binance liquid swap nedir

Binance Liquid Swap Nedir? Riskli Mi? 2023

Binance Liquid Swap Nedir?, Teknolojik yenilikler hayatımızın merkezinde yer almaya devam ediyor. Alışkanlıklarımızı cep telefonu uygulamalarına ve kripto borsalara göre değiştiriyoruz. Bu konuda yer yer ciddi kazançlar elde etmekte mümkün oluyor. Özellikle kripto para dünyasının fırsatlarla dolu olduğunu da söylemek ilave etmek yanlış olmaz.

Hiç şüphesiz bu alanda kazanç elde edebilmek için öncelikle mantıklı hareket etmek, kişinin kendisini kontrol etmesi ve sürekli olarak takip etmek öncelikle dikkat edilmesi gerekenler arasında yer almaktadır.

Başlıklar

Binance Liquid Swap Nedir?

Liquid swap terimini hayatımıza Binance’ın soktuğunu biliyoruz. Daha öncesinde de bu terimi ekonomik bazı modellerde görmek mümkün olsa da herkes Binance tanıttıktan sonra tanıyıp kullanmaya başladı. Peki ama liquid swap nedir? Nasıl uygulanır? Dilerseniz kısaca bu konudan bahsedelim.

binance liquid swap

Liquid Swap Nedir?

Öncelikle liquid swap, kavramını anlamak için borsaların sistemini anlamak gerekmektedir. Borsalar hali hazırda sürekli olarak likit hareketlerine ihtiyaç duyan alanlardır. Başka bir deyiş sürekli olarak hareket halinde bulunan sıcak paranın varlığı yatırımcıların kazanmasına ya dasisteme dahil olmasına yardımcı olur. Takdir edersiniz ki, yatırımcı her istediğinde sisteme girmek ve her istediğinde sistemden parasını çekmek ister. Bunun için de dolaşımda bir para olması gerekir.

Kripto para borsalarını diğer borsalardan ayıran bir özelliği bulunur ki, o da likit ihtiyacını maksimum seviyeye çıkarmaktadır: Hiç şüphesiz bu borsalarda birbirinden bağımsız yüzlerce farklı para birimi yer almaktadır. Her para biriminin likit akışını tek başına borsaların sağlaması imkansızdır. Bu durumda, öncelikle liquid swap benzeri sistemler devreye girer.

Kısaca sistem şu şekilde işlemektedir. Siz borsanın istediği farklı para birimlerinden (coin ya datoken) birini ya da birkaçını bütçeniz oranında sisteme sokuyorsunuz. Bu hareketlenme sonucunda sistemde size belli oranda bir faiz ödemiş oluyor. Binance bu likit akışını belli yatırımlarla yöneterek kullanıyor. Çoğunlukla bu yönetimin farklı alanlarda kullanıldığının altı çizilse de çoğunlukla bu yatırımların, yükselme ve düşüşlere bağlı olarak sistemin ayakta kalmasını desteklediği düşünülüyor.

Düşüşlerden Etkilenebilirsiniz!

Fiyatlar her ne kadar o coin ya da token cinsinde yansıtılıyor olsa da sabit para birimlerine karşı kazanmanız mümkün olmayabilir. Bu riski göze alarak yatırım yapmakta fayda bulunmaktadır. Mevcut coinin risk durumuna bağlı olarak faizler haftalık – aylık hatta günlük yatırılabilir. Yalnız o coine girdiğiniz fiyat ile çıktığınız fiyat arasında usd ya daTL cinsinden düşüş ortaya çıkabilmektedir.

Genellikle bu durumu şu şekilde özetlemek mümkündür. Genellikle Liquid swap uygulamasında faizler haftalık dağıtılır. Ortalama olarak haftalık %5 – 7 arası kâr alacağını bir token o hafta bitene kadar %40’ın üzerinde düşüş yaşayabilir. Bu durumda da size elinizdeki token sayısını artırırken dolar bazında varlığınızı azaltmış ve zarara girmiş olabilirsiniz. Tabii ki bu durumun her zaman için geçerli olmadığının da altını çizelim.

liquid swap nedir

Liquid Swap Karlı mıdır?

Binance dışında şirketler tarafından yapılan araştırma çoğunlukla liquid swap yapan kişilerin çok kâr edemediklerini ortaya çıkarmıştır. Peki ama neden? Öncelikle bu yatırım için tercih edilen token ve coinler genellikle grafikleri dalgalı seyreden coinler olarak ön plana çıkar.

Yatırımcılar bu konuda yeterince gözlem yapmadan giriş yaparsa, eğer tepeden alım yaptıysa bile orta – uzun vadede mutlaka zarar etmeye başlayacaktır. Bu sebeple liquid swap yapmadan önce uygun seçenekleri göz önüne alarak hareket etmekte son derece faydalıdır.

liquid Swap Riskli Mi?

Yine profesyonellerin bazı uyarıları bulunduğunun da altını çizelim. Uyup uymamak ya da devam edip etmemek size kalmış! Liquid swap gibi uygulamalar volatilitenin yüksek olduğu zamanlarda çok ciddi bir sorun ortaya çıkarabilir. Bu sebepledir ki, düzenli olarak yatırım yapmadan önce takibin hassasiyetle yapılması fiyatlandırma konusunda ayrıcalıklı bir seçenek olarak ön plana çıkacaktır.

Aldım unuttum, ilgilenmiyorum. Gibi cümleler daha büyük zarar etmenizi sağlayabilir. Şurası unutulmamalıdır ki, en büyük coinde dahil olmak üzere sürekli ciddi anlamda artış – azalış baskısı ile yoluna devam eder.

Her ne kadar bu tarz seçenekler pasif yatırım – pasif geliri gibi algılanıyor olsa da düzenli takip edilmemesi durumunda ana paranın da çok ciddi zarar görmesine neden olabilir. En azından liquid swap seçeneğini bir süre boyunca takip ederek kararı kendiniz verebilirsiniz.

Son Dakika Kripto Para Haberleri ve Coin Yorumları ile ilgili haberlere ilk ulaşan siz olmak isterseniz Web Sitemizi takip edebilirsiniz.

Kripto Para Birimleri fiyatlarını anlık olarak öğrenmek isterseniz, buradan kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.