bitcoine yatırım yapılır mı

Bitcoin Nedir? Bitcoin Yatırımı Yapılır Mı?

Başlıklar

BITCOIN NEDİR?

Bitcoin, 2008 yılında Satoshi Nakamoto tarafından icat edilmiş bir kripto paradır. 2009 yılında açık kaynak kodlu yazılım olarak piyasaya giriş yapmıştır.

Bitcoin’in ilk çıktığı yıllarda parasal bir değeri yok denecek kadar azdı. Şöyle ki, 2010 yılında ABD’de Laszlo Hanyecz ismindeki adam bir pizzaya tam 10,000 Bitcoin ödeme yaparak tarihte ilk kez Bitcoin ile fiziksel bir ürün satın alan ilk kişi olmuştur.

PEKİ NEDİR BU BİTCOIN NEDİR?

Bitcoin’i basitçe tanımlarsak eğer, internet üzerinde eşler arası güvenli ve sorunsuz işlem yapmayı sağlayan dijital paradır. Bitcoin dünyanın merkezileşmesine karşı çıkmak amacıyla piyasaya sürülmüştür.

Bitcoin’in diğer bir amacı ise yüzyıllar boyunca bütün dünyayı olumsuz olarak etkileyen enflasyona bir çözüm olması amacı ile tasarlanmıştır. Bu sebepten dolayı Bitcoin’in arzı 21 Milyon adet ile sınırlandırılmıştır. Dünya nüfusunun 8 Milyara dayandığı bu günlerde 21 Milyon adet ile sınırlı bir para biriminin fiyatının ileri ki yıllarda daha da artması ön görülmektedir.

bitcoin nedir

BITCOİN’İN KAYNAĞI NEDİR?

Bitcoin herhangi bir devlete, kuruma veya bankaya bağlı değildir. Dolar, Euro, TL’ de olduğu gibi karşılığında herhangi bir madene sahip değildir. Bitcoin fiziksel bir para birimi değildir. Tamamen sanal olarak üretilen ve temelinde matematik bulunan bir sistemdir, isteyen herkes bu sisteme dahil olabilir. Bitcoin madenciliğine dahil olan herkes Bitcoin sisteminin sağlamlığına katkıda bulunmuş olur.

BITCOİN MADENCİLİĞİ NEDİR?

Bitcoin üretiminin sürmesi ve blok zincir güvenliğinin korunması için gerekli bir sistemdir.

Bitcoin’in üretildiği ilk zamandan, günümüze kadar gelen bu süreçte Bitcoin’e en çok destek veren kişiler Madencilerdir desek yanlış olmaz ancak son zamanlarda gerek madenci sayısındaki artış gerek ise madencilik ekipmanlarının pahalanması sebepleri ile madencilerin kar oranını büyük bir ölçüde düşürmüştür.

BITCOİN BİR YATIRIM ARACI MIDIR?

Diğer tüm varlıklar gibi (Altın, Gümüş, Döviz, Hisse) Bitcoin’i düşük fiyattan alıp yüksek fiyattan satarak para kazanabileceğiniz gibi, satın aldığınız fiyattan daha da düşmesi halinde para kaybedebilirsiniz.

bitcoin güvenilir mi

BITCOİNİ NEREDEN SATIN ALABİLİRİM?

Bitcoin’i şu anda dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance üzerinden satın alabilirsiniz. Yerli kripto para borsası olan  ve Paribu’yu da tercih edebilirsiniz.

Son Dakika Kripto Para Haberleri‘ni ve Güncel Altcoin Haberleri‘ne” ilk ulaşan siz olmak isterseniz http://Kriptokulu.com web sitemizi takip edebilirsiniz.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.