kripto-para

En Ucuz Kripto Paralar! Altcoin Tavsiyeleri

Kripto paralar son yıllarda oldukça hareketli durumda ve insanlara oldukça yüksek getiririler sağlıyor. Bu durumda yatırımcıların iştahını kabartarak yeni yatırım arayışlarına sürüklüyor. Bu noktada devreye ise en ucuz coinler giriyor. Bugün ki yazımızda ise liste şeklinde en ucuz kripto paralara yer vereceğiz.

Başlıklar

Audius Coin (AUDIO)

Listemizin ilk sırasında Audius coin bulunuyor. Audius için oldukça başarılı ve yatırım alan bir proje diyebiliriz.

audius coin

Audius projesi biz kullanıcıların rahat bir biçimde şarkı paylaşabilecekleri ve paylaştıkları şarkı üzerinden para kazanmasını sağlayacak müzik platformudur. Sanatçıları önemsiyor ve topluma hitap ediyor oluşu onu güçlü bir proje haline getiriyor.

Bu coinin yaratıcılarını merak ettiğinizi duyar gibiyim. Audius bilgisayar bilimcileri olan Roneil Rumburg ve Forrest Browning yani iki isim tarafından kuruldu. 2018 yılında bu projeyi geliştirmeye başlayan Roneil Rumburg ve Forrest Browning bu işe elektronik müzik sevdikleri için başladı. Audius projesi o yılın ağustos ayında ise 5.5 milyar dolar değerinde yatırım aldı. 

Audius şarkıyı plak şirketleri yada aracılar ile insanlara aktarmak yerine doğrudan dinleyiciler ile buluşturmayı hedefliyor. Yani parayı, gücü sanatçılara direkt bir biçimde sağlayacak.

Audius projesinin platform gelirden bir kesinti yapmayacağını belirtiyor. Audius platformunu kullanmaya başladığınızda sizlere iki seçenek sunulacaktır. Tamamen ücretsiz bir biçimde platformu kullanabilirken sadece bir defaya mahsus olmak üzere ödeme yaparak uygulamada bulunan kilitlerin tümünü açabilirsiniz.

Ayrıca şarkılarınızı değiştirilemez tokenler (NFT’ler) olarak satabilmenizi hedefliyor. Kim bilir belki gelecekte Spotify yerine kullandığımız bir platform haline gelir.

Şu andaki piyasa değerine gelecek olursak ₺5.26’dan değer görmekte.

TamaDoge Coin (TAMA)

tamadoge coin

Tamadoge, oyna-kazan yapıya sahip olan metaverse oyunun yerel parasıdır. Bu coini tercih etmenizde ki baş sebeplerin  başında deflasyonist yapıda oluyor olmasıdır.

Yani, coinin arzı hiç artmayacak aksine, kademeli bir biçimde devamlı olarak düşüşü gerçekleşecek. Bu durum da coinin değerini uzun vadede arttıracaktır.

Yani bu oyundaki kullanıcılar, NFT evcil hayvanları alarak onları büyüterek ve belli bir seviyeye getirerek rakip evcil hayvanları alt etmeye çalışır. Nasıl ki gerçek bir evcil hayvan her gün bakıma ihtiyaç duyuyorsa aynı şekilde NFT evcil hayvanınızında da her gün bakıma ve beslenmeye ihtiyaçı vardır.

Tamadoge şu andaki fiyatı 0,015$  ön satış ile yatırımcılarına sunuluyor ve %85 oranında satıldığını da belirtmek isterim.

Lucky Block Coin (LBLOCK)

lucky coin

Ocak 2022 yılı itibari ile piyasalarda yerini alan Lucky coin, bu yılın en popüler aynı zamanda altyapısı güçlü kripto para birimi oldu.

Basit bir şekilde açıklayacak olursak, Lucky coin ‘kripto oyun platformu’ inşa ediyor. Binance Akıllı Zincirde yerini alacak ayrıca geleneksel kripto para çekilişlerini içinde yaşadığımız zamana uygun bir biçimde oluşturmayı hedefliyor.

Lucky Block, bahsetmiş olduğumuz çekilişleri geleneksel ‘çevrimdışı’ yöntemler yerine blok zincir teknolojisini tercih edip gerçekleştirerek adaleti ve şeffaflığı önemli derecede artırmayı hedefliyor. Ayrıca Lucky Block, aklınıza gelebilecek her yerinden yatırım yapabileceğiniz için, şu anda ucuz olan kripto para birimi gelecek günlerde ciddi fiyat artışı ile bizleri şaşırtabilir. Lucky Block, şu anda 0,002’dan işlem görmekte.

Defi Coin (DEFC)

defi-coin-kripto

DEFC, 2021 mayıs ayında piyasaya girişi sağlandı, fakat uzun süredir beklenen yenilikçi bir merkeziyetsiz değişim olan DeFi Swap’ın piyasaya girmesi sebebiyle son haftalarda öne çıktı. DeFi Coin bu borsaya ayrılmaz biçimde bağlı olmakla yetinmiyor, ayrıca  gelir yaratma ve spekülasyon imkanlarıda bizlere sağlıyor.

Defi Coin, mayıs ayının başında DeFi Swap’ın piyasada yerini almasından bu yana coin sahipleri için üç basamaklı getiriler elde ettiğinden, değer potansiyeli için piyasada bulunan en iyi altcoinlerden bir tanesidir. DEFC borsanın coini olduğu için, kripto para yatırımcıları DeFi Coin’i cüzdanlarında tutarak DeFi Swap’ın gelişmesine olanak sağlayabilirler. Şu anda ise piyasa değeri 0,38$’dır.

FETCH.Aİ (FET)

fetch-kripto

Listemizin beşinci ve son sırasında Fetch.ai yer alıyor.Fetch.ai, 2017 senesinde kurulan, blockchain tabana sahip bir makine öğrenimi ve yapay zeka  platformudur. Kişisel ve profesyonel kullanıcılar için hayatı kolay hale getirmeyi hedefleyen kopyalar olan “Dijital ikizler” olarak isimlendirdiğini sağlar. Fetch.ai’nin bizlere sunmuş olduğu ‘Dijital ikizler’, insanlara yemekleri hazır etme ve park etme gibi sıradan işlerde yardımcı olabilir.

Verilmiş olan görevleri otomatik bir biçimde yerine getirir ,aracıyı ortadan kaldırır, böylelikle verilerinizin sahipliğini koruma altına almış olursunuz. Güncel fiyatı ise 0,15$’dır

Son Dakika Kripto Para Haberleri‘ni ve Güncel Altcoin Haberleri‘ne” ilk ulaşan siz olmak isterseniz http://Kriptokulu.com web sitemizi takip edebilirsiniz.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.