en çok bitcoin kimde var

Dünyada En Çok Bitcoin Sahibi Kimdir?

Günümüzde 100 milyonu aşkın kişide Bitcoin bulunuyor. Fakat 100 milyon kişi dünyada ilk çıkış yapan kripto paraya sahip olsa da, ellerinde olan miktarlar doğal olarak devamlı değişiyor. Hatta şu anda Bitcoin sahibi olan insanların sadece %1’den daha az insan bulunan miktarın yaklaşık üçte birine sahip durumda.

Dünyada en çok Bitcoin‘e sahip olan yedi kişinin isimleri de bilinmekte ve bu adları sizler için listeledik. Gelin birlikte en çok Bitcoin kimde bulunuyor ona bakalım.

Başlıklar

Satoshi Nakamoto

Bu listenin ilk başında Satoshi Nakamoto yer alıyor. Nakamotoyu listenin geri kalanlarından ayıran bir özelliği var. Tam anlamı ile kim olduğunun bilinmiyor ve bu ismin Bitcoin’in kurucusu olduğunun düşünülüyor.Günümüze kadar pek çok insan Bitcoin’in gerçek kurucusunun Satoshi Nakamoto olduğunu iddia etti. Fakat halen daha kesin bir bilgi mevcut değil.

Satoshi Nakamoto, Bitcoin‘i 2009 senesinde ortaya çıkarttı. Ayrıca iddia edilenlere göre ise yapmış olduğu Bitcoin madenciliğiyle günümüze kadar 1.125.150 BTC üreterek dünya genelinde en üretimi gerçekleştirilen BTC madencisi oldu. Üstüne üstlük Nakamoto’nun üretmiş olduğu bu BTC’lerin sadece yarısını tuttuğu söylentiler arasında.

en çok bitcoin sahibi kimdir

Cameron ve Tyler Winklevoss

Kardeş olan Cameron ve Tyler popüler bir kripto para borsası olan Gemini’nin kurucuları. Aynı zamanda Winklevoss Capital’ın da kurucuları. Bu kardeşler Mark Zuckerberg ile yaşamış oldukları tartışmadan 65 milyon dolar almalarının ardından isimlerinden oldukça fazla söz ettirdiler.

İkili, 2013 senesinden, günümüzdeki değerinin çok daha altında kripto para biriminin üstünde 11 milyon dolarları olduğunu dile getirmişlerdi. Cameron ve Tyler, geçen seneler içerisinde ellerinde bulunan Bitcoin’i tutarak sabırlı oldular ve günümüzde 6 milyar dolara yakın Bitcoinleri bulunuyor.

Barry Silbert

Barry Silbert Dijital Para Birimi Grubu (Digital Currency Group – DCG) kurucusu aynı zamanda CEO’dur.

Her ne kadar Barry Silbert’in ne kadar Bitcoin’e sahip olduğu bilinmiyor olsada, Silbert’e ait olan firmalardan bir tanesi olan (dijital para birimi yatırım firması) Greyscale 650 bin den daha çok Bitcoin’e sahip.

Tim Draper

Amerikalı olan Tim risk sermayesi yatırımcısı ayrıca Draper Üniversitesi’nin kurucusudur. 1980 yılından bu yana Tim Draper Skype, Coinbase ve Tesla gibi firmalara erken yatırlar yapıyor. Bir kripto para milyoneri olmasının altında yatan neden ise Bitcoine erken yapmış olduğu yatırımlardır.

Draper, 2014 senesinde yasal olmayan bir Silk Road online pazarında ele geçirilmesinden sonra düzenlenen açık arttırmada 19 milyon dolar karşılığında 30.000 Bitcoini almıştır.

Sam Bankman-Fried

Sam 2014 senesinde MIT’den mezun olduktan beş yıl sonra FTX’i kurdu. Aynı zamanda 2017 yılında  bir kripto ticaret firması olan Alameda Research’ı kurdu.

Fried, 2018 senesinde Bitcoin’e yatırım yapmaya başladı ve günümüzde 22,5 milyar dolar değerinde, Satoshi Nakamoto’dan sonra, elindeki bulunan Bitcoin miktar bilinen en zengin isimlerden bir tanesi oluyor.

sam bankman kimdir

Michael J.Saylor

Saylor 1989 senesinde farklı firmalar için bulut tabanlı hizmetler ve yazılım programları sunan MicroStrategy firmasını kurmuştur. Fakat dot-com balonu esnasında MicroStrategy firması tamı tamına 6 milyar dolar kaybederek yok olma derecesine gelmiştir.

2019 yılında risk alarak Bitcoin yatırımları yapmaya başladı şu anda ise kendisi 17.700 Bitcoin’e ve MicroStrategy firması 120.000′den fazla Bitcoin’i bulunuyor.

Brian Armstrong

Armstrong, işletme ortağı olan Fred Ehrsam ile birlikte 2012 senesinde bir kripto para borsası olan Coinbase’i kurdu. Coinbase günümüzde 73 milyonu aşkın kullanıcısıyla  dünyanın en popüler kripto para borsalarından bir tanesi.

Armstrong’un tam anlamı ile ne kadar Bitcoin’e sahip olduğu bilinmiyor olsada de, Armstrong’u Amerika’daki en zengin insanlardan biri haline getiren bu miktarın oldukça yüksek olduğu düşünülmekte.

Son Dakika Kripto Para Haberleri‘ni ve Güncel Altcoin Haberleri‘ne” ilk ulaşan siz olmak isterseniz Web Sitemizi takip edebilirsiniz.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.