gelecek vaad eden altcoinler

Gelecek Vadeden Altcoinler 2023 – 2025

2022 yılı kripto para piyasaları için iyi geçen bir yıl diyemeyiz. Uzun zamandır dünyayı yakıp kavuran ve bu senenin başında da etkisini gösteren pandemi, Rusya-Ukrayna arasında gerçekleşen ancak tüm dünyayı da etkisi altına alan enflasyon krizi gibi sorunlar kripto para dünyasını oldukça etkiledi ve halen daha etkilemeye devam ediyor. Bu yazımızda sizinle birlikte “Gelecek Vadeden Altcoinler 2023” başlığını inceleyeceğiz.

Peki ya 2023’de bizleri neler bekliyor hiç merak ettiniz mi? Sizce analistciler 2023 senesinden neler bekliyor, hangi altcoinler 2023 senesinde büyük bir sıçrayış yapacak. Bugün sizlerle bu sorularınızın cevaplarını bulmaya çalışacağız.

Sizler için adını mutlaka duymuş olduğunuz altcoinleri seçtik dilerseniz şimdi birlikte bu altcoinleri inceleyelim.

Başlıklar

1. Binance Coin (BNB)

Listemizin ilk sırasında Binance coin yer alıyor. BNB coin analistcilerin 2023 yılında performansının artmasını beklediği coinlerden bir tanesidir. Uzmanlar BNB’yi gelecek senelerde büyüyeceği düşünülen etkili ve uzun vadeli birer yatırım olarak görüyor.

 Binance’in ilerleyiş şekline bağlı olarak uzun vadede baktığımızda BNB coinin fiyatını pozitif şekilde etkileyeceğini ayrıca 2023 yılında iyi bir performans gerçekleştireceği düşünülüyor. Tüm bunlara ek olarak ise BNB coinin 400 doların üzerinde fiyat alacağı da tahminler arasında.

gelecek vadeden altcoinler

2. Ethereum   

Ethereum için altcoinlerin lideri diyebiliriz. Uzmanlara göre 2023 yılında yükselişini bekledikleri altcoinlerin başında geliyor. Ethereum’un fiyatının öğrenilmesi merakla beklenirken Merge güncellemesinin sonra düşüşe geçti ve uzmanlar bunu “söylentiyi al haberi sat” hamlesi olduğunu düşünüyor.

Ancak uzmanlar Ethereum’un Merge güncellemesinin artılarının oldukça fazla olacağını ayrıca tam anlamı ile rayına oturabilmesi için biraz zamana ihtiyaç duyulduğunu düşünüyor. İşte bu sebepten ötürü Ethereum’un 2023 senesine hazır bir biçimde başlayarak harika bir performans göstererek, yükseliş rallisini başlatılması hedefleniyor.

3. Decentraland (MANA) Coin

Uzmanların yükselişini beklediği altcoinlerden bir tanesi de Decentraland yer alıyor siz bu coini MANA olarakta tanıyor olabilirsiniz. Metaverse kelimesinin hayatımızda yerini alması ile adını duyduğumuz ayrıca metaverse ekosistemi geliştikçe daha ilgi çekici bir hal almaya başladı. Bu yüzden Decentraland 2022 senesinde  yatırımcıların vazgeçilmezi haline geldi.

Piyasa değerlerine göz attığımızda MANA’nın en büyük metaverse coinlerinden bir tanesi olduğunu görebiliyoruz. Uzmanlar ise, ralli başladığında metaverse coinlerinin en başında bulunan coinlerden bir tanesi olacağını düşünüyor.  Bu sebeple 2023 senesinde güzel performans sergileyebilecek altcoinler arasında dördüncü sıraya yerleştiriyorlar.

gelecek vadeden altcoinler

4. Cardona (ADA)

Kripto para dünyasının oldukça köklü projelerinden bir tanesi olan ADA son yıllarını oldukça hareketi geçirdi. Vasil güncellemesi ile de çok konuşulmuştu. 2023 senesinde oldukça güzel bir performans sergilemesi bekleniyor. Vasil güncellemesinin 2023 yılında yeni yükselişlerin etkilerinin daha net biçimde görülebileceği düşünülüyor. 

Başarılı güncellemelerden sonra ADA ekibi, günümüzde katman-2 ölçeklendirme çözümü Hydra protokolünü odak noktasına almış biçimde. Bu protokolle beraber ADA ağı daha güvenli olacak. Bu protokolün de 2022’nin sonlarında gerçekleşeceği söyleniyor ve bu durumda 2023 senesinde ADA için güzel bir başlangıç anlamına geliyor.

5. Polkadot

2023 yılında güzel performans göstermesi beklenen altcoinlerin beşinci sırasında Polkadot bulunuyor. Birlikte ölçeklenebilirliği ve çalışabilirliği yükseltmek üzere çalışan Polkadot, geliştiricilerin ağa yüksek verimlilik sağlamasını kolaylaştırıyor.

Ethereum ile Polkadotı karşılaştırıdığımızda, yüksek hız ve düşük ücret konusunda ön planda  olan Polkadot’un, piyasa değerindeki kademeli bir biçimde yükselişi sebebi ile 2023 yılında iyi bir performans sergileyeceği  görülebiliyor. Ayrıca bir web3 projesi olan Polkadot’un 2023 de merkezi bulunmayan internet sektörünün başına yerleşmesi bekleniyor.

gelecek vadeden altcoinler

Son Dakika Kripto Para Haberleri ve Güncel Altcoin Haberleri ile ilgili haberlere ilk ulaşan siz olmak isterseniz Web Sitemizi takip edebilirsiniz.

Altcoin araştırması ve fiyat bilgisin buradan kolaylıkla okuyabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.