bitcoin dogru yazimi bitkoin mi bitcoin mi QsdaLa6N

Bitcoin Doğru Yazımı? Bitkoin Mi, Bitcoin Mi?

Kriptokulu.com – Bitcoin, Satoshi Nakamoto ismini kullanmış bilinmeyen bir kişi veya küme tarafından 2008’de icat edilmiş bir kriptoparadır.

2009’da bir açık kaynak kodlu yazılım olarak piyasaya sürüldüğünde kullanılmaya başlandı. Rastgele bir merkez bankasına veyahut tek bir yöneticiye bağlı olmamasıyla da bilinen Bitcoin, aracılara ihtiyaç duyulmadan bitcoin ağında kullanıcıdan kullanıcıya transfer edilebilen, merkezi olmayan bir dijital para ünitesidir. Süreçler, kriptografi yoluyla network nodes tarafınca doğrulanır ve blockchain ismi verilen halka açık bir ana deftere kaydedilir.

Bitcoin Nasıl Yazılır?

Yazımı gerçek formda ele alınan en değerli kelamlar içerisinde Bitcoin sözcüğü gelmektedir. Çünkü bu kelam taşıdığı mana üzerinden günlük hayatta oldukça fazla formda kullanılır.

Bitcoin kavramını veyahut tüm ağın kendisini tanımlarken baş harfi büyük kullanılır. Örneğin “Bugün Bitcoin protokolünü öğreniyordum.”

Bitcoin kelamının birinci harfinin küçük kullanımın olduğu durumlar iste, bitcoinleri bir hesap ünitesi olarak tanımlamak için kullanılır. Örneğin “Bugün on bitcoin gönderdim.”

Ayrıca ekseriyetle kısaltılmış hali BTC veyahut XBT’dir.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.