ada coin yorum

Cardano (ADA) Coin Nedir? ADA Coin Yorum

Başlıklar

Cardano (ADA) Coin Nedir?

cordano (ADA) coin nedir

Cardano diğer adıyla Ada Coin merkezi bulunmayan uygulamalar için oluşturulmuş bir hesaplama platformu ayrıca ekosistemdir.

Platform da, olan blockchain sisteminin bildiğimiz  bütün problemlerini, en önemlilerinden biri olarak ölçeklenebilirlik, birlikte çalışabilirlik ayrıca esnekliği çözebilme vasfı ile oluşturulmuştur. Bilimsel bir olguya odaklanan ve hakemli akademik araştırmaya dayanan zeminde oluşturulmuş, yaratılmıştır.

ADA Coin, kusuru olmayan ve güvenli varlık transferi, gelişmiş akıllı sözleşme işlevselliği ayrıca çok karışık olan DApp’leri bile bünyesinde barındırma ve çalıştırabilme yeteneğini sağlamayı hedeflemiştir.

ADA Coin Hedefleri

 • Düzenleyici kurumlara tam anlamı ile uyum yakalama
 • Hesaplamanın ve muhasebenin farklı katmanlara ayrılması
 • Hakemi olan araştırma
 • Aynı bir defterde birçok varlığın hesaba dahil olması gerektiğini kabul görmek
 • Düzenleyiciler için Bitcoin’den bazı temel prensiplerinden taviz vermeden ticaret aracılığı ile etkileşim kurarak sağlıklı bir ortam hazırlama

ADA Coin’in geliştiren insanların gelecek günlerde yükseltmeler (güncellemeler) için tamamen yeni ayrıca inşa etmeye çalıştıkları şeyin esnek oluşu ve düzeni sağlayan kurumlarla ağlarını düzenleyici gereksinimlere uygun bir hale getirmek için devamlı iletişim halinde olduklarından dolayı diğer projelerden oldukça farklıdır. Cardano Blockchain’in token’ının ismi ilk bilgisayar programcısı olan 19. yüzyılın matematikçisi olan Ada Lovelace isimli matematikçiden alınmış ve ADA coin olarak ismi belirlenmiştir. Uzun süre zarfında Cardano Blockchain’i yani ADA bir çok tTken’ı bünyesinde barındırabilir.

Cardano Kurucusu Kimdir?

Cardanos token 01 Ocak 2017’de tarihinde yaklaşık 63 milyon dolarlık bir fon sağlandı. Cardano ana ağı ise 29 Eylül 2017 tarihinde Cuma günü faaliyete geçti.

ADA coin’in kurucusu ve geliştici Charles Hoskinson’dır. 

Hoskinson Ethereum ve Bitshares coin’in kurucu ortağıydi ama Ethereum projesinin geliştirme aşamasında yaşanan anlaşmazlıklar nedeni ile bıraktı. Jeremy Wood ile birlikte IOHK şirketini kurdu. IOHK şirketi aktif bir şekilde geliştirme yaparak ADA ekosistemini geliştiren ve yöneten üç organizasyondan biri haline geliyor.

Son olarak ise, Cardano’nun Blockchain ekosistemine karşı ticari girişimleri ve iş entegrasyonunu kuluçkaya yatıran isim ise Emurgo’dur diyebiliriz.

ada Coin kurucusu

ADA Coin Madenciliği Nasıl Yapılır?

Maalesef ki Cardona yani ADA coin’in madenciliği yapılamıyor çünkü mekanizması kanıt (Proof of stake) niteliğindedir. Platformda bulunan token’lar madencilik ile çıkarılamaz.

Neden Cardano (ADA) Coin?

Carsona yani ADA coin 2015 senesinde piyasaya sürülmüştür. Ortaya çıkma amacı ise kripto paraların tasarlanma ve geliştirilme şeklini değiştirme isteğidir. 

Belirli yenilik kümesinin ilerisinde genel bir odak noktası, insanlığın ihtiyaçlarını ayrıca entegrasyon arayan başka sistemleri daha iyi bir şekilde açığa kavuşturan daha dengeli ve sürdürülebilir bir ekosistem amaçlamaktadır. Cardano’nun bazı özellikleri şu şekilde

 • Hesaplamanın ve muhasebenin farklı katmanlara ayrılması.
 • Akademisyenlerin ve geliştiricilerin yer aldığı hakemli araştırmalarla rekabet etmeyi kendine hedef gören bir gruba sahiptir.
 • Merkezi bulunmayan finansman mekanizması geliştirerek gelecek günlerdeki kullanımlarını amaçlar.
 • Aynı bir defterde birçok varlığın hesaba dahil olması gerektiğini kabul görmek.
 • Eski sistemlerin ihtiyaçlarına uyum sağlayabilmek için gösterilen çabalar.
 • Ticaretteki sosyal unsurları keşfedebilme.

Cardano’nun Gelecek Planları

Her kripto paranın gelecek planları olduğu gibi Cardano (ADA) coininde kendine göre gelecek olanları bulunuyor gelin birlikte gelecek planlarına bir göz gezdirelim. Platforma yan zincirleri, sanal birer makineyi aynı zamanda Cardano banka kartı ve insan dostu adresleri entegre etmeyi hedefliyor. Bütün bu hedeflerin gerçekleşip gerçekleşemeyeceğini ise bizlere zaman gösterecek.

ADA Coin Nereden ve Nasıl Satın Alınır?

Bunun için ilk adım kendinize en uygun gördüğünüz kripto para borsasını seçmek. Sizler için yazmış olduğumuz kripto para borsaları hakkımda bilgilendirici yazılar ile kolaylıkla borsanızı seçebilir. Gerekli parayı kripto para borsasına yatırarak alım işleminide gerçekleştirerek yatırımınızı kolaylıkla yapabilirsiniz.

Son Dakika Kripto Para Haberleri‘ni ve Güncel Altcoin Haberleri‘ne” ilk ulaşan siz olmak isterseniz http://Kriptokulu.com web sitemizi takip edebilirsiniz.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.