Fenerbahçe coin jpeg

Fenerbahçe Coin Nedir? FB Coin Yorum ve Geleceği

Fenerbahçe ülkemizin en önemli spor kulüpleri içerisinde yer almaktadır. Milyonlarca taraftarı olan Fenerbahçe Spor Kulübü’ne ait kripto para birimi olan Fenerbahçe coin ya da diğer adı ile Fenerbahçe token geçtiğimiz dönemlerde piyasaya çıkarılmıştır.

Başlıklar

 Fenerbahçe Coin (FB Token) Nedir?

 Kripto para dünyasına Paribu ile anlaşarak merhaba diyen Fenerbahçe Coin, yerli kripto para borsası olan Paribu ile kendisine ait olan kripto para birimini piyasaya sunmuştur.

FB Token, ülkemizin en büyük spor kulüplerinden biri olan Fenerbahçe Spor Kulübüne ait ultility token olarak adlandırılmış olan taraftar tokenidir.

Fenerbahçe Coin, Fenerbahçe taraftarlarına sunmuş olduğu çeşitli ayrıcalıklar ile dikkat çekmektedir.

fb coin resim

Fenerbahçe Coin Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

Fenerbahçe coinin sunmuş olduğu avantajlar arasında şunlar yer alır;

 • Fenerbahçe Token sahibi taraftarlara sunulan çeşitli ayrıcalıklar mevcuttur. 
 • Fenerbahçe Token sahibi taraftarlar kulüp tarafından yayınlanacak olan anketlerde oy hakkı elde eder. Böylece kulübün geleceği ile ilgili konularda söz sahibi olur.
 • Fenerbahçe Token sahibi taraftarlar, Fenerbahçe’li sporcular, teknik heyet ve yönetim ile tanışma imkanı sahip olurlar.
 • Fenerbahçe Token sahibi taraftarlara düzenlenecek olan etkinliklerle, stat ve tesis turlarına katılım olanağı sağlanmaktadır.
 • FB Tokenin maksimum arzı haricinde yeni bir Fenerbahçe Token üretimi söz konusu olmayacak.
 • Fenerbahçe Coin arzın tamamı 25 yıl içerisinde oluşturulacak. Planlı olarak gerçekleştirilecek olan yakımlar ile arz miktarı 100 milyon adede kadar düşürülecek.

Fenerbahçe Coin Dezavantajları Nelerdir?

Fenerbahçe Token ve diğer spor kulüplerine ait olan tokenlerin en büyük dezavantajı başarı odaklı olmasıdır. Alınacak bir mağlubiyet ya da alınacak olan galibiyet tokenin fiyatlamasına etki etmektedir.

Fenerbahçe Token Geleceği

Fenerbahçe Coin geleceği hakkında pek çok kulaktan dolma bilgi dolaşabilmektedir. Bu bilgilere itibar etme yerine şirketin gelecek vizyonu ve yapmak istedikleri takip edilmeli ve alım ya da satım yönünde ona göre karar verilmelidir.

FB Tokenin 191 milyon civarında bir arza sahip olacağı ve arzın tamamının 25 yıl içerisinde oluşturulacağı şirket tarafından duyurulmuştur. Arzın tamamlanmasından sonra ise planlı yakım işlemlerinin gerçekleştirileceği ve arzın 100 milyona kadar düşürüleceği ine şirket tarafından bilgi olarak verilmiştir.

Fiyatın belirlenmesin arz en önemli etkenler arasında yer alır.

Fenerbahçe coin resim

Fenerbahçe Coin Yorum

Fenerbahçe coin pek çok analist tarafından değerlendirilmektedir. FB token ve diğer spor kulüplerine ait olan tokenlerin başarı odaklı hareket ettiği belirtilen yorumlarada, son derece dikkatli bir şekilde işlemlerin yapılmasının önemli olduğu belirtilmektedir.

Yatırımın kısa vadeli olmaması minimum orta vadede yapılması analistler tarafından önerilmektedir. Hatta mümkün ise uzun vadeli yatırımın çok daha sağlıklı olacağı belirtilmektedir.

FB tokennin arzının 25 yılda tamamlanacağı ve sonrasında planlı yakıma gidileceğinin belirtilmesi de uzun vadeli yatırımın ne derece sağlıklı olduğunu göstermektedir.

Spor kulüplerine ait olan tokenlerin takibinde haber detaylarına da dikkat edilmelidir. Yapılacak olan iyi bir transfer ya da takım yarrına atılacak olan her adım fiyet üzerinde etkli olabilmektedir.

Fenerbahçe Token Nereden Alınır?

FB Token satın almak için yapılması gereken işlemler şu şekildedir.

 • FB Token’in listelendiği ve satış işleminin gerçekleştirildiği kripto para borsası Paribu platformuna girilmesi gerekir.
 • Platforma giriş sağlandıktan sonra gerekli formlar doldurularak hesap açılışı yapılır ve onay verilir.
 • Ücretsiz açılan hesaba para aktarımı gerçekleştirilir.
 • Yapılan para aktarımı neticesinde tokenlerin yer aldığı listeden FB Token seçilir ve satın alma sayfasına gidilir.
 • Satın alma sayfasında istenilen miktarda Fenerbahçe coin satın alma işlemi gerçekleştirilir.
 • Alınan FB Token’ler sanal cüzdanda saklanır.

Son Dakika Kripto Para Haberleri ve Güncel Altcoin Haberleri ile ilgili haberlere ilk ulaşan siz olmak isterseniz Web Sitemizi takip edebilirsiniz.

Fenerbahçe Coin resmi web sitesine buradan kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Benzer Yazılar

1 Yorum

 1. Fenerbahçe’nin Avrupa’da ve Süper Lig’te başarısı arttıkça FB Coin’in de yükselişe geçeceğini düşünüyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.