coinshares kaybedenler kulubune dahil oldu eQJlv9LA

CoinShares, Kaybedenler Kulübüne Dahil Oldu!


Kriptokulu.com

Avrupa merkezli kripto varlık yöneticisi CoinShares, geçtiğimiz yıla ilişkin gelirlerinde yüzde 97’ye ilişkin bir düşüş yaşadığını duyurdu.

FTX ve Alameda’nın yaşadığı çöküş ve piyasalara yansıyan tesirleri, milyonlarca kripto yatırımcısını güç durumda bırakmıştı. Ayrıyeten bu çöküş, kurumsalların da kripto tarafındaki ziyanlarını ortaya çıkardı. Birçok şirket, FTX ve Alameda olaylarını münasebet göstererek iflas bildirmek zorunda kaldı. Bu kurumsallardan birisi olan CoinShares, 2022 gelirinde yüzde 97’ye yakın bir düşüş yaşadığını açıkladı. Varlık yöneticisi, bu gelir kaybını FTX’in çöküşüne bağladı.

Kripto Varlık Yöneticisi CoinShares, 2022 Gelirinde Düşüş Yaşadı

Kripto varlık yöneticisi CoinShares tarafından paylaşılan dördüncü çeyrek raporuna nazaran, şirketin geliri 2021’de 113 milyon sterlin olurken, 2022 yılında 3 milyon sterlin oldu.

Kripto kuruluşu, gelirlerinde 110 milyon sterlinlik bir kayıp yaşamış oldu. Yüzde 97’ye tekabül eden bu ölçü, FTX’in çöküş yaşadığı devirle ilişkilendirildi. CoinShares’in, FTX çöküşünde 26 milyon sterlin kaybettiği ileri sürüldü.

Kripto varlık yöneticisi daha evvel, FTX’te sıkışan 30 milyon dolarlık bir varlığı olduğunu tabir etmişti. CoinShares CEO’su Jean-Marie Mognetti, durumu piyasadaki makûs aktörlere bağladı.

Konuyla ilgili görüşlerini paylaşan Mognetti, “2022’de bölümü rahatsız eden iflaslar ve dolandırıcılıklar, yatırımcıların artık emniyetli, kontrole tabi kurumsal oyuncular aramasıyla piyasaya yeni bir ihtiyat duygusu getirdi” dedi.

Ayrıca varlık yöneticisi, geçtiğimiz yılın sonlarına yanlışsız portföyünde 1.4 milyar sterlinlik varlıkların olduğunu belirtmişti. Bu varlıklara ardını yaslayan kuruluş, kendisini Avrupa’nın en büyük dijital varlık yatırımcısı ve ticaret kümesi olarak nitelendiriyor.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.