bitfinex güvenilir mi

Bitfinex Güvenilir mi? Bitfinex Nedir?

Bitfinex güvenilir mi? Kripto para borsalarının sayıları gün geçtikçe artmaktadır. Hem blok zincir projelerine duyulan ilgi hem de komisyon oranlarından dolayı farklı ülkelerin farklı çalışmaları dikkatlerden kaçmaz. Uzunca bir süredir çalışmasına devam eden adreslerse gerek hacim gerekse deneyim bakımından rakiplerinden ayrılır. Hiç şüphesiz Bitfinex’te bunlardan bir tanesi olarak dikkatleri üzerine çeker.

Hali hazırda tüm başlıklarda Coinmarketcap verilerine göre çoğunlukla en çok tercih edilen borsalarda; market hacmi, spot ve vadeli işlemler gibi başlıklarda hep ilk sekizde yer almayı başarmış bir borsadır. Peki ama sıklıkla sorulan Bitfinex güvenilir mi? Sorusu neden sorulmaktadır. Dilerseniz bu sorunun cevabına göz atalım.

Burası Önemli: Bitfinex, 2012 yılında kurulmuş dünyaca ünlü bir blok zincir borsasıdır! Son zamanlarda instagram başta olmak üzere bazı sosyal medya uygulamalarında bu borsanın logosu ve bilgileri kullanılarak insanlar dolandırılmaktadır. Bu konuda pek çok şikayet olduğunun altını çizmek istiyoruz. Bitfinex’ten arandığınızı söyleyerek birikmiş paranızı çekmeniz için para yatırmanız gerekiyor. Benzeri mesaj ve aramalara inanmamanız gerektiğinin altını çizelim.

bitfinex güvenilir mi

Başlıklar

Bitfinex Mağdurları | Hack Saldırısı Sonrası

Genellikle kullanıcı dikkatsizliğinden kaynaklı (sitenin açıklarını da göz ardı etmemek gerekiyor) geçtiğimiz senelerde yapılan hack saldırıları ile toplam 40.000 dolar değerinde BTC’nin çalındığını biliyoruz. Sonraki süreçte de yaklaşık olarak 120 bin BTC’nin çalındığı açıklandı. Bu rakamlara göz attığımız zaman çalınan BTC’lerin toplam değerinin yaklaşık 1 milyar Türk Lirası ettiğini söylemek yanlış olmayacaktır.

Zaten ilk olarak Bitfinex güvenilir mi? Sorusunun sorulmasının da bu döneme denk geldiğini belirtmek yanlış olmayacaktır. Yalnız yukarıda bahsettiğimiz sosyal medya aramaları ile hack saldırısı sonucu ortaya çıkan mağduriyetlerin kesinlikle ayın olmadığını da belirtelim.

Neden Bitfinex’i Tercih Etmeli?

Aslında şirket tüm bu girişimlere rağmen hala dünyanın en büyük kripto para borsaları arasında yer almaya devam ediyor. Üstelik sektörü domine eden pek çok coinin de en fazla cüzdanına ev sahipliği yapan borsanın Bitfinex olduğunu da biliyoruz.

Yine de Türkiye’den yatırım yapmak isteyen kişiler için çok da mantıklı değil gibi görünüyor. Neden mantıklı değil dediğimizin sebeplerini şu şekilde açıklayabiliriz.

Öncelikle Bitfinex kesinlikle güvenilir bir kripto para borsasıdır. Aralıklarla hack saldırılarına uğraması onu güvenilmez yapmaz. Hatırlarsanız geçtiğimiz yıllarda Türkiye’nin en büyük bankaları da artarda hack saldırıları ile zor günler geçirmişti. Bu saldırılar nasıl o bankalara duyulan güveni azaltmadıysa benzer bir durum Bitfinex için de geçerlidir.

Yüksek Komisyon Oranları

Geri konumuza dönecek olursak şunu söyleyebiliriz. İlk olarak Binance borsası ile kıyaslanması durumunda Bitfinex’in neredeyse Binance adresinin üç katı komisyon aldığını söylemek yanlış olmayacaktır.

bitfinex nedir

Bir diğer dezavantajı ise, büyük bir çoğunluğu geri püskürtülmüş olsa da hala pek çok hackerın hedef tahtasında olduğunu görmek mümkün oluyor. Bu konuda resmi bir açıklama gelmemesi yada zararların hep yavaş yavaş gerçek rakama yaklaşması da güveni zedeleyen unsurlar arasında yer almaktadır.

Bitfinex Yasal Bir Borsa mı?

Her ne kadar borsanın başına bazı olumsuzluklar gelmiş olsa da dünyanın onlarca farklı ülkesinde 10 seneyi geçkin bir süredir hizmet vermektedir. Özellikle coinler üzerine hizmet verdiği ülkelerde gerekli yasal izinleri almış ve denetlemelere izin vermiş bir adres olarak ön plana çıkar.

Bitfinex Güvenilir Mi?

Çoğunlukla Bitfinex adresinin olumsuz yanlarından bahsetmiş olsak da, son derece kullanıcı dostu bir arayüze sahip olduğunu da belirtmek yanlış olmaz. Yapılan araştırmalar göstermiştir ki, Bitfinex, Tether başta olmak üzere pek çok projeye ev sahipliği yaptığı için güvenilir şirketler arasında yer almaya devam eder.

Siz de yasal ve güvenilir bir borsa arayışındaysanız Bitfinex’ten yana tercihinizi kullanabilirsiniz. Yalnız hala bahsi geçen sorunlara göz atarak doğru yatırım ve borsalara göz atmayı deneyebilirsiniz. Söz konusu olan hızlı bir şekilde borsadan destek almak olduğunda kesinlikle bu adresten yana tercihinizi kullanabilirsiniz.

Güvenilirlikten bahsetmişken Amerika Birleşik Devletleri, İran, Küba ve Kuzey Kore üzerinden bu borsaya girmenin kısıtlandığını ve işlem yapmaya yasak getirildiğini de belirtelim. Amerika’nın yasaklama sebebi ise biraz önce bahsettiğimiz ve mağdur sayısı belli olmayan hack girişimi olmuştur. Yine de Bitfinex cephesinde bu yasağın kaldırılması için çalışmaların devam ettiği de duyumlarımız arasında yer almaktadır.

Son Dakika Kripto Para Haberleri ve Güncel Bitcoin Haberleri ile ilgili haberlere ilk ulaşan siz olmak isterseniz Web Sitemizi takip edebilirsiniz.

Kripto Para Birimleri fiyatlarını anlık olarak öğrenmek isterseniz, buradan kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.