kripto para borsası seçerken dikkat edilmesi gerekenler

Kripto Para Borsası Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sizlere kripto para borsalarını geçtiğimiz yazılarımızda ayrıntılı bir şekilde anlatmış, avantajlarından ve dezavantajlarına da değinmiştik. Bu yazımızda ise sizlere “Kripto Para Borsası Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler” listesi hazırladık.

Başlıklar

İşlem Ücretleri

İlk olarak değineceğimiz konu kripto para borsalarında uygulanan işlem ücretleri. Türkiye hepimizin bildiği üzere yüksek dolar kuru bulunuyor, bu da bizlere inanılmaz bir volatilite (oynama)sağlıyor. Bu yüzden hiç birimiz paramızım boşa gitmesini istemeyiz. Bu nedenle işlem ücretlerine dikkat etmekte ön planda yer alıyor.

Kripto para borsalarını tercih ederken düşük işlem ücretleri olanları etmelisiniz. Hangi site daha az miktarda komisyon alıyorsa o kripto para borsalarını tercih etmeye özen göstermelisiniz.

kripto para borsası

Para Yatırma Çekme Kolaylığı

İkinci olarak değineceğimiz konu ise para yatırma ve çekme konusunda bizlere kolaylık sağlayacak borsaları seçmemiz olacak.

Türk bankalarından kredi kartına ihtiyaç duymadan havale yaparak ödeme yöntemlerini destekleyen kripto para borsaları tercih edilmeli. Bu tarz özgür ödeme yöntemlerini kullanabileceğimiz kripto para borsaları daima daha ön planda tutmalıyız.

Yatırım Araçları

Üçüncü olarak değineceğimiz konumuz ise yatırım araçları. Sadece kripto alım satım yapmak yeterli olmayacaktır. Günümüzde yatırım aracı olarak kullanabileceğimiz pek çok yöntem bulunmakta örnek verecek olursak; vadeli işlemler yada sabit gelir garantisi veren araçlar…

Bütün bu özelliklerin tercih edecek olduğunuz kripto para borsasında bulunmasına dikkat etmelisiniz.

NFT Pazaryeri

Dördüncü olarak ise bünyelerinde NFT barındıran kripto para borsaları. NFT hepimizin bildiği üzere son günlerde oldukça gündemde ve kriptolar için oldukça önemli bir konumda. Bu yüzden ise tercih edeceğiniz kripto para borsasında NFT pazar yerinin olmasına dikkat etmelisiniz. Son aylarda ise NFT’nin büyüklüğünü düşünecek olursak neden bu yatırımdan mahrum kalmak isteyelim ki .

kripto para borsası

Kolay Kullanım

Beşinci maddemiz ise kolay kullanım. Algılayamadığım şeylerin kullanımında sıkıntı yaşarız bu yüzden ise kripto para borsalarında değineceğimiz bir diğer konu kolay arayüz.

Kolay arayüz sayesinde aradığımızı daha rahat bir şekilde bulabilir yapacağımız işlemleri zorlanmadan kolay bir şekilde halledebilirsiniz. Ayrıca uygulamanın Türkçe dil desteği sunuyor olması önemli ve dikkat edilmesi gereken bir diğer husustur. 

Güvenlik

Altıncı ve son olarak değineceğimiz konu tabii ki de güvenlik. Tercik edeceğimiz kripto para borsasında denetlenebilir olması oldukça önemlidir. Aksi taktirde siz yatırım yaptığınızı sadece zannedersiniz yatırım yapamaz üstüne üstlük dolandırılırsınız. Bu yüzden dünyaca ünlü ve denetlenen güvenli kripto para borsalarını tercih etmelisiniz.

Bugün sizlere bir kripto para borsasını seçerken nelere dikkat etmeliyiz konusuna değindik. Hepimizin bildiği üzere son zamanlarda birçok dolandırıcı platform bulunuyor ve ciddi şekilde birçok insan bu durumdan etkileniyor. Bu yüzden sizler için iyi bir rehber olmayı hedefliyoruz.

Kripto para borsalarına değindiğimiz En iyi kripto para borsaları yazımızdan bu kriterler aracığılı ile kendinize en uygun borsayı seçerek yatırım yapmaya başlayabilirsiniz.

Son Dakika Kripto Para Haberleri ve Güncel Bitcoin Haberleri ile ilgili haberlere ilk ulaşan siz olmak isterseniz Web Sitemizi takip edebilirsiniz.

Kripto Para Birimleri fiyatlarını anlık olarak öğrenmek isterseniz, buradan kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.