mana coin yorum

MANA Coin Yorum ve Geleceği 2023 – 2025

Bu yazımızda “Mana Coin Yorum ve Geleceği” başlıkları üzerinde duracağız. Hayatımıza oldukça hızlı bir giriş yapan Metaverse evreninin baş rolünde olan Mana Coin yazısına isterseniz hızlı bir giriş yapalım.

Başlıklar

Decentraland (Mana) Nedir?

Decentraland (MANA), kullancıların sanal ortamda içerikler ve uygulamalar oluşturmasına, para kazanmasına olanak sağlayan sanal gerçeklik platformudur. Ethereum blok zincirinde kurulmuştur. Bu sanal dünyada insanlar üzerine istediği bir yapıyı inşa edebileceği araziler satın almaktadırlar. Satın aldıkları arazilerde istedikleri zaman gezebilir veya para kazanabilirler.

2017 yılında 24 milyon dolarlık ICO’nun ardından piyasaya sürülmüştür. 2019 yılında kullanıcılara kapalı olarak betası başlatılmış, 2020 yılının Şubat ayında ise kullanıcılara açılmıştır. O zamandan günümüze kadar geçen süreçte kendilerini bir hayli geliştirmişlerdir. LAND alanlarında oyunlar, 3 boyutlu sahneler ve çeşitli aktiviteler yaratmışlardır.

mana coin yorum

2 Farklı Token Mevcut

Decentraland’a ait iki farklı token vardır. Bunlardan en bilineni MANA’dır. Sanal platform pazarında avatar, isim veya kıyafet almak için MANA Token harcaması yapabilirsiniz. Diğer tokenin adı ise LAND’dır. LAND tokeni satın almak istiyorsanız MANA tokeni yakmak zorundasınız.

Decentraland da diğer insanlarla sohbet edebilir, onlarla çeşitli oyunlar oynayabilir ve aktiviteler katılabilirsiniz. Satın aldığınız arsalara ise isterseniz kendinize ait bir ev inşa edebileceğiniz gibi isterseniz de sadece reklam alanı olarak tasarlayıp, para karşılığı insanların reklamını yayınlayabilirsiniz. Decentraland bu çok yönlülük sebebi ile insanların ilgisini son derece çekmiş bulunmakta.

Mana Coin Nedir?

Mana, Decentraland’da avatar, isim, kıyafet, mal veya hizmet almak için kullanabileceğiniz dijital varlıktır. ERC-20 tabanıyla Ethereum üzerine oluşturulmuştur.

Ağustos 2022 tarihi itibariyle, 47 milyar MANA tokenı piyasada yer almıştır. Bu sayı mevcut toplam 2,19 milyar MANA arzının yaklaşık %67’sine eşittir. Ayrıca değinmek istiyoruz ki Decentraland’da yapılan her pazaryeri işlemlerinde %2.5 MANA yakıma gönderilecektir. Bu sayede MANA sayısının gitgide azalması bekleniyor.

mana coin yorum ve geleceği

Decentraland’ın Kurucuları Kimlerdir?

Decentraland’ın kurucuları Ariel Meilich ve Esteban Ordano’dur.  Kurucuların ikisi de projedeki görevlerinden ayrılmıştır ancak danışman olarak hizmet vermeye devam etmektedirler.

Ariel Meilich, iş dünyası tarafından startuplarıyla tanınan bir kişidir. Silikon Vadisi’nin önde gelen girişim fonlarından birisi olan Charles River Ventures’te de analist olarak çalışmıştır.

Esteban Ordano, Decentraland’ın eski teknoloji lideridir. Kendisi Ariel’den farklı olarak iş dünyasında değil kripto dünyasında oldukça tanınan birisidir. BitPay’da yazılım mühendisi, Matic Network’te ise danışman olarak çalışmıştır. Smart Contrat Solutions adını verdiği kendi akıllı sözleşme geliştirme firmasını yönetmektedir.

Kurucular aktif olarak Decentraland’da liderlik etmeseler de Decentraland Vakfı tarafından gelen yoğun istekler sonucunda ekosistemin devam etmesi için önemli katkılar sağlamaya devam etmektedirler.

MANA Coin Nasıl Satın Alınır?

Kripto para yatırımcıları “MANA Coin e Nasıl Sahip Olunur?” sorularını sıkça duyarlar. MANA Tokene sahip olmanın 2 yolu vardır.

  • 1- Madencilik: MANA Token madenciliği olan bir token olarak piyasaya sürülmüştür. Madencilik yaparak MANA Tokene sahip olabilirsiniz.
  • 2- Satın Almak: Kripto para borsalarının hemen hemen hepsi MANA Tokenı satmaktadır.  Türk Lirası ile MANA satın almak isterseniz. Paribu üzerinden kolayca satın alabilirsiniz. Global bir borsa kullanıcısı iseniz; Binance, Gate.io, Mexc, KuCoin, Huobi, OKX, Uniswap gibi platformlardan satın alabilirsiniz.

Son Dakika Kripto Para Haberleri ve Güncel Bitcoin Haberleri ile ilgili haberlere ilk ulaşan siz olmak isterseniz Web Sitemizi takip edebilirsiniz.

Mana Coin fiyatını anlık olarak öğrenmek isterseniz, buradan kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.