dot coin yorum

DOT Coin Yorum ve Geleceği 2023 – 2025

Dot Coin, İsviçre menşei sahibi bir projedir. Merkeziyetsiz olması onu öne çıkartır. Aynı zamanda kripto para ağlarını birbirine bağlaması ile tanınır. Blockchain teknolojisine sahip olan bazı ağları birbirine bağlayan internet zinciri kurmayı amaçlayan Dot coin yorum ve geleceği hakkındaki tüm bilgileri yazımızda bulabilirsiniz.

Polkadot’un kendi tokeni olan Dot, bir vakıf tarafından kurulmuştur. Onu kuran vakfın ismi Web3 Foundation olarak bilinir. Merkezi İsviçre’de olduğu için bu coinin merkezi de İsviçre olarak kabul görür. Dot kuran şirket aynı zamanda Ethereum kurucu ortağıdır. Bundan dolayı coine olan ilgi her geçen gün ve dakika daha da artmaktadır.

Başlıklar

Dot Coin Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Polkadot nedir sorusunu günümüzde pek çok kişi sormaktadır. Çünkü herkes ortaya çıkan bu başarılı projeye giriş yapmadan önce onun hakkında bilmek istediği her şeyi öğrenmeye çalışmaktadır. Burada karşımıza çıkan Polkadot ise tam olarak başarılı bir projedir. Polkadot genel anlamda farklı ağları birbirine bağlar. Ancak bu ağların özel bir izne gereksinim duymaması gerekir.

dot coin geleceği

Dot incelediğimizde karşımıza 4 tane bileşen çıkar. Bunlar:

  • Relay Chain isimli ve projenin olmazsa olmazı olarak nitelendirilen bir parametredir. Güvenlik, fikir birliği gibi konular burada gerçekleşir.
  • Parachain isimli bir bileşen ise kendi token üretmek isteyen kişilere yardımcı olur.
  • Parathread isimli bir bileşen ise bağımsız zincir yapısı oluşturur.
  • Bridges ise bağlantı ve köprü görevi görür.

Bunun gibi farklı bileşenlere sahip olan Polkadot, sizlere her anlamda aradığınızı fazlası ile sunar. Kaliteli ve başarılı bir şekilde karşımıza çıkan proje için yatırımcılarda merakla projeyi incelemektedir.

Polkadot İstatistikleri

19 Ağustos 2020 yılında piyasalardaki yerini alan Dot coin, karşımıza farklı istatistikler ile çıkmıştır. Genel anlamda başarılı bir coin olması da hem kurucularının hem de projesinin oldukça sağlam temeller üzerine atılmasından kaynaklıdır. Dot coin istatistikleri karşımıza şu şekilde çıkar:

  • Toplam arz: 1.260.338.303
  • Dolaşan arz: 1.144.314.633
  • ATH: 04.11.2021 – 55$
  • En düşük değer: 20.08.2020 – 2,69$

Bu verilere sahip olan Dot coin karşımıza 2020 yılından beri sağlam temeller üzerine kurulu bir şekilde çıkmıştır. Zaman zaman fiyat grafiği BTC ile eşdeğerli bir şekilde hareket etse dahi bu durum ilerleyen süreçlerde giderek değişmektedir.

dot coin resim

Dot Coin Yorumları

Dot coin yorumları olarak baktığımızda karşımıza ETH gibi büyük sanal paraların kurucusu olan bir şirket çıkmaktadır. Bu şirketin ismi dahi insanlara güven vermeye yetmektedir. Üstelik kurucusu olan WEB3 Foundation isimli şirkete kripto dünyasında güvenen çok fazla kişi vardır. Bu da coinin sağlam temeller üzerine kurulduğunun bir göstergesidir.

Dot coin aynı zamanda merkeziyetsiz bir yapıya da sahiptir. Polkadot alım veya satım işlemleri yapabileceğiniz çok fazla borsada vardır. Çoğu borsada listeli olan DOT token bu anlamda erişiminin de kolay olmasını sağlamıştır. Sizler de dilerseniz farklı borsalardan DOT alım veya satım işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Dot Coin Geleceği

Dot coin geleceği konusunda aslında insanların çokta fazla temkinli yaklaştığını görmemekteyiz. Çünkü bu coin geleceği itibari ile karşımıza oldukça sağlam bir şekilde çıkmaktadır. Dot token genel itibari ile sizlerin de gelecek konusundaki en büyük endişelerini giderir. Bitcoin ile zaman zaman aynı yönde hareket etse dahi sağlam duruşu onu ani kırılımlara karşı korumaktadır. Her halükarda iyi bir gelecek bekleyen bu coini alarak stake etmeyi ve soğuk cüzdanlarınızda taşımayı düşünebilirsiniz.

Son Dakika Kripto Para Haberleri ve Güncel Bitcoin Haberleri ile ilgili haberlere ilk ulaşan siz olmak isterseniz Web Sitemizi takip edebilirsiniz.

DOT Coin fiyatını anlık olarak öğrenmek isterseniz, buradan kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.