kripto para yatırım tavsiyeleri

Kripto Para Yatırım Tavsiyeleri! En Önemli Uyarı ve Tüyolar

Başlıklar

Kripto Para Tüyoları

Bugüne kadar ki tecrübelerimizin ve çevremizde ki insanların tecrübe ettiklerinin, sizlerin de yolunu aydınlatmasını istiyoruz. Bu yüzden ise bugün “Kripto para yatırım tavsiyeleri” isimli yazımızla sizlerleyiz.

Yazımız hem kripto para sevenleri hem de bu sektöre yeni adım atanlara hitap edebilecek. Dilerseniz çok fazla uzatmadan sizlerle madde madde bu soruların cevaplarını işleyelim.

1. Sadece Bir Coine Yatırım Yapmaktan Kaçının

Kendinize bir sepet yapın. Bir kripto para sizlere daima kazanç elde ettirmez ya da daima zarar ettirmez. Ama ani çıkışlarla sizleri zengin edebilecek ya da sert düşüşlerle bütün paralarınızı kaybettirebilecek coinler bulunuyor. Ama hangisinin hangi coin olduğunu bilemezsiniz. Bu yüzden ise tümünü dengeli şekilde değerlendirin. Karınız düşük olsa bile yatırımınız daha güvende olacak.

2. Aceleci Davranmayın  

Kripto paraya yatırım yapmadan önce ve yatırım gerçekleştirirken, sistem ve blockchain üzerine bilgi sahibi olunmalıdır. Araştırıp öğrenmeden, neye yatırım yaptığınızı iyi bilmeden kripto para piyasasına adım atılmamalıdır. Bildiğiniz üzere ülkemizde onlarca dolandırılmadan mağdur olan insan mevcut sizlerde bunlardan bir tanesi olmamak için oldukça dikkatli olmalısınız.

3. Gözlemleyin ve Analiz Edin  

Kripto paralara yapacak olduğunuz yatırımları birkaç haftalık veya aylık hareketlerine bakmaktan ziyade uzun süreli gözlemleyin.

Bir kripto para biriminin kendini kanıtlayarak daha yüksek değerlere ulaşabilmesi bazen yıllar alabilir. Birkaç günde kar elde edebileceğinizi çok fazla düşünmeyin tabii istisnalar olabilir.

Kripto para yatırım tavsiyeleri

4. Düzenli Bir Artış Beklemeyin  

Kripto para birimlerinde devamlı artış diye bir şey yoktur. Bu nedenle belli başlı noktalarda olağandışı artışlar meydana gelirse çıkış yapın. Daha da yükselir umuduyla kalırsanız bu işten zarar etme durumunuz bir hayli yüksek. Bir müddet bekleyin daha sonra yeni bir fırsata dahil olun. Kaçan fırsatlar olacaktır bu çok normal ama bir kısmını da muhakkak sizi bulacaktır.

5. Dikkatli Olun

Kripto paraların güvenliği için her daim dikkatli olmalısınız. Güvenlik açıkları meydana gelebiliyor bu durumu kontrolüz altına alabilmek için hangi kripto paradan kaç tanesine sahip olduğunuzu bir kağıda not alın, güvenilir bir aracı ile işlemlerinizi yürütün.

6.  Sıcak ve Soğuk Cüzdan

Kripto para birimleri iki ayrı şekilde saklanabilir. Birincisi çevrimdışı olan ‘soğuk’ cüzdan, ikincisi ise çevrimiçi olan ‘sıcak’ bir cüzdandır.

Erişim rahatlığı bakımından, sıcak cüzdanlar yeni başlayanlara daha cazip geliyor fakat saldırıya uğrama riskleri hep daha yüksektir. Soğuk cüzdanlarda ise böyle bir riskiniz mevcut değildir ancak rahatlık açısından daha zordur.

7. Her Tavsiyeye İnanmayın

Size o tavsiye de bulunan kişi binlerce kişi tarafından takip ediyor da olsa dahi kripto para piyasasında sizleri belli başlı noktalara yönlendirip kar amaçlayan kişiler olabilir. Piyasayı inceleyip bakmadan ‘uzman’ kişilere itimat etmeyin.

kripto para yorum

8. Fiyat Odaklı Olmayın

Kripto paraların sadece fiyatlarına odaklanıp kalmayın, ucuz oluyor oluşu onu almanız gerektiği anlamına gelmez. Yapacak olduğunuz kripto para yatırımınızı birim fiyatta elinize geçecek kripto para miktarına endeksli tutmayın.

9. Duygularınızı Yatırımlarınıza Yansıtmayın

Mantığımızı dinleyin bizi etkileyen duygusallığı bastırmak pek kolay değil. Bir anda düşüşe geçen kripto paranızı satmak isteyebilirsiniz ancak iyice araştırma yapmadan hislerinize o kadar güvenmeyin. Piyasalar çoğunlukla ne hissederseniz tam tersi odaklı olabiliyor, duygularınıza hükmetmeyi öğrenin.

10. Geleceğin Parası Olduğuna İnanın

Kripto para dünyasının gelir geçer bir spekülasyon aracı olduğunu söyleyenleri dinlemeyin. Kripto para birimlerine oluşan güven artışını, uygulama alanlarının çeşitlenmesini dikkate aldığımızda geleneksel para yöntemlerini bir kenara bırakarak geleceğe hazır hale gelmeliyiz.

Dilerseniz sizlerde kendi deneyimlerinizi bizlerle paylaşabilir, bu listeyi daha kapsamlı hale getirebilirsiniz.

Son Dakika Kripto Para Haberleri ve Güncel Bitcoin Haberleri ile ilgili haberlere ilk ulaşan siz olmak isterseniz Web Sitemizi takip edebilirsiniz.

Kripto paraları detaylı olarak incelemek isterseniz, buradan kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.