bonk coin nedir bonk inu fiyat CX5OKOfs

BONK Coin Nedir? Bonk Inu Fiyat

Kriptokulu.com – BONK Coin son 24 saatte yüzde 50’den fazla artış gösterdi. Yükselişin akabinde BONK Inu ile ilgili araştırmalar da sürat kazandı. Solana blokzinciri üzerindeki köpek temalı coinlerden olma unvanını taşıyan Bonk Inu fiyatı 5 Ocak 2023 prestijiyle ATH’sini görmüş oldu.

Başlıklar

BONK Coin Nedir?

BONK koduyla bilinen Bonk Inu, Solana’da “insanlar için, halk tarafından” yapılan birinci köpek temalı memecoin olarak tanımlanmıştır. Esasen bir müddettir problemlerle boğuşan Solana ağındaki hacmi tekrar güzelleştirmek maksadıyla toplam arzın yüzde 50’sini topluluğa aktaran bir projenin modülüdür.

BONK Coin birinci kere 25 Aralık’ta piyasaya çıktı. Piyasaya girmesinden kısa bir mühlet sonra ise ani bir ilgiyle karşı karşıya kaldı. Bunun sebebi ise Solana topluluğunun yeni bir FOMO yaratma muhtaçlığı oldu. Gerçekten projenin akabinde yükselişe geçen SOL ile kelam konusu gereksinim giderilmiş oldu.

BONK Coin Piyasa Verileri

Bonk Inu ise tüm vakitlerin en düşük fiyatını yani ATL’sini şimdi bir hafta evvel 29 Aralık 2022’de 0,000000086142 USD olarak görmüştü. 0,000004873759 USD ile ATH’sini gören BONK son 24 saatte 152.814.250 USD süreç hacmine ulaştı. Bu kadar kısa bir müddette sıçrayış yapması ise dikkatleri üzerine çekti. O denli ki akıllara BONK Solana’nın yeni Dogecoin’i olabilir mi? sorusunu getirdi.

Dolaşımda 47 trilyon BONK arzı, toplamda ise 99.189.048.983.878.17 coin arzı bulunmaktadır.

BONK Coin Neden Yükseliyor?

Solana ağında ortaya çıkan göğüs token BONK, büyük bir airdrop yapacağını duyurdu. Arzının yaklaşık yüzde 50‘sini Solana topluluğuna dağıtacağını duyuran projeye, kripto yatırımcıları resmen akın etti. Ağır ilgi gören kripto para ünitesi, günlük ortalama 6 ila 10 milyon dolar ortasında bir hacim gerçekleştirdi. Airdrop şartları Solana topluluğunu kapsadığı için yatırımcılar SOL biriktirmeye başladı. Bu durum SOL fiyatında yükselişi beraberinde getirdi.

Solana geliştiricilerinin, ekosistem eserlerinin ve NFT platformlarının ağır uğraşı, binlerce yatırımcıyı Solana ekosistemine çekti. Bilhassa BONK kazanmak isteyen yatırımcılar, binlerce SOL alımı gerçekleştirdi. Solana’nın ağ aktivitesi, BONK Inu fiyat yükselişi ile birlikte canlandı ve süreç sayısında artış gözlemlendi.

BONK Hangi Borsalarda Var?

BONK almak isteyen yatırımcılar hangi borsalar üzerinden süreç yapabileceklerini merak ediyorlar. Bonk Coin’in yer aldığı borsalar şu halde listenebilir:

 • BKEX
 • DigiFinex
 • Gate.io

Bonk Coin Nereden Alınır?

Kripto paralar, çoklukla özel bir cüzdan üzerinden alınır yahut satılır. Cüzdanlar, kripto paraları saklamak ve göndermek için kullanılan yazılımlardır. Kripto para almak için, öncelikle bir cüzdan oluşturmak gerekir. Daha sonra, bir kripto para borsasına kaydolunmalı ve bir banka hesabı yahut kredi kartı ile para yatırılmalıdır.

Bonk almak için göğüs token’ın yer aldığı borsalardan süreç yapmak gerekir. Bonk Inu BKEX, DigiFinex ve Gate.io borsalarında yer alır.

Bonk Coin Nasıl Alınır?

Bonk satın almak için şu adımlar izlenmelidir:

 • BONK’un yer aldığı borsalardan birine kaydolun.
 • Bir banka hesabı ya da kredi kartı ile para yatırın.
 • Kripto para yatırarak da süreç yapabilirsiniz.
 • Bonk coin alımı gerçekleştirin.

Bonk Coin Rakipleri Neler?

Bonk bir göğüs coin olması sebebiyle kendisine emsal kategorilerde pek çok rakibe sahiptir. Latife maksatlı ortaya çıkan bu coinler birbiri için “killer” ya da katil olarak da isimlendirilirler. Piyasa pahasına nazaran rakipleri şu formda listelenebilir:

 • Dogecoin (DOGE)
 • Shiba Inu (SHIB)
 • Baby Doge Coin (BABYDOGE)
 • Dogelon Mars (ELON)
 • Floki (FLOKI)

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.