bitcoin btc grafik ve piyasa tahlili 21 subat 2023 dYK5lRqz

Bitcoin (BTC) Grafik ve Piyasa Tahlili, 21 Şubat 2023


Kriptokulu.com

BTC, 25 bin doların kapısına daynanmışken kripto piyasasında tekrar hareketlilik başladı, bugün BTC fiyat düzeyi ve piyasa şartları ne durumda?

Çin’den kriptoya dair gelen olumlu haberler üzerine kripto para piyasalarına bahar havası gelmiş durumda. BTC son günlerde yaşadığı yükseliş ile fiyatlamasını sürdürüyor. Kripto piyasaların olumlu ilerlemesiyle yatırımcılar ticaretlerini artırmış durumda. Yapılan kripto işlemleri ve borsalarda gerçekleşen işlem hacimleri giderek artıyor. BTC tarafında teknik tahlile bakıldığında ise kritik yerde olduğu söylenebilir.

Bitcoin (BTC) Grafik Analizi

BTC teknik tahlili için 2 saatlik grafiği incelendiğinde, 25.200 dolar düzeyinin iki sefer test edilip sert satış oburuyla karşılaştığı görülüyor. BTC’nin evvelki süreçlerde destek/direnç ismine hacimli fonksiyon görmüş b dolar düzeyi aşıldığı takdirde 26.600 dolar düzeylerine kadar bir yükseliş gerçekleşebilir. BTC fiyatında, 25.200 dolar düzeyi aşılmadığı sürece sıralı takviye düzeyleri olan, 23.94023.48022.360 dolar düzeylerine kadar geri çekilmeler gözlemlenebilir.

Bitcoin Dominansı, Altcoin’ler için Son Durum Ne?

BTC, kripto paralarda yarattığı bahar havasıyla birlikte, 25.000 dolar düzeyinin kapısına dayanmış durumda. BTC fiyatı yükselirsen dominans düzeyinin de yükseliş göstermesiyle altcoin’ler bazında fiyat hareketleri sakin olmuştu. BTC’nin 24.000 dolar üzerindeki kalıcılığını gören yatırımcılar yavaş yavaş altcoin’lere yönelmeye başlamıştı. BTC dominansı, yüzde 43.99 dayanak düzeyinden reaksiyon almış durumda. Şuan için yaklaşık olarak yüzde 44,36 dominans’a sahip olan BTC, sıradaki direnç noktası olan yüzde 44.30 dominans bedeline harekete başlarsa altcoin’ler bazında fiyat düşüşü gözlemlenebilir. Altcoin’ler için yükselişler ise, BTC dominans düzeyinin yüzde 43,99‘a gevşemesiyle başlayabilir.

Bitcoin için Piyasa Paha Analizi 

Çin’den gelen olumlu haber üzerine kripto piyasalarında yaşanan yükseliş ile birlikte BTC, piyasa bedelinin yakın vakitli doruğu olarak 487 milyar dolar’ı test etmişti. Kripto piyasasının düşüş vaktinde güçlü bir takviye olarak fonksiyon gören 487 milyar dolar piyasa pahası, şuan için BTC’nin önündeki mani düzeyi olarak çalışıyor. BTC fiyatında 25.200 dolar düzeyinin geçilmesiyle piyasa kıymetinde yakın vakitli tepeler test edilebilir. Olası BTC piyasa kıymeti düşüşünde ise, 467 milyar dolar düzeyine kadar geri çekilmeler gözlemlenebilir. BTC piyasa kıymeti, 467 milyar dolar düzeyinden kâfi talep bulamazsa 452 milyar dolar piyasa kıymetine kadar düşüş sürebilir.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.