link-jpeg

Chainlink (LINK) Coin Nedir? LINK Coin Yorum ve Analizi

Chainlink (LINK) Coin her geçen gün popülerliğini arttırarak devam ediyor. Hal böyle olunca insanlar yatırım yaparken bu coini görmezden gelemiyor. Bizim ise buradaki görevimiz bu coinin her geçen gün adını duyan sizler için chainlink coinin bir diğer değişle LINK coinin ne olduğuna dair sizleri bilgilendirerek merakınızı bir nebze de olsa giderebilmek.

Başlıklar

CHAİNLİNK (LİNK) COİN NEDİR ?

link-coin

Haziran 2017 yılında Amerika Birleşik Devleti’nin San Francisco şehrinde faaliyetlerini yürütmekte olan finansal nitelikteki bir teknoloji şirketi tarafından hayata geçirilmiştir. Chainlink ERC-20 alt tabanı üzerine inşa edilmiştir. Chainlink Coin’in diğer bilinen adı LINK Coin’dir.

Chainlink’in geliştiricilerinin imzalamış olduğu akıllı sözleşmelerin veri akışları, web API’leri ayrıca alışıla gelmiş banka hesap ödemeleri, benzer zincir dışı kaynaklara ulaşılmasına onay vermek şartı ile akıllı sözleşmeler aracılığı ile blok zincir arasında var olan bağıntıyı sağlamayı amaçlayan güvenilir birer blok zincir  aracı diyebiliriz.

Chainlink diğer bir değişle LINK kripto para geliştiricileri, akıllı sözleşmelerin alışıla gelmiş yasal anlaşmalara duyulan ihtiyacı değiştirmeyi amaçlamıştır. Çoğu endüstride önemli derecede değişime gidebilmiş olmasına karşın, blok zincir teknolojisi ile ilgili temel düşünce birliği protokollerinin akıllı sözleşmelerin başka geleneksel yani alışıla gelmiş sistemleri ile etkin bir biçimde iletişim kurulmadığını düşündüklerinden dolayı blok zincir harici sistemler aracılığı ile bir köprü görevi görmek istediklerini dile getirmiştir.

Chainlink dünyası, LINK token ve Link ağı etrafında şekillenir. API’ler ve başka platformların piyasaya sürülmesiyle LINK coinin geliştiricileri iş hayatında akıllı sözleşmelerin uygulanmasını ve kullanılmasını çoğaltmayı amaçlamaktadır.

Chainlink ağı, bir veri beslemesi olan veya farklı bir API’ye sahip olan insanların Chainlink belirteçleri karşılığında, direkt bir biçimde akıllı sözleşmelere sunabilmeleri için imkan sunacaktır. Bu tarz şahıslar, API tabanlı niteliğe sahip olan hizmetlerini direkt biçimde LINK coin karşılığında akıllı sözleşmeye ve blok zincir sistemine katmaktadır.

LINK Kelime Anlamı Nedir? Neden LINK?

Şimdi ise hepimizin merak ettiği link kelimesinin anlamına ve neden link kelimesinin kullanıldığına.

Link’in kelime anlamı “bağlantı” demektir.

link-coin-nedir

İnternet sayfalarında hypertext aracılığı ile internet kullanan bir şahısın farklı bir web sayfasına yada uygulamasına yönlendirilmesini sağlayan tıklanabilir, köprü metni veya resmi diyebiliriz.

LINK Coin tüm dünyaya hizmet verebilecek potansiyel de bir teknoloji olup dünyada var olan çoğu sektör bu teknolojiyi kullanamıyordu. Bu konuda Chainlink coin kullanıcıları için zincir dışı uygulama programlarında bulunan, veri havuzlarındaki ve buna benzeyen niteliğe sahip başka kaynaklarda bulunan verilerin bu sürece dahil edilmesini amaçlamaktadır.

Chainlink Coin merkeziyetsiz bir “oracle (uzman)” ağı olarak kullananlara hizmet veriyor. LINK günümüz dünyası ile birlikte blok zincir arasında işlem gören bir “temsilci” olarak da isimlendirsek yanlış olmaz. Başka bir deyişle Chainlink coin dünyamızda bulunan verileri bünyesine toplayarak blok zincire harmanlayarak ve bu verilerin akıllı sözleşmelerde tercih edilmesini amaçlamaktadır.

CHAİNLİNK COİN NASIL ALINIR?

Bu işlem tercih edeceğiniz herhangi bir borsa ile çok kolay bir şekilde halledebilirsiniz. Size en uygun borsayı seçtikten hemen sonra kendinize üyelik oluşturmanız gerekmektedir. (Kendinize en uygun borsayı seçebilmek için sayfamızda sizleri bilgilendirmek için yazdığımız yazılarımıza göz gezdirebilirsiniz.)

Kendinize üyelik oluşturma işlemini yerine getirdikten hemen sonra almak istediğiniz miktara uygun para yatırarak Chainlink Coin para alım satımını başlatabilirsiniz. Unutmamalısınız ki geçtiğimiz günlerde yaşanan çok fazla dolandırıcılık vakaları yüzünden kripto para borsası seçiminiz oldukça önemlidir. (“Kripto Para Borsaları” adlı yazımızı okuyarak kendinize uygun borsayı seçebilirsiniz.)

Son Dakika Kripto Para Haberleri‘ni ve Güncel Altcoin Haberleri‘ne” ilk ulaşan siz olmak isterseniz http://Kriptokulu.com web sitemizi takip edebilirsiniz.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.