hooked protocol hook nedir DIli83kz

Hooked Protocol (HOOK) Nedir?


Kriptokulu.com

Hooked Protocol, Web3’ün büsbütün benimsenmesini amaçlayan ve bu sayede gelişmiş bir ekosistem oluşturulacağını savunan on-ramp düzenekli bir protokoldür. Hoooked Protokol, Binance’in 29. Launchpad projesidir ve daha evvel hiç tecrübesi olmayanlara ulaşarak kripto sanayisinden en âlâ halde yararlanmaya çalışmaktadır.

Hooked Protocol Nedir?

Hooked Protocol Binance’in Kasım 2022’de piyasaya sürülen 29. Launchpad projesidir. Proje, Web3’ün kitlesel olarak benimsenmesi için bir basamak katmanı oluşturmanın yanı sıra, özel olarak tasarlanmış Öğren ve Kazan eserleri sunmayı da amaçlamaktadır. Bilhassa işletmelerin Web3 dünyasına adım atmaları için altyapılar kurmayı planlamaktadır.

Ayrıca hem geliştiriciler hem de kullanıcılar açısından kolaylaştırılmış bir Web tecrübesini sunmak için de çalışmaktadır. Sadece ölçeklenebilirliği güzelleştirmekle kalmayıp birebir vakitte kripto dünyasındaki daha fazla insanı bünyesine katarak topluluklarını büyütme tarafında adımlar atılmaktadır.

Hooked Protocol Nasıl Çalışır?

Giderek daha fazla insanı bünyesine katmayı başaran Hooked Protokol projesinde, kullanıcıya yönelik oyunlaştırılmış tecrübe sağlayan eserler mevcuttur. Projenin nasıl çalıştığına dair ayrıntıları içeren öne çıkan özellikler ise şunlardır:

Yenilikçi dApp entegrasyonları: Birinci dApp’i Quiz-to-Earn mekaniğine bağlı geliştirilmiştir.

Eğitim teknikleri: Topluluk, Web3 hakkında eğitim sağlamak için oyunlaştırılmış öğrenme tecrübesi ve Hooked Academy üzere kaynaklara sahiptir.

Diğer mevcut eserler: Üstte belirtilen özelliklerin yanı sıra Hooked Protocol; POWT (Proof of Work & Time) Mining Oyunu, trade ve swap üzere birçok eser ve hizmetleri de barındırır.

HOOK Coin Nedir?

HOOK coin, Hooked Protocol ekosisteminin lokal kripto para ünitesidir. Bu kripto para, protokolün yönetişim token’ı olarak hizmet verir ve BNB Chain’i kullanır. 500 milyon adet ile sonlandırılan toplam arzı ile HOOK coin, Binance Launchpad’de satışa çıkmıştır. Bu satışta, arzın yüzde 5’i yani 25 milyon token topluluğa dağıtılmıştır. Kullanıcılar HOOK sayesinde ekosistemi yönetme dahil bir dizi avantaj elde etmişlerdir. Bunlar ortasında özel NFT’ler ve topluluk ayrıcalıklarına erişim, uygulama içi satın alma süreci yapma ve staking ve madencilik ilişkili mükafatlar yer almaktadır.

Hooked Protocol Piyasa Verileri

Hooked Protokol piyasa bilgileri, kripto para borsaları, data sağlayıcıları ve finansal araçların kıymetlendirilmesine yönelik uygulamalar üzere birçok farklı kaynaktan toplanabilir. Bu bilgiler, HOOK yatırımları yapmak isteyen bireylerin piyasa trendlerini ve fiyat hareketlerini anlamalarına yardımcı olabilir. HOOK coin’in bugüne dek gördüğü en yüksek ve en düşük fiyat, yatırımcıya bir strateji kurması noktasında yol gösterebilir.

HOOK Coin En Yüksek Kaçı Gördü?

HOOK coin en yüksek fiyatı yani ATH düzeyi 6 Şubat 2023 tarihinde 4,07 USD olarak kaydedilmiştir. ATH, kripto para üniteleri için “All Time High” olarak tanımlanır. Bu terim, bir kripto para ünitesinin tarihindeki en yüksek fiyat düzeyini tabir eder. ATH, kripto varlıkların performansını gösteren bir ölçüt olarak kullanılabilir ve yatırımcılar için bir göstergedir.

HOOK Coin ATL’si Kaç?

HOOK coin en düşük ATL fiyatı 28 Aralık 2022’de 1,09 USD’dir. Bir kripto para ünitesi için belirlenen arz ölçüsü düşükse ve piyasadaki talep yüksekse, fiyat artma eğilimi gösterir. Bunun karşıtı durumda ise, piyasadaki talebin düştüğü durumlarda fiyatlar düşebilir. Kripto para üniteleri için arz, hacim vs. üzere etkenler yatırımcılar açısından değerli bir faktör olarak kabul edilir zira tüm bunlar sonucunda fiyat hareketlerinde dalgalanma olabilir.

HOOK Coin Nereden ve Nasıl Alınır? Hangi Borsalarda?

HOOK coin satın almak için aşağıdaki adımlar izlenebilir:

Kripto para borsası seçin: HOOK Çin’in yer aldığı bir kripto para borsası seçin. Güvenilirlik, sürat, kullanım kolaylığı ve fiyatlar üzere faktörler bu noktada dikkate alınabilir.

Üye olun: Kripto para borsasına üye olun ve gerekli bilgileri doldurun.

Para yatırma: Borsaya para yatırın. Çoklukla, banka havalesi, kredi kartı yahut öbür bir kripto para ünitesi ile yatırım yapabilirsiniz.

Alım yapın: Kripto para borsasındaki paranız ile istediğiniz ölçüde HOOK satın alın.

Depolama: Satın aldığınız Çin’leri kripto para borsasındaki cüzdanınızda tutabilirsiniz yahut inançlı bir cüzdan oluşturarak başka bir yere taşıyabilirsiniz.

Hooked Protocol’ün yer aldığı borsalardan kimileri ise şunlardır:

 • Binance
 • Bybit
 • Gate.io
 • Bitget
 • LBank
 • CoinEx
 • BitMart
 • Bitrue
 • Deepcoin
 • BingX
 • XT.COM

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.