genesis iflas

Genesis İflas Başvuru Haberlerini Reddetti!

Genesis, FTX’in çöküşünden kaynaklanan milyar dolarlık açığı ödeyemezse iflasla karşı karşıya kalacağı iddialarını yalanladı.

Kripto para kredi şirketi Genesis, FTX’in çöküşünden kaynaklanan milyar dolarlık açığı ödeyemezse yakında iflas başvurusunda bulunacağı iddialarını yalanladı. Bloomberg’e göre şirket, borç verme birimi için yeterli parayı toplayamayacağını ve yatırımcılara iflas başvurusunda bulunmak zorunda kalacağını söyledi. Ancak Genesis, yatırımcılarla “yapıcı” bir ilişkileri olduğunu söyleyerek Bloomberg’in iddialarına itiraz etti.

genesis iflas

Olayın Hikayesi

16 Kasım 2022’de Genesis, FTX çöküşünün ardından “beklenmedik piyasa şoku” nedeniyle para çekme işlemlerini geçici olarak askıya aldığını duyurdu. 10 Kasım 2022’de şirket, FTX’in ticaret hesabında 175 milyon doların dondurulduğunu duyurdu. Son zamanlarda bazı iddialar, Binance’in Genesis’i kurtarmak için şirketle pazarlık yaptığını bildirdi. Ancak 21 Kasım 2022’de The Wall Street Journal’da yayınlanan bir habere göre Binance olası bir çıkar çatışması nedeniyle anlaşmadan çekildi.

FTX’in çöküşü kripto para piyasasına deprem gönderirken Binance CEO’su CZ, FTX’i dahil edeceklerini ve bunun için bir ön sözleşme imzaladıklarını açıkladı. Ardından sözleşmeden çekildiğini açıklayarak tepkiler gösterdi.

FTX, 11 Kasım 2022’de iflas başvurusunda bulundu. Yanlışlıkla FTX dışındaki birkaç şirketin adını içeren bir uygulama, kripto para dünyasında kaosa neden oldu. 11 Kasım 2022 akşamı şirketin hacklendiği ortaya çıkan cüzdanından yüz milyonlarca dolarlık kripto para çekildi. Bu takaslardan bazılarının, eski FTX CEO’su Sam Bankman-Fried hakkındaki saygısız yorumlarla ilgili olduğu kaydedildi.

Son Dakika Kripto Para Haberleri ve Güncel Bitcoin Haberleri ile ilgili haberlere ilk ulaşan siz olmak isterseniz Web Sitemizi takip edebilirsiniz.

Kripto Para Birimleri fiyatlarını anlık olarak öğrenmek isterseniz, buradan kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.