebiliriz. Elde tutulan tüm varlıklar düşerek alım değerinin altında kalırsa HODL stratejisi işe yaramayacaktır. Bu sebeple stratejinin doğru bir biçimde ilerleyebilmesi için yatırım yapan insanlar çeşitli analizlere bakarlar.

HODL stratejisi Ethereum ve Bitcoin gibi popüler kripto paralarda daha yaygın haldedir. Nedeni ise bu para birimlerinin, çoğu yatırımcının elinde tuttuğu ve çoğunlukla değerlenen, geçmişten bu yana varlığını sürdüren dijital varlıklardır. Bu kripto  paralar çoğunlukla düşük fiyatlardan alınarak cüzdanlarda uzun süre boyunca satılmayarak bekletilir.

HODL bulunmak isteyen yatırımcı, satın aldığı coinleri soğuk yada sıcak cüzdanlarda tutar Stratejinin uygulandığı sürece cüzdanı kontrol etmeye pek de gerek yoktur diyebiliriz. Piyasanın dengesi değişmeye başlayıp boğa sezonu başladığında ise, yatırımcılar cüzdanlarını kontrol altında tutarlar. Güzel bir kar elde ederek HODL stratejisine son verir.

kripto para hold etmek

STAKE Etmek

Listemizin dördüncü ve son sorasında stake etmek yer alıyor.

Staking, bir kripto para zincirinin girişimlerini destek vermek için kripto paralarınızı cüzdanlarınızda belli bir süre kilitleyerek  harcamadan ve transfer etmeden uzak tutmaya denir. Kilit altında tuttuğumuz bu kripto paralardan, kilitli kaldığı zaman boyunca belirli miktarda ödül kripto para kazanabilirsiniz. Kripto paralarınızı kilitli tutmak için özel bir mobil bir bilgisayar cüzdanı uygun olacaktır.

Bu yazımızı okuduktan sonra sizde kriptodan para kazanmak istiyorsanız ancak “Kripto Para Nedir?” sorusuna tam bir cevap veremiyorsanız, “Kripto Para Nedir?” adlı yazımızı okuyarak “Kripto Para” hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Son Dakika Kripto Para Haberleri‘ni ve Güncel Altcoin Haberleri‘ne” ilk ulaşan siz olmak isterseniz http://Kriptokulu.com web sitemizi takip edebilirsiniz.

Benzer Yazılar

1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.