dydx coin geleceği

Dydx Coin Nedir? Dydx Coin Yorum ve Analizi

Dydx Coin kurucusu Antonio Juliano’dur. Coinbase ve Uber gibi global ölçekli kurumların içerisinde yazılım mühendisi olarak görev yapmış son derece başarılı bir isimdir.

Merkeziyeti olmayan internet için geliştirmiş olduğu Weipoint adlı arama motorununda yazaılımcısı ve sahibidir.

Başlıklar

Dydx Platformu Nedir?

 Dydx 2017 yılında kurulmuştur. En basit anlatım şekli ile Dydx, spot, marjin ve sürekli vadeli işlemleri destekleyen, son derece güçlü ve merkeziyetsiz bir kripto para borsasıdır. Ethereum blok zincir üzerindeki akıllı sözleşmeler ile desteklenen ve izin gerektirmeyen bir platform olarak karşımıza çıkmaktadır. Dydx platformunu kullanan kullanıcılar borç alabilmekte, borç verebilmekte ve marjin işlemler açabilmektedir.

Kullanıcıların Dydx üzerinden işlem yapabilmesi için kripto para cüzdanı ile platforma bağlanması yeterli olmaktadır.

Dydx kullanıcıları teminatlarını zincir dışı sipariş defterlerine yatırabilmektedir. Yatırılan defterler gözetimsizdir. Kullanıcılar bu defterler ile tread işlemlerini çok daha hızlı br şekilde yürütme imkanına kavuşurlar.

Dydx Coin (Dydx Token) Nedir?

Dydx coin, Dydx platformunun ERC20 tabanlı kripto para birimidir. Token sahiplerine yönetişimde oy hakkı a sunulmaktadır. Dydx sahipleri aynı zamanda stake ödülleri de kazanabilmektedir. Ayrıca Dydx token sahipleri işlem ücretlerinde uygulanan indirilerden yararlanma imkanına da sahip olabilmektedir.

Protokolde likidite ve güvenliği teşvik etmek için DYDX stake havuzları kullanıma sunulmuştur. Alım satım, likidite sağlama ve ödül programları Dydx’in büyümesini ve kullanıcılar tarafından benimsenmesini sağlamaya yönelik atılmış adımlardır.

3 Ağustos 2021 yılında 5 yıl içerisnde arz edilmesi planlana 1 milyar Dydx coin dağıtımına başlanmıştır.

dydx coin yorum

Dydx Token Kullanım Alanları Ve Avantajları Nelerdir?

Dydx kullanıcıları için platform içerisinde 3 farklı ödül sistemi yer almaktadır. Belirlenen ödül sistemi şu şekildedir;

  • Geriye Dönük Madencilik Ödülleri; Katman 2 protokolünde işlem yapan kullanıcılar ile platformda oldukça uzun bir süredir işlem yapan kullanıcılar arasında dağıtılmaktadır.
  • Trade Ödülleri; katman2 protokolünde işlem yapan traderlere dağıtılır. Böylece traderler Dydx katman 2 protokolünü kullanmaya teşvik edilir.
  • Likidite Sağlayıcı Ödülleri; aktif bir etheryum adresine sahip olan ve döngüde minimum yüxde beşlik üretici hacmini koruyan, kullanıcılara dağıtılmaktadır.

Tüm bu özellikleri ile Dydx coin, Dydx katman 2 protokolünü destekleyen son derece güçlü bir ekosistem oluşturmaktadır. Yapılan tüm bu çalışmalar Dydx katman2 protokolünün büyümesine ve benimsenmesine son derece büyük katkı sağlamaktadır.

Dydx Coin Nereden Alınır?

Dydx coin kripto para borsaları üzerinden ve Dydx merkeziyetsiz borsasından satın alınabilmektedir. Ayrıca ülkemizde bitlo.com üzerinden son derece kolay ve güvenli bir şekilde Türk lirası ile Dydx alınıp satılabilmektedir.

Dydx platformu, katman 2 protokolü ile beraber çok daha fazla hız ve çok daha az maliyet sunmaktadır. Dydx mobil uygulama Mart 2022 de piyasaya sürülmüştür. Uygulama üzerinden de alım satım işlemleri gerçekleştirilebilmektedir.

Akıllı sözleşmeler Nelerdir?

Dydx platformunu destekleyen ve farklı fonksiyonlara sahip sözleşmeler ile güvenli ortam oluşturulmaktadır. Belirtilen sözleşmeler şu şekildedir;

  • Dydx Token Sözleşmesi.
  • Yönetim Sözleşmesi.
  • Uygulama Sözleşmesi.
  • Dydx Öncelikli Zaman Sözleşmesi.
  • Dydx Yönetim Stratejisi Sözleşmesi.
  • Güvenlik Modülü Sözleşmesi.
dydx coin

Dydx Coin Yorum

Son zamanlarda pek çok kripto para borsasında işlem görmeye başlayan Dydx oldukça büyük bir ilgi ile karşılanmıştır. Bu durum Dydx platformunun arkasındaki ekibe ve sunulan projeye duyulan güvenin de bir göstergesi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Birçok traderin işlem yaptığı Dydx platformunun çok daha fazla büyümesi için gerekli çalışmalar gerçekleştirilmektedir. Bu neden ile uzun vade yatırımcıları için Dydx’in avantajlar sunması muhtemeldir.

Son Dakika Kripto Para Haberleri‘ni ve Güncel Altcoin Haberleri‘ne” ilk ulaşan siz olmak isterseniz Web Sitemizi takip edebilirsiniz.

UMA Coin fiyatını anlık olarak öğrenmek isterseniz, buradan kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.