cosmos atom coin yorum

Cosmos (ATOM) Coin Nedir? Atom Coin Yorum

En çok yatırım yapılan kripto paralardan bir tanesi olan atom coin yukarı yönlü yükselişlerinden dolayı yeni yatırımcıları kendine doğru çekerken, insanlar ise ATOM coin nedir sorularını daha çok sormaya başladı. Şimdi ise sizlerle ATOM coin nedir sorusunu cevaplayacağız.

Başlıklar

ATOM Coin Nedir?

cosmos coin nedir

Atom coin, cosmos blockchain gerçek yönetişim için tercih edilen stake edilebilen kripto parasıdır. Fakat Binance Smart Chain, Polygon ve Ethereum blockchain de işlem görmektedir.

Cosmos’ta ‘Zone’ yani Bölge olarak isimlendirilen yerdeki ağ doğrulayıcıları, Aton coini stake yaparak yani parayı cüzdanda tutmak hiçbir işlem yapmamak, paylarını aza düşürme seçeneği ile hub’lara katılabilirler. Atom coin, Cosmos platform dünyasında ki işlem ücretlerinin ödenebilmesi için kullanılan kripto paraya denir.  

İnsanlar, blok ödüllerinin bir çoğunu kazanmaya devam ederken, bu tokenlerin başka doğrulayıcılara verebilir, oy tahsis edebilir ayrıca Atom coini devir ettikleri doğrulayıcılar içinde oylama seçeneklerine bağımlı bir şekilde kolayca geçiş yapabilme esnekliğine sahip oldukları için, doğrulayıcılar dürüst bir biçimde performans göstermeye sevk eder.

ATOM Coin Arzı Ne Kadar?

Şimdi ise sizlerle büyük ihtimalle hepimizin merak ettiği atom coin’in ne kadar arzı olduğudur. Atom coinin arzının şu anda bir sınırı bulunmuyor bunun yerine ise cosmos, stake edilen yani cüzdanda tutulan Atom miktarına göre yaratılan token miktarlarını ayarlar.

2020 yılı itibari ile, yıllık yüzde 7 ile yüzde 20 arasında bir enflasyon oranı ile sonuça ulaşır. Dolaşımda olan arz da 286 milyon tanedir.

Cosmos Coin’in Kurucusu Kimdir?

Kurucusu ve geliştiricisi demek doğru olmaz çünkü bunu bir değil üç kişi birlikte yaratmıştır bu isimler ise şu şekildedir; Jae Kwon, Zarko Milosevic ve Ethan Buchman’dır.

Cosmos Coin Hangi Ülkeye Ait?

Atom coin hangi ülkeye ait olduğunu söylemek gerekirse, herhangi bir ülkeye ait değildir ait değildir diyebiliriz. Bunun yerine ise bir şirketin sorumluluğu altındadır.

Cosmos (ATOM) Coin Projesi Nedir?

atom coin yorum

Merkeziyetsiz bir gelecek için yaratılmıştır. Birbiri ile bağlı uygulamalar ayrıca hizmetlerden oluşan gün geçtikçe gelişen bir dünyadır.

Tron’un yaratıcısı ekibi tarafından “İnternetin Blok zinciri” olarak isimlendirilen Cosmos, aralarındaki işlemleri kolaya indirmek için açık kaynaklı araçlarla harmanlanan bir kripto ağları yaratmayı amaçlıyor.

ATOM projesini başka projelerden ayıran özellikleri, özelleştirilebilirlik ve birlikte çalışabilirlik üzerindeki odaklanabilirliktir. Cosmos ağındaki hedef ise kendi ağını önde tutmak yerine, hiçbir merkezi taraf faaliyetini kolay olmasını sağlamadan, verileri ayrıca token’ların programlı bir biçimde paylaşılabildiği bir ağ dünyasını teşvik etmektir. 

Cosmos ağının üç adet katmanları bulunur bunlar işe şu şekildedir;Uygulama,ağ oluşturma,konsensüs.

Uygulama: Ağın durumunu güncelleyerek işlemleri işler.

Ağ Oluşturma: Blok zincirler ve işlemler arasında oluşacak iletişime izin verir.

Konsensüs: Düğümlerin sitemin içinde bulunduğu durum üzerinde anlaşmalarına olanak sağlar.

ATOM Coin Nasıl Alınır?

Bu işlem seçeceğiniz her hangi bir borsa ile çok kolaydır. Size en uygun borsayı seçtikten hemen sonra kendinize üyelik oluşturmanız gerekmektedir. (Kendinize en uygun borsayı seçebilmek için sayfamızda sizleri bilgilendirmek için yazdığımız yazılarımıza göz gezdirebilirsiniz.) Kendinize üyelik oluşturma işlemini yerine getirdikten hemen sonra almak istediğiniz miktara uygun para yatırarak ATOM para alım satımını başlatabilirsiniz. Unutmamalısınız ki geçtiğimiz günlerde yaşanan çok fazla dolandırıcılık vakaları yüzünden kripto para borsası seçiminiz oldukça önemlidir.

Son Dakika Kripto Para Haberleri‘ni ve Güncel Altcoin Haberleri‘ne” ilk ulaşan siz olmak isterseniz http://Kriptokulu.com web sitemizi takip edebilirsiniz.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.