Denizbank eft saatleri

Denizbank EFT / HAVALE Saatleri, Denizbank EFT Ücreti 2023

Denizbank EFT Saatleri 2023 ve Denizbank EFT Ücreti. Her bankada olduğu gibi Denizbank’ta da havale ve EFT işlemini kolaylıkla gerçekleştirebiliyorsunuz. Bankalardan, mobil bankacılık üzerinden , internet bankacılığından ve ATM’lerden bu işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Başlıklar

EFT Nedir? Denizbank EFT Saatleri ?

Birbirinden farklı iki banka arasında gerçekleştirilen para transferine EFT denir. Yani Denizbank’tan başka bir bankanın hesap numarasına göndereceğiniz işlem EFT işlemidir. EFT işlemleri hafta içi yapılmaktadır. Hafta içi sabah 08.00’da başlar. Akşam 16.30 ise işlemin bitiş saatidir. Bankanın açılış ve kapanış saatleri içerisinde yapılan bir işlemdir.

denizbank eft ücretleri

Bu saatler haricinde gerçekleştirilen EFT’ler bir ertesi günün iş saatinde işleme alınarak gerçekleştirilir. İşlem saati dışında yapılan EFT, talimat olarak görüntülenir. Cuma günü 16.30 bitiş saatinden sonra araya hafta sonu tatili girmektedir. Bu yüzden Cuma 16.30’dan sonra gerçekleşen EFT’ler ilk iş gününe, yani pazartesi gününe talimat olarak girilir. Pazartesi 08.00′ da Cuma 16.30 dan sonra yapmış olduğunuz para transferi, geçiş yapar. 

Denizbank EFT Ücretleri

EFT işlemlerinin Denizbank’ta yapıldığı saat de önem arz etmektedir. 08.00 ile 16.00 arasında yapılan işlemler normal sayılırken 16.00 ile 16.30 arasında yapılan işlemler gecikmeli işlem olarak görülür. Gecikmeli işlemlerde banka daha farklı işlem ücreti almaktadır. Denizbank kapanış saatlerinde daha yoğun olmasından dolayı, bu saatlerde yapılmış İşlemleri gecikmeli görür ve yüksek ücretlendirmeye tabi tutar. İşlemlerinizi buna uygun şekilde gerçekleştirirseniz -16.00’dan önce- yüksek ücretlendirmeye çarpmamış olursunuz. 

Her bankanın kendi politikası gereği belirlediği EFT ücretleri değişkenlik gösterir. Yapacağınız işlemde gönderilen paranın miktarına göre işlem tutarı da değişiklik gösterir.  Eğer transferinizi şubeden gerçekleştirecekseniz 1 ile 5 TL arasında işlem ücreti oynar. Geç yapılan EFT işlemlerinde ise bu sayı 1 ile 8 TL arasında gerçekleşir.  Bu rakamlar ATM’den yatırdığınız tutarlar için de hemen hemen geçerlidir. Fakat internet bankacılığı veya mobil bankacılık üzerinden gerçekleştireceğiniz transfer işlemi çok daha uyguna gelmektedir. 1000 TL ‘ ye kadar göndereceğiniz tutarda 1.14 TL ücret kesintisi yapılır. 50.000 TL’ye kadar yapılacak ödemelerde ise en fazla 2,29 TL kesinti yapılmaktadır.

Bu yüzden EFT işlemlerinizi çoğunlukla mobil bankacılık ya da internet bankacılığı üzerinden yapmanız karınıza olacaktır. Bahsetmiş olduğumuz tüm bu rakamlar, gecikmeli saatte yapılan işlemlerde değişkenlik gösterebilmektedir.

denizbank eft saatleri 2023

EFT’nin Hesaba Geçiş Süresi

İşlem saatleri içerisinde yapılan EFT 08.00/16.00 arasında bir saatte banka işlemlerinin yoğunluğuna göre geçiş yapabilmektedir. Genellikle gönderilen para 5 ila 10 dakika arasında bir süre içerisinde diğer bankanın hesabına aktarılmış olmakta. Ancak banka her zaman bu işlemi hızlı bir şekilde yapamamaktadır.

Yoğunluğun yaşandığı saatlerde genellikle yarım saat kadar bir süre sonra para diğer hesaba aktarılmış olur. Yapılan EFT transferi için ayrılmış rakam 100.000 TL’dir. 100.000 TL’ye kadar tüm Transferlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. En alt gönderim limiti ise 1 TL olarak belirlenmiştir.

Havale Nedir ? Hangi Saatler Arasında Gerçekleşir ?

Havale işlemi, aynı banka içerisinde farklı hesaplara yapılan para transferidir. Denizbank Havale işlemi için göndereceğiniz para yine Denizbank’tan bir hesaba gönderilmektedir. Bu işlem banka için daha kolay olduğundan herhangi bir işlem trafiği yaşanmaz. Dilediğiniz zaman havale işlemi gerçekleştirebilirsiniz. EFT gibi herhangi bir gün veya saat sınırlaması bulunmamaktadır. Hafta sonu veya bayramlarda da olmak üzere havale işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Bazen farklı durumlarda acil göndermek istediğiniz meblağlar için ekstra ücret ödemesi gerçekleştirilebilir. Çalışmış olduğunuz iş yeriniz de Denizbank üzerinden anlaşmalı ise , yani maaşlarınız da Denizbank hesabınıza yatıyorsa, maaş hesabı olduğundan dolayı havale işlemleriniz ücretsiz gerçekleşir.

Son Dakika Kripto Para Haberleri ve Coin Yorumları ile ilgili haberlere ilk ulaşan siz olmak isterseniz Web Sitemizi takip edebilirsiniz.

Denizbank EFT / HAVALE Saatleri ve Denizbank EFT / HAVALE Ücretleri hakkında daha fazla bilgi öğrenmek isterseniz, buradan kolaylıkla Denizbank resmi sitesine ulaşabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.