Fantaverse jpeg

FantaVerse Nedir? Web 3.0 Metaverse Oyunu

FantaVerse, efsanevi bilim kurgu filmi READY PLAYER ONE’dan ilham alan bir Web 3.0 metaverse oyun dünyasıdır. FantaVerse, filmin OASIS’i gibi büyük olacak, ancak sonsuz kozmik alana ve oyuncuların farklı oyunlar oynayabileceği ve her gezegende yaşamı deneyimleyebileceği sayısız gezegene sahip olacak.

FantaVerse metaverse 480 gezegenden oluşur ve Genesis, Life, Core ve Resource sınıfı gezegenlere bölünmüştür. Her gezegen sınıfı, sosyal etkileşim, oyun, oyun içi görevler, kaynak madenciliği ve eğlence gibi farklı temel işlevler sağlar.

Oyun geliştiriciler veya oyuncular, FantaVerse’in tescilli oyun editörü FantaEditor’u kullanarak kendi gezegenlerini inşa ederek FantaVerse oyun ekosistemini daha da geliştirebilirler. FantaEditor ile yaratıcılar, hayal edebilecekleri sahneler, karakterler, varlıklar ve özel oyun ile FantaVerse metaverse’nin niteliklerini daha da geliştirebilirler.

Başlıklar

FantaVerse Teknolojisi

FantaVerse, endüstri sorunlarının bir çözümü olarak aşağıdaki ürünleri geliştirmek için en son teknolojileri kullanır:

fantaverse resim

FantaVerse Metaverse, önde gelen bulut teknolojisini kullanarak, insanların herhangi bir yerden yalnızca bir internet bağlantısıyla oturum açabilecekleri, merkezi olmayan bir metaverse ekosistemidir. Düşük gecikmeli (düşük sürtünmeli) oyun sunar, sanal sosyalleşmeyi teşvik eder, AAA grafikli sürükleyici oyuna öncelik verir ve AR/VR/MR donanımıyla sorunsuz bir şekilde bütünleşir.

  • İndirmeden AAA Düzeyinde Grafik Kalitesi
  • Sağlamak Sınırsız İçerik Sağlamak
  • Blockchain Oyun ve İçerik Oluşturucu Ekonomisi Sağlamak

FantaVerse kısa süre önce oyun ekosisteminin Beta sürümünü yayınladı ve yüksek poli gerçek 3D sürükleyici etkileşim vaadi ve blok zinciri entegrasyonunun faydaları ile tüm dünyadaki kullanıcılara yeni bir oyun deneyimi sunuyor.

SEKTÖR SORUNLARI

FantaVerse, mevcut metaverse oyunlarında aşağıdaki sorunları çözmeye çalışmaktadır.

  • Grafik Kalitesi
  • Kullanılabilir Cihazlar
  • Sürükleyici Deneyim
  • Oyun İstemcisi Boyutu
  • İndirmek
  • Dünya Boyutu
  • İçerik Oluşturucu Ekonomisi

FantaVerse Ekibi, yukarıdaki sorunların hepsine çözüm bulmuş durumdadır. Daha detaylı inceleme için yazının sonundaki linkten resmi sayfalarına ulaşabilirsiniz.

fantaverse

TOKEN EKONOMİSİ

FantaVerse, akıllı sözleşmeler, zincirler arası köprüler, NFT’ler, merkezi olmayan işlemler ve merkezi olmayan depolama gibi blok zincir teknolojilerini kullanan bir Web3.0 uygulamasıdır. Oyuncular MetaMask/TrustWallet gibi cüzdanlarıyla giriş yapar ve oyuna başlamak için ETH/BSC/Polygon/Solona’da NFT karakterleri satın alarak FantaVerse’e girerler. FantaVerse’deki karakterler, arazi, efsanevi ekipman, görünümler, araçlar, binekler ve gezegenler gibi tüm varlıklar NFT varlıklarıdır. Oyuncular ayrıca FantaEditor’u FantaVerse meta veri tabanında NFT’lerini Oyunlaştırmak için kullanabilirler ve bu NFT’leri sadece bir koleksiyon olarak değil, gerçek oyun uygulamaları haline getirebilirler.

FantaVerse, oyuncuları ekosisteme katkılarından dolayı ödüllendirmek için blockchain ekonomisini kullanır. Oyuncular dünya inşasına, oynanışa ve ekosisteme katkılara katılarak çeşitli jetonlar kazanabilirler. FantaVerse’de iki tür token vardır: Governance Token (FantaCoin – FTC), Utility Token (Universal Token – UT). Her jetonun kendi kullanım durumları vardır.

Fantaverse hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz, buradan kolaylıkla resmi web sitelerine ulaşabilirsiniz.

Fantaverse Türk Telegramına buradan kolaylıkla katılabilirsiniz

Son Dakika Kripto Para Haberleri ve Güncel Bitcoin Haberleri ile ilgili haberlere ilk ulaşan siz olmak isterseniz Web Sitemizi takip edebilirsiniz.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.